Mama blogerka testuje bruslení pod Žižkovskou věží a observatoř

Mama blogerka testuje bruslení pod Žižkovskou věží a observatoř

MK Life 29. 11. 2019 Sdílet

Kam s dětmi vyrazit v zimě? Klouzat se! Tradičním místem, kde to parádně sviští malým i velkým bruslařům, je kluziště pod Žižkovskou věží. Otestovala ho MK life, mama blogerka roku 2017,  se svými dvěma ratolestmi a nevynechala ani návštěvu observatoře v 94 metrech.

Jak se pod věží bruslilo blogerce MK life s rodinou

Konečně přišla zima, která se dá využít. Teploty už se drží okolo nuly a městským kluzištím odstartovala sezóna. Využili jsme tak první příležitosti a vydali se s rodinou pod Žižkovskou televizní věž, kterou známe z celoročních procházek s dětmi. Přímo pod ní je totiž ledová plocha, kde si můžete brusle vypůjčit a užít si kluzkou chvilku 🙂

Obě holky se narodily na jaře a ve dvou letech prvně zkusily brusle. Letos byla řada na Julince a moc se na to těšila. Druhé děti to mají prostě hodně posunuté a díky starším sourozencům prostě „musí“ mít všechno 🙂 … a běda jestli ne hned 🙂

Kluziště na Praze 3 najdete hned pod Žižkovskou věží – tou, na které se od jara do podzimu prolézají miminka (sochy). To se holkám vždy líbí, takže byly trochu zklamané, že je na ledu nemůžou pozorovat 🙂 Kluziště je otevřené ve všední dny od 12 h, o víkendu od 9 do 21 h. Jen pozor, že v 17 h se led upravuje, takže je v bruslení přestávka.

Na místě je možné zapůjčit si brusle (za 50 Kč/os.), nicméně my si koupili rodinný voucher, kde v ceně byly 2 hodiny bruslení, zapůjčení všech bruslí a ještě vstup na observatoř. Tedy na 94 metrů vysokou vyhlídku na Žižkovské věži.

Pokud budete nechávat děti jezdit už samotné, určitě doporučím s sebou i helmu. My si dávali jen pomalá kolečka za ruce, takže jsme ji ani letos nebrali. Prostoru bylo dostatek, lidi ukáznění a led byl skvělý. Bruslili jsme tak až do úplné tmy, a pak si udělali noční vyjížďku na vyhlídku po Praze.

estli zvažujete, zda s dětmi na brusle ano, nebo ne, já říkám rozhodně ano 🙂 Nejde vůbec o to, že se to mají naučit. Spíš se mi líbí dětem různé aktivity nabídnout. Uvidíte sami, jestli vás budou prosit o přídavek, nebo řeknou, že se jim to líbilo, ale znova už nemusí 🙂

Observatoř Žižkovská věž

Jak vidíte, fakt se bruslilo až do tmy 🙂 Chvilku jsme zvažovali, že si na věž dojdeme jiný den (což voucher umožňuje), ale nakonec jsme se s tátou shodli, že rozsvícená Praha bude pro holky mnohem atraktivnější. Vstup nám vyřídila slečna na recepci a výtah nás vyvezl 94 metrů vysoko.

Holky se hned nalepily na skla a zíraly 🙂 Po celém obvodu věže jsou velká okna, skrz která máte 360° rozhled. Prahu si tak můžete prohlédnout dost důkladně a nám se líbilo, že jsme poznávali naše oblíbená místa.

Parky, zastávky tramvají a metra, kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad a vůbec celé, nám dobře známé, okolí. Co musím ale vyhlídce vytknout, je, že na observatoři není ani jedna část, kde by nebylo rozsvíceno. V noci tak vidíte ven až při důkladném „nalepení se“ na sklo. Tohle bych na nočních vyhlídkách určitě zlepšila. Stačilo by přítmí s tlumeným světlem.

A že někdo okolí nezná? Tak se buď pokochá jen tím výhledem, nebo si pomůže „mapou“, která je připravena nejen pro turisty. Dětem to je každopádně dost jedno 🙂

A na závěr varování  🙂 Tahle pohupující se křesla jsou děsně fajn, ale ne po dvou hodinách bruslení, protože jakmile vám tam děti zalehnou… a modří už vědí 🙂 Takže to pro příště.

O MK life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017. 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.