Hodnocení podniku  CK České kormidlo

4,3/5 (9 321 hodnocení)
Pouze ověřená hodnocení
Všechna hodnocení pochází od zákazníků, kteří zakoupili a využili službu podniku na Slevomat.cz
petr

strava spina v pokojich

Vyjádření partnera
CK České kormidlo Před 11 hodinami

Dobrý den,
to je nám velice líto, určitě je potřeba vždy na nedostatky upozornit přímo na místě, aby mohla být sjednána náprava nebo kontaktovat delegátku, aby Vám pomohla s komunikací přímo na místě.

4. 8. 2020
Lukáš

More a jak bylo blizko. Výtah. Klimatizace

Jidlo, spina, nekvalitni vybaveni, koupelna, uvolneny zachod, spinavy zaves, nebylo svetlo na balkonu, postel vrzala, atd

Vyjádření partnera
CK České kormidlo Před 11 hodinami

Dobrý den,
děkujeme za hodnocení, ihned jsem kontaktoval paní delegátku a říkala, že už byl majitel upozorněn a zase opět na čistotu pokojů a podobně dohlídne.

3. 8. 2020
Jiří

Trenčínský hrad byl fajn, pěkný výhled i procházka městem potěšila. Vláček v Čachticích nás zachránil před bouřkou.

Autobus byl velice nepohodlný, bolely mě záda a cesta tam i zpět byla celkem peklo. Jednoznačně to bylo sedačkami. Na čachtický hrad jsme museli pěšky, jelikož nám obsadili vláček cizí lidé a tudíž se nedostalo na všechny účastníky zájezdu. Kopec je hodně dlouhý a poměrně strmý. Průvodce nám do kopce utekl a navíc začalo neskutečně pršet, tak jsme se raději otočili a vrátili se zpět do města, kde jsme bouřku přečkali v místní restauraci. V tom jsme chybu rozhodně neudělali. Celkově byl zájezd poměrně nevydařený a v časovém presu.

2. 8. 2020
Lukasy

Špatně zorganizované

27. 7. 2020
Anonym

Je tu napsána Polopenze, tak s ní bohužel nepočítejte, už nikdy více

Vyjádření partnera
CK České kormidlo Před 14 dny

Dobrý den, mohu poprosit číslo Vaší rezervace v CK abychom se na to mohli podívat přesněji, vždy je lepší podat reklamaci / stížnost přímo na místě, třeba paní delegátce aby mohla upozornit personál hotelu a podobně.

21. 7. 2020
Michaela

Co bych vyzdvihla, byla obě města. Byla nádherná a určitě mají co nabídnout. To byl také důvod, proč jsme si zájezd vybrali. Ale určitě tento typ zájezdů není pro všechny.

Co se mi opravdu nelíbilo, byla průvodkyně Anna Müllerová. Velmi špatný průvodce a celkově organizace zájezdu. Proč? Protože nejdříve 5 hodin chodíte s průvodkyní po nejhezčích památkách a poté máte další 4 hodiny rozchod.. ale co dělat, když jste už to top viděli? Bylo to opravdu velmi dlouho.. a druhý den v Benátkách to samé, od 17 hodin do půlnoci jsme zase museli mít vlastní program, což je opravdu dlouho a člověk neví, co dělat. Díky tomu jsme utratili hodně peněz za jídlo a pití, jelikož jsme čas zabíjeli v místních restauracích..
A co se týká průvodkyně z, opravdu hrůza. První den jsme měli v 19 hodin sraz v jedné pizzerii, ukázala nám jen smer do ulice, kam jsme měli jít, ale bylo to prostě asi 50 metrů napravo. Ani tam nečekala a udelala z vás blbce, proč to jako nevíte. Další věc je, že karty od pokojů dávala, jak si kdo ukázal.. naše jména už byla pryč a my stále neměli karty a tak. I přesto, že se karty dávali na číslo občanky.. další věc je, že nám neřekla, kam jít na snídani. Poté, když jsme se tedy po ohňostroji dostali k nástupnímu místu, kde nám měla jet loď v 1 hodinu ráno, tak jsme stáli kus vedle a nebyla schopna nám říct hned, ať stojíme vedle a ve finále jsme odjeli s lodí až kolem 1:30. Což je moc fajn ještě čekat půl hodiny déle po 12 hodinách chození..
A poslední věc, co bylo hrozné je to, že u nejhezčích památek se absolutně nezastavila, takže všichni fotili na rychlo a potom za ní doslova běželi, aby ji zastihli..
Kdo na to má fyzicky, takto dlouho chodit, určitě bude naprosto se vším spokojený. Ale kdo má rád klid a svoje tempo, určitě nedoporučuji.

3. 1. 2020
Dominik

průvodkyně byla děsná

11. 12. 2019
Markéta

Průvod čertů byl asi nejzajímavější atrakcí z celého výletu, ale mohl být delší, ne jen 20 minutový.

Bohužel jsme byli zklamání přístupem pana průvodce, očekávali jsme, že nám bude k dispozici i během dne, ne že nás pouze zavede k vinným sklípkům, které jsme zaplatili a poté jsme ho již neviděli. Dále jsme byli celkem zklamáni celkově městečkem, které je malé a nemá dvakrát co nabídnout, adventní trhy byly chudé a průvod čertů byl krátký.

Hodnocená nabídka: Adventní Retz s průvodem čertů
10. 12. 2019
Anonym

Super řidič v autobuse
Sympatická pani Delegatka v Benátkách

byli jsme nakonec ubytování v Lido di Jesolo…
Jídlo v hotelu se nedalo ani jist :-(

30. 9. 2019
naďa

Komunikace dobrá, jídlo vynikající.

Ubytování-lepší ubytovna ve smyslu, že v pokoji bylo vlastní sociální zařízení. Ovšem bez avizované televize, kterou bych oželela, kdyby na pokoji byla lednička a třeba rychlovarná konvice.

11. 9. 2019
vanda

Lokalita, blízko centra, vybavená pláž. Skvělá delegátka při výletu do Benátek-doporučuji.

Ubytování špatné, kuchyňka pidi bez světla, balkónek bez osvětlení. Skříň zatuchlá.

10. 9. 2019
Yuliia

Italia jsou krasna.

Na večeři byli každy den testoviny jako hlavně jidlo. A když přichazeli na večeře kolem 8 večera, tak bylo všychno chladne.
Na snidaně měli jsme jenom chladny bufet, a nikdy (když dlouho čekali jsme, mohli přinest vajčka).
Nas postavily před faktem že rekreačni poplatek jsou 2,5 euro/osoba (ve poskytnutych informačnich listkach psalo že rekreačni poplatek 1,5 euro/osoba). I to bylo v posledni, a ne prvni den.
Moře jsou mělke a kalne.
Hotel ne měl svecho plaže, musily jsme koupovat lehatka (cena – 20 euro/den pro 2 osoby – na každy den to drahe).

9. 9. 2019
Anonym

Crikvenice, moře, koupání…

Zhoršující se kvalita zajištěnosti zájezdu ze strany CK České kormidlo… žádný delegát na místě… řidiči prodávající kořalku při pauzách… mohu soudit, byla jsem na této jednodenní koupačce už po páté a se službami v loňském roce se letošní zájezdy nedají srovnat…

7. 9. 2019
Anonym

Bezpečná jízda řidičů, moře, počasí.

Na jednodenním zájezdu do Crikvenice jsem byla již po páté, ale ještě nikdy se nestalo, že nebylo připraveno místo na bezpečné odložení věcí. Jindy vynikající delegátka tentokrát působila unaveně, vyčerpaně, téměř na pokraji sil. Počet účastníků zájezdu se mi zdál příliš velký – 80 lidí… (plný dvoupatrový autobus) jen vystřídat se na toaletách při přestávkách byl problém… Ještěže vyšlo počasí a den se dal strávit na pláži koupáním, opalováním a hlídáním věcí – dokladů, peněz a mobilů… protože při minulém zájezdu jsme byli upozornění, že se už i na plážích v Crikvenici krade bosenskými gangy… Tentokrát se CK České kormidlo mnoho nevyznamenala, zachránilo to pouze zodpovědné chování a bezpečná jízda řidičů, standardní oběd a pěkné počasí…

18. 8. 2019
Petra

Místo je krásné

Mokré věci v autobuse. Jeli 3 autobusy naráz, takže všude fronty a čekání

29. 7. 2019
Andrea

Dobré jídlo ve vedlejším hotelu, blízko moře

Fotky nabídky neodpovídají skutečnosti, hrozné ubytování i bazén se slanou vodou, vše staré. Na pláži moc lidí, není si ani kam lehnout, strašně ježků ve vodě. Vše v Chorvatsku drahé.

26. 7. 2019
Jana

Moc dobrý oběd.

autobus byl dobře vybavený, řidiči ne příliš ochotní – v podání informací, např. čekáme na vystřídání může si jít nakoupit, atd…, delegátka pouze sdělila informace, je dobré mít si kde uschovat věci – ale vše bez dozoru, v penzionu chybí označení toalet, nebyl k dispozici toaletní papír, prasklé záchodové prkénko. Příjemné by bylo dosta mapičku s informacemi.

24. 7. 2019
Miroslavduc

Koupání

Ubytování

1. 7. 2019
Leo

Budapešť je nádherná, to doporučujeme všem. Lázně super. Ubytování pěkné.

Absolvovali jsme zájezd v termínu 18. – 19. 5. 2019. Průvodkyně absolutně nemožná. O městě jsme se nic nedozvěděli, jen pár kusých větiček o navštívených památkách. Těšili jsme se na výlet lodí, ale info delegátky, že z nějakého mola někdy odjíždí nějaká loď, bůhví na jak dlouhou dobu, nám byla k ničemu. A to mělo zájem několik lidí z autobusu. Do Tropicaria půl hodiny hledala vchod. Zbytečně dlouhé pěší přesuny po městě, kdy paní delegátce vůbec nevadilo, že polovina lidí nestihla přejít přes přechod.

28. 5. 2019
Renáta

Město nádherné, Tropicarium také. Navštívili jsme i zoo – super.

Delegát Jirka – neskutečně arogantní, bezpáteřní, nespolehlivý a lhářský člověk. Nadiktoval nám telefon, který byl nedostupný. Pak se osočoval na spolucestující, že má rozbitý display a telefon mu nefunguje. Slíbil mapky města, nepředal- vyzvedli jsme si sami na info centru. Mlel páté přes deváté, potřebné info ale nikdy nesdělil, jen neustále opakoval, že si můžeme koupit čabajku a papriku. S vizáží bezdomovce. Spolucestující ho viděla, jak vybírá jídlo z odpadkového koše a odnáší si ho. Byl špinavý, otrhaný. Místo odjezdu sdělil minimálně třem skupinkám pokaždé jiné. Odmítl nám na mapě ukázat, kde máme čekat. Řekl nám to ústně a to každému něco jiného. Takže jsme se nakonec museli mezi sebou a s řidiči hledat, kde vlastně máme být. Při výkladu historie huhňal, vzadu ho nebylo slyšet a když jsme na to upozornili, tak se urazil a byl arogantní. Práci průvodce museli bohužel zajišťovat řidiči, nebyl schopný si ani spočítat osazenstvo, když jsme od benzínky málem odjeli bez některých spolucestujících. Chápu, že jsme měli nějaký časový prostor, ale zaparkovaly 2 autobusy a na záchodech fakt byly fronty. Nedopalkem cigarety zapálil odpadkový koš. Na Tropicarium nám dal necelých 60 min- takže poklusem. V 10:50 jsme si kupovali vstupenku a ve 12 jsme měli být v autobusu. Arogantně jednal se zákazníky. Pro cestovku nehorázná ostuda. Chtěla jsem s Vámi jet k moři – ani omylem!!!

1. 5. 2019
Inesovicko

Kromě památek v Římě a vůbec navštívení Vatikánu -co samozdřejmě nemá nic společného s CK , tak nic.

Velmi dobře zapřemýšlejte , jestli chcete tento Silvestr který se uskutečnil 31.12.2018 koupit v následném roce!

Odjezd se konal 29.12.2018 z Bna ve 14.00hod, kde jsme se dozvěděli, že nejedeme rovnou na jih směr Víden a dolů, ale bereme to přes Jihlavu, Prahu, Beroun, Plzen a přechod Rozvadov, kde se budou brát další lidé. To Vám samozdřejmě CK takovou informaci neposkytnou…Takže místo cca 1.256 km na koncovou stanici pojedete 1.514km ale ten čas navíc, vám nikdo nenahradí. Mluvím o čase strávené v buse, k myšlence později navážu.
Zájezd jsme koupili za přijatelnou cenu kolem 3.200kč, kde nemůžete očekávat nejlepší, ale případy které nastaly tomu opravdu nepřidali.

Začalo to, tím , že pan řidič Pepa, Joška velmi inteligentní pán, který si ze startu dal pravdilo v autobuse a to, že k dispozici je toaleta , která je pouze na čurání a na horší situace není…Vysloveněně znělo slovo, ZÁKAZ.
Super, výborná autodoprava nebo CK? Můžete si vybrat. V takovém případě si objednáváte zájezd u Ck, budeme mluvit o něj.
Zastávky byly po 4.hod. Na dotaz, že pokud by bylo možné zastavit v případě, když to bude akutní nám bylo řečeno, že si myslí, že normální člověk 4.hod vydrží udržet třeba průjem, norlní stav chtění apod… Výsměch.
Bud CK nebo autodpravce nebo řidič, nechtějí čistit po nás hovýnka , nebo to stojí moc peněz pro dopravce nebo CK, opravdu netuším co za tím je…Důvod proč se nesmí byl takový, že stejným autobusem tam i zpět jedeme a v případě, že se použije i přes riziko akutního stavu toaleta, hrozí a bude tomu tak, že v buse se udělá špatný ozon skrz klimatizaci…a to není z nás nechce…Výsměch… Kdo nejel nikdo flixbusem nebo studentagency nešel vykonat větší potřebu? Smrdělo to někdy v buse? Nepamatuji… Nejen Já, ale celý autobus se začal smát jeho pravdilům a myslel si své, lidi se mezi sebou bavili a kroutili hlavou…Třeba za nevykonanou potřebu dostane řidič prémii, že ušetří dopravce na čištění. Přeji mu to, .
Hodně se o to zasloužil a snažil.

Takže cesta tam trvala okolo 17hod. Masakr přátelé!!! Jste unavení, jste nevyspalý , jste zničeni po takovém čase…

Benzínky… jak přejedete hranice Itálie, neumyjete se a nevykonáte opět velkou potřebu :D už se tomu opravdu začínám smát…Italové jsou neskuteční prasata lidi…

Průvodkyní paní Michaelu, starší paní, jsme nabrali v Praze.
Jeli jsme 2 autobusy. 2.Skupiny.
Před cca 1,5hod od Říma jsme zastavili na tzv. Auto Grillu , kde jsme měli vykonat hygienickou pauzu cca 30.min, kde jsme se měli po celé noci a 17hod v buse umýt abychom vypadali k světu aspon na těch fotkách…nemáte šanci! Chce se vám zvracet z jejich sanitarních místnostech.....máte problém zastavit vodu, pač teče pouze uplně ledová voda a vyklá se kohoutek takovým vlivem, že bojujete…zajímavé je, že řidiči samozdřejmě ví, kde zastavují a kde je nejlepší takovou hygienickou zastávku uděla, vid te. Když na dotaz, kolikrát už tuhle trasu jeli bylo řečeno po páté…

Příjezd do Říma… Příjezd do Říma znamená celým obchvatem přijed na druhou stanu na jih , kde na koncové stanici Anagnina, zaparkuje Bus a koupíte si 4 jízdenky za 1,5EUR na metro a jedete 18cca stanic do samého centra Říma…Večer se vracíte metrem zase zpět k BUSU…

Všichni unavení, rozlámani a téměř úplně špinavý a smrdící cestující jsme vnikli do extáze jménem ROMA…

Paní průvodkyně Michaela už v autobuse nám oznamovala jaký je daný plán na den a pokud někdo nebude chtít být s ní, může si udělat indiviuální program… paní Michaela, byla velice slabá na hlasu a nikdo kromě prvních 2 řad, ji neslyšel co o dané pamaátce říká.
Proto 80% lidí z celé skupiny možná odešlo si udělat svůj denní program…sami jsme si i přijeli večer okolo 18:15hod k autobusu…Po příjezdu k autobusu, jsme jeli neskutečných 70km zpět po dálnici do hotelu! Kolem 1hod cesta… Takže po 17hod cestě, unavení, špunavý, potom celý den v Římě a večer zase 70km do hotelu, už nikdo nekomnetoval , pač jsme neměli síly…Po příjezdu do hotelu nám bylo řečeno, že hotel je 4.hvězdičkový… :D Ha, ha…Nikdo tomu nechtěl věřit…jenže 4.hvězda tam opravdu byla napsána, ale opadaná omítka hotelu už nasvědčovala svému…vstupní hala pěkná a pokoj…Pokoj, pouze 2 zásuvky na 220V a to pod stolem, kde byla lednicie a TV…U postele nic, na stěnách nic…hrůza…Po příjzdu do hotelu všichni co jsme udělali, tak sprcha, okamžitě! Tekla průměrná teplá voda..nic super, o čem by jste domu napsali dopis. Tekla jak z hadice na vesnici…tahaná pusou. Ktastrogfa.
Snídaně bufetový program, v rámci možnosti jste se dobře najedli, šunka, sýr, pečivo, máslo, apod…caffe, čaj…Limonáda…
A zapomněl jsem! Ještě když jsme jeli cestou do hotelu, nám sdělila průvodkyně, že snídaně v hotelu je v 7:30hod a odjíždí se v 8:30hod… že zítra je program Vatikán a Andělský hrad a pak až do půlnocic individuál… Ok, celý autobus začal protestovat, že chceme vyjet nejdříve kolem 10.00hod…že nepotřebujem tak brzo vstávat, když tam budem do půlnoci… Ne, já jsem to nahlásila v hotelu a změnit to nejde, .....Ha, ha super… To určitě!!!! Nesmysl…to se nám potvrdilo… Ráno na snídani přišla 2.průvodkyně z 2.skupiny a povídá, náš autobus má rozbité sklo musí se vyměnit pojede první skupina do říma a ten samý autobus se pro nás obrátí a vyjedeme okolo 10:30hod…Takže ono to jde v tom hotelu domluvit, vid te? Výsměch.

Den strávený v Římě a Vatikánu byl super, ale byly jsme opravdu unavení za cenu unavenosti , bolení všeho možného, nevyspanosti…pač ženy, které se líčili vstávaly převážně v v 6.00hod ráno aby hodili sprchu a nalíčili se a potom hurá…
Sraz u BUSu byl v 1.45hod ráno nejpozději v 2.00hod se vyjždělo…Určitě Vás nepřekvapí, že už kolem 1.00hod ráno jsme čekali u autobusu skupina min 1/2 účastníku zájezdu, pač jsme se těšili do tepla a byly total unavení…podotýkám NE z alkoholu,

Jedna slečna/paní byla v předních řadách docela v dobré náladě a opět po informaci od řidiče, že zastávka je po 4.hod zaznělo otevřeně na pana řidiče a průvodkyni, která měla být ona ta osoba řídit zájezd a jeho podmínky /byla zcela v tichosti – zaznělo, že určitě NE, nejpozději po 2hod pač potřebujeme se umýt po celém dnu aspon vyčistit si zby na benzínce a opláchnout obličej, že po Silvestrovkém večeru kde pili alkohol a neměli kde si v Římě odskočit , pač nikde nebyly toalety a když byly tak zavřené, že s tím musel počítat a že to k SIlvetru holt patří…Byl ticho a nic neodpověděl..zastavil po 4hod…

Milá CK, velice Vám děkuji za zájezd, já si myslím, že v rámci ceny to vyhovalo tomu, co jsme ani neočekávali, ale přiště už nikam na tuto akci nejedu, pač lidi! Co to čtete, nestojí vám to za to! Uvidíte na Silvestra památky, počkáte si do půlnoci na příptiek a jedete zase domů…ale za jakou cenu? Za to, že jste total unaveni a neiužijete si to tak, jako kdyby jste si zaplatili za Ryanair 500kc letenku tam, Booking ubytování a budte v klidu, neomezujte se, …Radši si opravdu připlat te než zaplatit si zájezd za 3.200kč a zkusit si tohle všechno…Jde hlavně o tu únavu…Jste zničeni…Nevyspalý, špinavý…Naco si pomyslíte…Nestojí to za to…Všichni říkali, ti kteří cestovali a nebyly takhle nikde tak jako i Já, že kdyby tohle věděli co všechno snesli a jak jsou unavení ze zájezdu, tak si radši připlatí jednou tolik třeba a budou na klid, vyspaní, bez unavy z cesty, lépe si to užijí…A ještě něco…Pokud si říkáte, ale je to zájezd Silvestr v Římě, jde nám o Silvestr… Tak za prvé…Musíte být trochu u koruny, ale ten kdo si zaplatí zájezd za 3.200kc, tak asi u koruny moc není a musí počítat s tím, že Řím a vůbec italie je hrozně drahá…normal nic moc restaurace… Pizza 10 Euro, pivo 7.euro… apod… Nakupujte v Coop , nebo v Carrefour…nechod te, pokud nechcete do restauraci… 4 lidi, 4 , pizzy, 2 velké piva, 2malé piva, 2 aperoly = 88Euro… :D už nikdy…ale zkusíte opravdou pizzu. Výborný :)

3. 1. 2019
Vilma

Autobus pan řidič i průvodce byli v pohodě. Čerti byli úžasni super, ale zbytek hrůza

Nevim proč se muselo jet v 5 h ráno v Retzu jsme byli v 9 ráno vsude lidu prázdno vše zavřené i kostel kam nas odvezli.nikde se nedala koupit ani káva.žadny stánek nikde nic v té zimě jsme chodili po prázdných ulicích. Až kolem 13 h otevřeli asi 6 stánků ale nikde nebyly žádné speciality ani vánoční věci ke koupeni.prohlidka sklepa by byla v pohode jen kdyby se tolik neutikalo vše ve spěchu starší lidé nemohli vubec stačit. Prostě by stačilo vyjet až dopoledne a ne nechat nás na mrazu . Posílám fotku prázdného náměstí asi v 10'dopoledne.

Hodnocená nabídka: Adventní Retz s průvodem čertů
11. 12. 2018
Pavla

Průvod čertů byl úžasný, ale městečko celkově je velice malé a nedá se tam nic moc co dělat, trhy jsou také velice skromné…

Hodnocená nabídka: Adventní Retz s průvodem čertů
11. 12. 2018
Jan

Trhy v Záhřebu jsou krásné.

Program zájezdu neodpovídá realitě – v nabídce zájezdu stojí „Navečer odjezd zpět do ČR, přesný čas odjezdu vám sdělí na místě průvodce. Plánován je mezi 21–22 hodinou.“ realita byla úplně jiná. Ráno po příjezdu nám průvodkyně sdělila, že se bude odjíždět už v 17:30 a vzhledem k tomu, že se stmívá kolem 17h o celý zážitek z trhů jsme byli tím pádem ochuzeni. Navíc to zkomplikovalo plánovaný příjezd do ČR, který byl původně plánovaný na 5–6h, ale přijeli jsme v 1:30.

9. 12. 2018
Tomáš

Cesta, ubytování, jídlo Vše výborné

Žádný volný čas na Orlím hnízdě a ani u jezera
Chtělo by to, aby cestovka popřemýšlela a změnila časy odjezdů z daných měst, potom toho času bude všude dostatek

2. 10. 2018
Jana

Dobré jídlo, vždy dostatek. Hodně aktivit pro děti.

Velmi jednoduché ubytování, bez klimatizace, byl cítit záchod. Na přespání v pohodě, delší dobu bych zde trávit nechtěla. Moře hrozné – špinavé, tak příšerné moře jsem ještě nezažila, za týden jsem byla v moři cca 3×.

1. 10. 2018
Monika

super pro ty, kteří se nedostanou k moři za celé léto, tak alespoň na 1 den
krásné čisté moře, písečná pláž, i pláž pro psy
Bibione je krásné, hodně turistické, podívali jsme se i po okolí, příště pojedeme aspoň na týden :)

více toho projedete v autobuse, než strávíte u moře, ale s tím musíte počítat u této nabídky
při cestě tam se jelo v autobuse pěkně, normálně, zastávky po cca 2,5–3h, ale při cestě zpátky jeli jak draci na hranici bezpečnostních přestávek a asi spěchali domů… v zatáčkách jsme to dost pociťovali a lítali jsme ze strany na stranu
pokud k moři, tak jedině na týden, vůbec se nám cestování nelíbilo, více jsme projezdili…

25. 9. 2018
Janahyankova

místo bylo hezké

Příjezd autobusu se zpožděním 30 minut.
Zastaralý a velmi nepohodlný autobus (podmínky v autobusu byly až nedůstojné pro tak dalekou cestu), nebezpečný způsob řízení u jednoho z řidičů, nedodržování předepsaných zastávek!

10. 9. 2018
Karolína

+ hezké město Vodice
+ možnost výletů, přístup k moři

- špatně napsaný popis.. „koupili jsme si něco jiného než jsme dostali..“
– sebraná kauce 50 Euro za ucpany záchod někým před námi, pro studenty docela dost peněz..

31. 8. 2018
Lucie

Tropicarium (i kdyz na něj bylo málo casu)
Plavba lodí (škoda, že nebyla zajištěna plavba s českým audiopruvodcem)

Přestup z autobusu v Brně brzy rano o kterým nam nikdo nedal předem vědět, až tisíc v autobusu v Praze(kdybychom nebyli sami vzhuru, jedeme kamsi do Vidne)
Slecna průvodkyně!!! V autobuse nám řekla minimum informací a ještě přeskakovala z jednoho na druhe, že jsme vcelku nevěděli vůbec nic.
Vrcholem dne bylo pochodovy cvičení ve velmi rychlém tempu, obrovském vedru bez pauzy na foto nebo na koupi pití. Kdo si takovou pauzu udělal musel zbytek party dobihat!

27. 8. 2018
Áda

Krásná plavba lodí
Mořský svět
Cesta zpět a milý pan řidič

Jela jsem sama na poznávací zájezd, nepochopila jsem neorganizaci cestovky a služby průvodkyně nebyli žádné…
Můžu hodnotit pouze, že mě přepravili z místa A do místa B
A to jsem musela přestupovat v Brně, když bych spala dojela bych asi do Vídně…
Na mořský svět, který byl v obchodním centru jsme měli čas jen tak tak bylo tam dost lidí a asi každý si chce v klidu vše prohlédnout a projít a vyfotit…
Další zastávka hodinu na tržišti bylo dost málo, ale s partou co jsem se s nimi seznámili jsme chtěli jít na prohlídku městem…zpětně bych v mořském světě i na tržisti dala mnohem větší prostor
Prohlídka městem byl maraton v 36 stupních bez zastavení, průvodkyně nebrala na nikoho ohledy a prostě šla skoro běžela nestihli jsme si nic vyfotit, někam jsme došli tam jsme asi 5 min stáli a zas byla pryč a to jsme si museli už koupit pití..do dnes nevím kde jsem byla a nic o tom, když jsme se dostali na vrchol hradu ona tam seděla a hrála si na mobilu, opět se zvedla a běžela lidé si ani neodpočinuli, pak nás dovedla k dalšímu objektu opět svým rychlím tempem a dala rozchod a dalších 6hod jako co?takže služby průvodce žádné upřímně měli jsme toho tak plné zuby, že jsme měli zkažený den a nikam už se nám ani nechtělo…
Takže jela jsem sama a měla jsem radost, že se nebudu muset bát, že se ztratím, a že něco uvidím..
Bohužel už bych s nimi nejela, organizace času úplně špatná a průvodkyně k ničemu…hodně lidí bylo dost naštvaných!příště jedině, že bych to brala přivezou mě a odvezou

27. 8. 2018
Vladimíra

Jediné pozitivum bylo moře.

Zmatky při nastupování do autobusu, nulová koordinace, žádné informace, příšerné řízení, přestávky.

20. 8. 2018
Veronika

Samotná krajina Plitvických jezer byla nádherná. Určitě doporučuji vidět na vlastní oči. To, že tam bylo tisíc lidí a div jsme se neshazovali na můstku bez zábradlí do vody, je věc druhá. Takže hvězdičky jsou vlastně aspoň za tu destinaci.

Přijeli jsme na místo srazu, na Opatov a hledáme náš autobus. Nikde jsme cedulku s „Plitvická jezera“ nenašli. Bylo tam označení autobusu stejné cestovky, ale s jinou destinací. Jak my máme ale čuchat, že jedeme tímto autobusem, když nám tuto informací předem nikdo vědět nedal? Také jsme se dozvěděli, že budeme přestupovat (taktéž to nikde nebylo řečeno). Dále nám bylo řečeno, ať si sedneme na volná místa. Jenže nás nově příchozí vyhazovali s tím, že tam sedí oni. A z důvodu přehřátí se nesměla vypnout klimatizace, takže to foukání studeného vzduchu přímo na hlavu mi po chvíli začalo opravdu vadit. Takže super začátek výletu. V Brně jsme poznali našeho průvodce Ondřeje, který měl hodně zvláštně sarkastický humor a ne všem sedí tento typ humoru (občas měl opravdu nemístné poznámky). Ale zase neříkám, že bylo špatně úplně vše, co řekl… to ne.
Další negativum bylo hodinové čekání na hranicích.
V Záhřebu jsme bloudili autobusem.
Cestou zpět se řidič ztratil a vlastně od 21:30 (čas odjezdu) jsme zastavili na benzínce až ve 4h. Průvodce se probudil se slovy „To jste ještě nezastavil na pauzu?“ Takže nebyla zastávka každý 3–4 hodiny, jak bylo na začátku řečeno. Ti, co pak znovu přestupovali v Brně na autobus do Prahy, se ani od svého průvodce nedozvěděli, který autobus hledat a přišlo mi, že s námi nikdo nepočítal. Takže vše rychle zjistit a najít aspoň dvě místa dřív, než „náš“ autobus odjede. Vůbec se nedivím naštvaným spolucestujícím, které jsme si také vyslechli.

17. 8. 2018
Jan

prostředí

velice málo místa v autobuse, nikdo předem nezkontroloval doklady takže nás vrátili až do vyřešení, katastrofální cesta přes Maďarsko

4. 8. 2018
Barbora

Tentokrát musím říct, že jsem byla zklamaná. Vyjížděli jsme z Olomouce docela luxusním autobusem, škoda že mu nefungoval mikrofon, aby nám řidič řekl co bude následovat při přestupu v Brně. Zamezilo by se tak zbytečnému zmatku, který při přestupech nastal. A to v obou případech jak tam tak i cestou zpět. K tomu když narazíte na arogantní delegátku, která má patent na rozum, ale stejně se od ní nic nedozvíte, tak to chaotický zážitek ještě umocní. V loňském roce byla možnost odkupu občerstvení v autobusu, letos už ani kafe nikdo nenabízel. Nevím co ještě vymyslíte příští rok, ale nejsem si jistá zda bych do toho ještě šla.

4. 8. 2018
Jana

Ubytování neodpovídá nabídce, když jsme přijeli, manžel se chtěl otočit a odjet, vše staré , nepěkné , nemluvě o matracích a vybavení kuchyňky. Vůbec nepočítejte s varnou konvicí ani mikrovlnou troubou. Pokud budete mít štěstí bude vám fungovat lednice, bez mražáku a poliček ve dveřích. Jinak jídlo dobré, místní personál ochotný. Určitě už na toto místo nepojedeme.

2. 8. 2018
Klára

Budapešť je opravdu krásná, ale bohužel je to tak jediné, co se na zájezdu povedlo.

Při nástupu velký chaos, jelikož ve stejný čas odjíždělo více zájezdů. Paní průvodkyně si v klidu seděla v autobusu bez jediného zájmu zda účastníci autobus najdou či ne. Při cestě si pan řidič až na hranicích se Slovenskem uvědomil, že má v Břeclavi ještě dalších 6 cestujících, takže otočka a minimálně půl hodiny zpoždění. Autobus nás vysadil u tržiště, kde také celou dobu stál a odtud nás paní průvodkyně opravdu svižným tempem hnala ulicemi Budapešti. Jela jsem se svými staršími rodiči a bohužel žádný zájem o to, alespoň trochu zpomalit. Výklad slyšelo možná prvních 10 lidí, kteří stáli před průvodkyní, zbytek účastníků měl bohužel smůlu. Spoustu lidí si stěžovalo, že není čas si ani cokoli vyfotit nebo lépe prohlédnout. Zadní polovina skupiny musela přebíhat na červenou, aby skupinu neztratila. Nakonec jsme se raději odpojili, jelikož výklad jsme stejně neslyšeli a vše si v klidu prošli sami a vše jsme v pohodě stihli projít i v pomalejším tempu. Za mě bohužel spíše nedoporučuji.

19. 7. 2018
Máca

cena
nový luxusní autobus neoplan

chování řidičů autobusů, kde už od začátku jsme slyšeli jen samé zákazy, a to že nepoužívejte WC, nejezte v autobusu, protože ho budu muset uklízet. Při cestě zpět jsme měli naposledy zastávku v Maďarsku, dále až po cca 7 hodinách jízdy 5 minutová přestávka za Prahou. Hrůza. Delegátka docela v pohodě, nicméně už na začátku než jsme šli na Jezera jsme byli uvědoměni, že výlet do Záhřebu, který jsme měli absolvovat nebude, protože prý nebudeme chtít, že budeme hodně utahaní po výletu na jezerách. Jezera samy od sebe krásná, bohužel moc lidí. Upřímně…nikdy více s touto cestovkou.

19. 7. 2018
Petracizkova53

Krása Plitvických jezer.

Toho bylo moc, už nikdy s Českým kormydlem. Organizace, katastrofa.

18. 7. 2018
Anonym

Tenhle hotel urcite neni nove zrekonstruovany, nebo jsme tedy za celou dobu pobytu neprisli na to, kde ta rekonstrukce probehla. Ubytovani v malem pokoji, majitel hotely protivny pupkaty Ital, ktery na Vas italsky porvava. K snidani kafe, ktere se nedalo pit, vyber jidla stale stejny. V jezere se nevykoupete, pristup do vody jedno bahno. Celkove jsme spokojeni nebyli, priste radeji jinam.

11. 7. 2018
Kristýna

Milý a vstřícný delegát, který si i přes všechny problémy udržel chladnou halvu.

Plitvická jezera jsou překráná, škoda, že se tam nedá koupat :). Rozhodně stojí za nevštívení, ale dost bych uvažvala o návštěvě jinou formou.

1. Nástupní místo Hradec Králové – možná by to chtělo nějakou informaci, do jakého autobusu máme nastoupit. Vzhledem k tomu, že přijel autobus s ozančením jiného zájezdu, tak nás ani původně nenapadlo, se na něco ptát. Ještě že nám to nedalo, jinak bychom nenastoupili.

2. Organizace v Brně… na 5 autobusů 1 delegát, který dorazil asi tak po půl hodině, co jsme tam jen tak postávali? Nikdo nevěděl kdy a kam a jaký autobus má přijet a kdy vůbec budeme odjíždět.

3. Autobus zcela nevyhovující dálkovým cestám. Možná, že kdyby to nebylo všechno zaměřené na peníze a ubraly se 2 sedačky, bylo by více místa na nohy. Mám nějakých 165 cm a kolena jsem měla až na sedačce předemnou. Taková 12ti hodinová cesta je pak horor – už nikdy víc…

4. Vybavenost autobusů – jak je možné, že jen v 1 ze 3 atuobusů, co míří na Plitvická jezera, je vybavený kávou atd? Kvůli tomu následné čekání na tento autobus o přestávkách.

5. Říct lidem ze 3 autobusů ať si dojdou na záchod a že se za 15 minut odjíždí… asi si umíte představit ty fronty – myslíte, že jsme to stihli?

6. Dozvěděli jsme se, že asi tak 10 lidí z celých autobusů dostalo email s podrobnými instrukcemi. Já žádný neobdržela.

7. Je sice hezké, že mi asi před měsícem přišel speciální email, že jelikož bude hodně času, tak stihneme i návštěvu Záhřebu – ale kde ten výlet byl??? Čekali jsme 3,5 hodiny na parkovišti, než sme odjeli z Plitvických jezer. Jak je možné, že jen náš autobus jel takhle pozdě? Ty další odjeli o 2 a 1 hodinu dříve než my. Také je hezké, že i když sme vyjeli poslední, tak jsme byli v Brně první >

8. A opět, co je to za organizaci? „Teď musíme počkat na další autobusy, které vás rozvezou“… Na jaký autobus čekáme? Kdy přijede? Čekali jsme přes hodinu bez žádných informácí a poté co přijel 1 autobus jsme byli z toho našeho vyhnáni, aby si ti co měli pokračovat mohli sednout. A co vím, tak že spousta lidí si už hledala vlakové spoje do Hradce Králové, než aby dále čekali

9. Jak je možné, že je v autobuse dovolena konzumace alkoholu v takové míře, že spolucestující dělají bordel celou noc? Předpokládala bych, že by je měl někdo usměrnit. Jelikož již při nástupu v Brně byly „nametné“, byla další jízda příšerná.

10. Už jenom poskládat se do autobusu byl oříšek. Každý si sedl kam chtěl > přijdete na své místo a je již obsazené, potom zjsisíte, že ti lidé asi ani neptaří do vašeho autobusu a že jejich asi už dávno odjel…

9. 7. 2018
Jarkaf2

nějaké jídlo, přístup personálu ale hlavně terén

6. 7. 2018
Jitka

Apartmán pěkně zařízený, krásný výhled na moře

Z celé dovolené mám smíšené pocity. Apartmán je hodně prudkém kopci, k moři s dostanete pouze přes jadranskou magistrálu, což v létě je docela dost obtížné mezi auty. K moři je pak 110 schodů. Pro starší lidi je to hodně nepřístupné. Co se týká polopenze, tak docela katastrofa. Snídaně jsou servírované a né bufetové jak se píše na voucheru. Marmeláda na tisíc způsobů. Jednou byla vaječná omeleta, docela dost přesolená, takže nezbylo než jen zase marmeládu. K snídani se podává pouze káva a čaj. Co se týká večeře, kde měla být polévka, hlavní chod, salát a dezert, tak první večer bylo jen hlavní jídlo a salát. Až po kontaktování delegátky druhý den byla už polévka a dezert. Polévky všechny ze sáčku a jako dezert se podává broskev nebo jablko. Takže co se týče jídla…DOST SLABÉ.
Dále velký problém s připojením na wifi. Na pokoji vůbec, dole v restauraci slabý vypadávající signál.
Ve voucheru je parkování v ceně, což jsme chápali někde u apartmánu. Parkoviště je ale u hlavní silnice jadranské magistrály, takže o parkování v ceně se nedá ani mluvit.
Lokva Rogoznica je opravdu malá vesnička o pár apratmánech, kde neseženete ani zmrzlinu. Je tu malý obchůdek, bankomat a jedna restaurace. Ani suvenýry zde nemají, takže když chcete něco koupit, musíte si zajet do Omiše. Foto je výhled za apartmánu

24. 6. 2018
Janovi

Ubytování pěkné.

Průvodce neměl zájezd zvládnutý. Spoluzájezdníci byli nedochvilní, bez kázně a díky tomu se nestihl celý program. Ubytování pěkné, ale kvůli zápachu z venku se v dusnu nedalo otevřít okno (což nemůže asi nikdo ovlivnit).

5. 6. 2018
Luboš

Slušný hotel, ochota majitelu, a vše co se vidělo.

Podpruměr řidiču kteří ani téměř neznaly cestu, o pruvodci nemluvě (chyba CK) organizace katastrofální.

4. 6. 2018
Anonym

Nádherná města, skvělá snídaně na hotelu

Krásný autobus, ale tak málo místa na nohy není ani na linkových autobusech, měla jsem problém se tam vejít a to jsem opravdu malá. Na paní průvodkyni bylo vidět jak jí všechno obtěžuje, například pokud někdo nevěděl jak se vrátit na místo srazu a chtěl jít raději s ní, dělala vše proto aby se z toho nějak " vyvlíkla". Nikdy nepočkala na celou skupinu a začala výklad bez 80% lidí a mluvila dost potichu takže nikdo pořádně ani nevěděl kde se nacházíme atd. Také vybrala vstupné na památku 8€ za osobu, ale to stálo jen 7,5€ a nikomu nic nevrátila, takže jí cca 52 lidí zpříjemnilo odpoledne ve Veroně..absolutně jí nezajímalo že jsou ve skupině děti a pokud si sám někdo nezjistil že je na dítě sleva vybrala od nich plné vstupné. Takže někdo platit za dítě 1€ a někdo 8€.. Spoustu lidí si na její přístup stěžovalo. Takže možná tuto cestovku znova ano, ale určitě ne s touto průvodkyní.

28. 5. 2018
Daniel

Zájezd mi nepřišel jako pořádaný profi cestovní kanceláří a projevilo se šetření na všem. Líbilo se mi samotné město, bez průvodce a personálu CK bylo příjemné si ho projít. Cena byla adekvátní za samotnou dopravu autobusem…pokud by se cestou nestavělo, personál autobusu by se držel jenom řízení, do cesty by se nezapojoval průvodce a na prohlídku městem bysme vyfasovali mapu, asi bych si zájezd užil více.

Za prvé byly zastávky cestou autobusem naprosto nesmyslně rozloženy. Stavělo se na ČS, kde byly fronty a kde zastavovaly všechny autobusy (jestli tam má personál CK nějaké výhody?) a dlouho se proto čekalo. Asi by bylo vhodné zvolit prázdnější benzínky. Když jsme dojeli do Lipska, kroužili jsme více než hodinu po městě s cílem najít parkoviště, které by bylo zdarma, i když jsme měli značné zpoždění a kolem byla spousta otevřených a volných parkovišť (za poplatek)… Nejsilnější ale bylo až komické působení průvodce, jehož znalosti byly velmi slabé. Např. Německo má 40 mil. obyvatel, což zopakoval za den asi pětkrát. Vlastně celkově působil, že má informace asi na 20 minut, které neustále recykloval a opakoval (na cestě tam 2× řekl co uvidíme a na cestě zpátky 2× zrekapituloval a to nemluvím o samotné procházce městem). Neříkám, že vše co mu vyšlo z úst bylo špatně, nemám bližší znalosti o této metropoli, nicméně pokud mne mate v naprostých základech, nemám k tomuto člověku důvěru. Kvalita jeho němčiny… „Tam pak budou ty glůchvajny“ nestojí za další komentář. Když jsme se od skupiny trhli, tak jsme si cestu docela užili, město bylo skutečně krásné. Cestou zpátky by ale mohla být v autobuse dodržována pravidla nočního klidu a v pozdních nočních hodinách by bylo vhodné hrající televizor minimálně ztlumit, lépe zcela vypnout.

10. 3. 2018
Zuzana

Bohužel jsme měli nezkušeného průvodce.

1. 1. 2018
Naděžda

Průůvodkyně evidentně nebyla připravena – přesto, že znala historii a jiné, ale absolutně nepočítala s tím, že je neděle a min. di 11ho. nejsou kostely a katedrály přístupné.
bylo psáno o 9hod. pobytu přitov 16.30 odjezd

18. 12. 2017
Anonym

Vídeňské trhy, výzdoba, atmosféra

hrozná organizace, bloudící průvodkyně

17. 12. 2017