Společník při každém rodinném putování: Cestovní deník pro děti

Varianta: Podívejte se na další variantu
Můj cestovní deník – pro mladší děti – Modrá

V ceně varianty:

Můj cestovní deník – pro mladší děti

 • Pro děti od 6 do 9 let
 • Počet stran: 70 
 • Formát: 23 × 19 cm
 • Tvrdé desky (dá se na nich psát i kreslit)
 • Kroužková vazba
 • Vysoká gramáž
 • Obsahuje:
  • Úvodní komiks, který vysvětluje, proč je dobré psát si deník
  • Strany pro vlastní tvorbu dle různých témat
  • Samolepky pro zdobení textů
  • 2 pohledy k dotvoření podle vlastní fantazie
  • Plastovou kapsu pro uchování vzpomínek (vstupenky, kamínky, vizitky, …) 

Doručení:

Osobní odběr Zásilkovna (2265 poboček)
65 Kč (5 prac. dní)
Garantujeme doručení do Vánoc při zaplacení objednávky do 16. 12. 2019.

Česká pošta
75 Kč (5 prac. dní)
Garantujeme doručení do Vánoc při zaplacení objednávky do 15. 12. 2019.

Doručuje obchod:

ALCA CZ
mujcestovnidenik.cz
info@mujcestovnidenik.cz
+420 605 297 130

Rychlé dodání. Deníčky jsou moc hezké.

Alena
Verze pro mladší a pro starší děti
Uchovává vzpomínky a rozvíjí kreativitu
Včetně samolepek a dvou pohledů k dotvoření
Výletní deníky pro tvořivé děti: testuje mamablogerka

Výletní deníky pro tvořivé děti: testuje mamablogerka

Přejít na Slevomat Magazín

Vybrat variantu

Když se potomka zeptáte, jak bylo na výletě, nejspíš se omezí na lakonické: „Dobře.“ Když si s ním ale budete pročítat jeho cestovatelský deník, dozvíte se toho spoustu a skvěle se pobavíte.

Pro děti je každá, byť krátká, cesta malým dobrodružstvím. K tomu, aby si ji nejen hezky užily, ale zároveň si na ni uchovaly hezké vzpomínky, jim pomůže Můj cestovní deník. Jedná se o knihu ve formátu 23 × 19 cm, která obsahuje celkem 70 stran. V nabídce je varianta pro mladší (6–9 let) a starší děti (9–11 let). V úvodu formou komiksu dětem vysvětluje, proč je fajn psát si deník. Následují strany pro vlastní tvorbu podle různých témat. Deník má tvrdé desky, takže do něj lze dobře psát a kreslit i (doslova) na koleně přímo v terénu.

Otestováno mamablogerkou

Kamila z blogu I love cake otestovala deník se svým 8letým synem. Tvoření Mojmíka bavilo, radost měla i Kamila: „Deník mě nadchnul. Nejenže má zábavní hodnotu pro děti, musí se ale u něj také zamyslet, utřídit si zážitky, zjistit informace o místě, kam se chystají, a navíc si vytvářejí svůj soukromý poklad, který si budou jednou s láskou prohlížet a vzpomínat.“

V deníku děti najdou samolepky, kterými si zdobí svoje texty. Pro malé tvůrce jsou tu i dva předepsané pohledy, na které si mohou nakreslit vlastní obrázek nebo nalepit fotku. Úplně na konci knihy je plastová kapsa na uchovávání důležitých maličkostí, jako jsou kamínky, vstupenky, vizitky apod. Deník má kroužkovou vazbu, která zaručuje, že se žádný list nepoškodí. Gramáž papíru je vyšší, přizpůsobená dětským rukám. Celý deník drží pohromadě gumička, která zajišťuje jeho kompaktnost.

Jak deníky přišly na svět? Aneb pár slov od jejich autorek

Vlastně docela nenápadně a postupně. K vydávání knih jsme si tak trochu „odskočily“ od naší každodenní práce. O to víc nás to baví!

Petra se chystala do Kanady i se svými dětmi. Právě s úmyslem uchovat dětem co nejvíce vzpomínek vyrobila „na koleně“ cestovní deník o Kanadě. Nadšení dětí z deníku bylo velké, a to i díky tomu, že si do něj mohly zapsat nebo nakreslit všechno, co viděly… A nápad byl na světě – obecný cestovní deník pro děti na toulky po Čechách nebo za hranicemi.

S velkým nadšením a veškerým rizikem jsme se pustily do práce. Vymýšlely jsme, hledaly, přepisovaly a znovu se vracely k prvním nápadům, abychom nejdřív kompletně předělaly první verzi a pak hned druhou verzi deníku. Nakonec jsme rozdělily deníky na dvě věkové skupiny: pro mladší děti, které již umí psát, ale ještě žijí v pohádkách. Veselými ilustracemi dala deníkům život paní Barbora Botková. A pro starší děti, které již zvědavě pokukují po životě dospěláků, kreslil ilustrátor s poetickým jménem Pure Beauty. 

Věříme, že naše nadšení, které celou přípravu deníků provázelo, bude nakažlivé a přenese se nejen na vás, ale hlavně na děti!

Jana a Petra
(autorky)

Proč cestovní deník?

Žijeme v době „cestovací“. Rádi cestujeme, rádi se přemisťujeme, objevujeme. A naše děti samozřejmě s námi. Víte, jaký je jejich pohled na zážitky z cest? Berete je jako parťáky? Pamatujete si společné cesty i po mnoha letech, když už jsou větší? Bohužel asi těžko. Možná útržky…

…a proto jsme vymyslely dětský cestovní deník. Za dětmi přicházejí kamarádi Lily a Martin, kteří cestují s nimi, povedou je celým deníkem, ukážou jim, čeho všeho si mohou všímat. Autentické dětské zápisky při troše rodičovské pozornosti (třeba vytištěním pár fotek) nám všem udělají mnoho radosti. Přesto, že doba je rychlá, se nemusíme nechat ve všem urychlit. Každá cesta potřebuje přípravu. Pak ji prožijeme a v deníčcích ji s dětmi můžeme prožít znovu, kolikrát jen budeme chtít.

Adresa pro případné vrácení zboží:

ALCA CZ SE, Hořelická 334, 267 12 Loděnice u Berouna

Další informace

Děti
Nabídku doporučujeme pro děti od 6 do 12 let.
320 Kč
189