Zážitek pro nadšence do letadel: Vstup do leteckého muzea a na simulátor

Tuto nabídku již nelze koupit.

Varianta: Vstup pro dospělého: muzeum a simulátor
228 zákazníků

V ceně varianty:

  • 1× vstup pro dospělého
  • 1× vstup na letecký simulátor 

Platí do:

30. 6. 2017

Podmínky uplatnění:

Rezervace není třeba. Kód voucheru předložíte na pokladně muzea.

Více informací jak uplatnit voucher

Kde uplatnit:

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Regnerova, Mladá Boleslav, Letiště Mladá Boleslav

Dnes otevřeno 9:00–17:00
Parkování zdarma
Bereme karty
U nás se nekouří
Vemte děti, máme koutek!
Máme dětské hřiště

K výškám se dá stoupat různým způsobem: po žebříku, po stromě, na laně či trampolíně… Ale tím nejhezčím a nejspolehlivějším způsobem je létání.

Navštivte mladoboleslavské interaktivní letecké muzeum Metoděje Vlacha a seznamte se s historií letectví od počátků až po 2. světovou válku. Muzeum je otevřené teprve druhým rokem a uvidíte tu originální letouny i velmi zdařilé repliky. 

Za voucher získáte buď vstup pro jednotlivce, nebo rodinnou vstupenku pro dva dospělé a až tři děti. Kromě samotné prohlídky máte v ceně voucheru také jeden vstup na letecký simulátor, na kterém můžete otestovat své pilotní umění. 

Tip na vánoční dárek: Leží váš tatínek, dědeček nebo snad bratr v knihách o letadlech? Znají kdejaký model a chodí na letecké dny? Věnujte jim vstupenku do muzea a proměňte je zase v malé kluky, kterým se nadšením rozzáří oči.

První české letadlo i bojové stíhačky

Prohlédnete si 25 modelů historických i současných letadel, většina z nich je plně funkčních a čas od času se proletí po okolí. 

V jedné hale tak uvidíte třeba německou stíhačku Fokker D.VIII, která poprvé vzlétla na konci 1. světové války, anglickou stíhačku Sopwith Pup nebo unikátní letoun nočních čarodějnic – sovětský Polikarpov PO-2 neboli Kukuruznik – originál z roku 1937. 

K hlavním leteckým zajímavostem muzea patří létající replika letadla Metoděje Vlacha, konstruktéra a aviatika, který v Mladé Boleslavi proslavil roku 1912 první české letadlo poháněné automobilovým motorem, na kterém sám vzlétl. 

Simulátory a technické vychytávky

Na připravených simulátorech letounů z období první světové války otestujete své pilotní dovednosti. Na dalších můžete zažít přetížení při leteckých obratech.

V prvním patře výstavy najdete velkou sbírku radiostanic, leteckých fotoaparátů, uniforem, kombinéz, přístrojů a dalších zařízení od počátků letectví až po současnost.

Najdete tu také kokpit Spitfiru, ve kterém se točily některé scény z filmu Tmavomodrý svět. Záběry, ve kterých se kokpit ukázal, běží na televizi umístěné hned vedle. 

Víc už ale prozrazovat nebudeme, nechte se taky trochu překvapit a přijeďte se na letadla podívat na vlastní oči. 

Kalkulace ceny

Další informace

Rezervace není třeba. Kód voucheru předložíte na pokladně muzea.

Děti

V muzeu je dětské hřiště se šlapacími modely letadel.

Hodnocení podniku

4,2/5 dle 57 hodnocení
Jiří

Krásné exponáty, i interaktivní prvky (letecký simulátor, skluzavka) zabaví děti na několik hodin. Stejně tak koutek se stavebnicemi. Doporučuji!

9. 11. 2016
Lucie

Prostredi. Doporucuji i kavarnu.

9. 11. 2016

Všechna hodnocení