Tak to je gól! Fotbalové Slavia Museum v Praze, které bude bavit děti i tatínka

Tak to je gól! Fotbalové Slavia Museum v Praze, které bude bavit děti i tatínka

Tipy rodičů 6. 8. 2019 Sdílet

Už jste od dětí někdy slyšeli, že muzea jsou „nuuudaaa“? Tak tohle se vám u Slavia Musea rozhodně nestane. Tady vás totiž na ploše 1 200 m² čeká přes 1 000 exponátů, které souvisí s historií Slavie i s českým sportem obecně. Paráda! Navíc je tu playstation, videowall a další vychytávky. Naše mama ambasadorka Ája vzala rodinu (4letý syn a 9letá dcera) a všichni společně se sem vyrazili podívat.

Ukažte mi na Slevomatu voucher do muzea

Mama ambasadorka Ája testuje Slavia Museum

Muzeum fotbalu nemusí být pro každého, ale Slavia Museum nás všechny překvapilo. Ač z nás asi nikdy nebudou velcí fanoušci fotbalu obecně, zde jsme si každý našel to své. Museum Slavia má dvě patra a i malé děti, jako je Marvin, se zde zabaví. Hned v úvodu si můžete vyzkoušet, jak máte doma velkého fotbalistu či fotbalistku.

Lilinku asi nejvíce zaujala výstava trofejí, přece jen naleštěné poháry ve tvaru číší vypadaly jako z nějaké pohádky, takže ani malou slečnu se sem nebojte vzít. Mě nejvíce zaujala historie – staré kopačky, dobové fotky, příběhy. Mohla bych u toho strávit hodiny.

Když ale děti zjistily, co se skrývá ve druhém patře, museli jsme se urychleně přesunout. Druhé patro je jako jedna velká herní oáza. Můžete si vyzkoušet zahrát si fotbal na herní konzoli, vyfotit se s fotbalovými mistry ve fotokoutku, užít si výhled z tribuny, zahrát si stolní fotbálek nebo strávit hodiny a hodiny u zdejší autodráhy.

Museum Slavia je opravdu krásné místo, které jsme rádi navštívili a opravdu ho mohu doporučit i „neskalním“ fanouškům fotbalu. Přece jen, patří to k naší historii a tu je třeba znát.

Sem chci vyrazit taky!

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.