Zážitek pro nadšence do letadel: Vstup do leteckého muzea a na simulátor

Je nám to líto, ale nabídka už vypršela. Její detail si můžete prohlédnout níže.

Podobné nabídky, ze kterých si určitě vyberete

Podobné nabídky, ze kterých si určitě vyberete

Zobrazit více podobných nabídek

Zobrazit více podobných nabídek

Zobrazit původní nabídku
Varianta:
Vstup pro dospělého: muzeum a simulátor
Ukončeno
89 Kč
228 zákazníků

V ceně varianty:

  • 1× vstup pro dospělého
  • 1× vstup na letecký simulátor 

Platí do:

30. 6. 2017

Podmínky uplatnění:

Rezervace není třeba. Kód voucheru předložíte na pokladně muzea.

Více informací jak uplatnit voucher

Kde uplatnit:

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Regnerova, Mladá Boleslav, Letiště Mladá Boleslav

Dnes otevřeno 9:00–17:00
Vybavení a služby
Parkování zdarma
Bereme karty
U nás se nekouří
Vezměte děti, máme koutek!
Máme dětské hřiště

K výškám se dá stoupat různým způsobem: po žebříku, po stromě, na laně či trampolíně… Ale tím nejhezčím a nejspolehlivějším způsobem je létání.

Navštivte mladoboleslavské interaktivní letecké muzeum Metoděje Vlacha a seznamte se s historií letectví od počátků až po 2. světovou válku. Muzeum je otevřené teprve druhým rokem a uvidíte tu originální letouny i velmi zdařilé repliky. 

Za voucher získáte buď vstup pro jednotlivce, nebo rodinnou vstupenku pro dva dospělé a až tři děti. Kromě samotné prohlídky máte v ceně voucheru také jeden vstup na letecký simulátor, na kterém můžete otestovat své pilotní umění. 

Tip na vánoční dárek: Leží váš tatínek, dědeček nebo snad bratr v knihách o letadlech? Znají kdejaký model a chodí na letecké dny? Věnujte jim vstupenku do muzea a proměňte je zase v malé kluky, kterým se nadšením rozzáří oči.

První české letadlo i bojové stíhačky

Prohlédnete si 25 modelů historických i současných letadel, většina z nich je plně funkčních a čas od času se proletí po okolí. 

V jedné hale tak uvidíte třeba německou stíhačku Fokker D.VIII, která poprvé vzlétla na konci 1. světové války, anglickou stíhačku Sopwith Pup nebo unikátní letoun nočních čarodějnic – sovětský Polikarpov PO-2 neboli Kukuruznik – originál z roku 1937. 

K hlavním leteckým zajímavostem muzea patří létající replika letadla Metoděje Vlacha, konstruktéra a aviatika, který v Mladé Boleslavi proslavil roku 1912 první české letadlo poháněné automobilovým motorem, na kterém sám vzlétl. 

Simulátory a technické vychytávky

Na připravených simulátorech letounů z období první světové války otestujete své pilotní dovednosti. Na dalších můžete zažít přetížení při leteckých obratech.

V prvním patře výstavy najdete velkou sbírku radiostanic, leteckých fotoaparátů, uniforem, kombinéz, přístrojů a dalších zařízení od počátků letectví až po současnost.

Najdete tu také kokpit Spitfiru, ve kterém se točily některé scény z filmu Tmavomodrý svět. Záběry, ve kterých se kokpit ukázal, běží na televizi umístěné hned vedle. 

Víc už ale prozrazovat nebudeme, nechte se taky trochu překvapit a přijeďte se na letadla podívat na vlastní oči. 

Kalkulace ceny

Další informace

Rezervace není třeba. Kód voucheru předložíte na pokladně muzea.

Děti

V muzeu je dětské hřiště se šlapacími modely letadel.

Hodnocení podniku

Jiří

Krásné exponáty, i interaktivní prvky (letecký simulátor, skluzavka) zabaví děti na několik hodin. Stejně tak koutek se stavebnicemi. Doporučuji!

9. 11. 2016
Lucie

Prostredi. Doporucuji i kavarnu.

9. 11. 2016

Všechna hodnocení