Kde se vyřádí děti i rodičové? Na lezecké stěně v Českém ráji!

Kde se vyřádí děti i rodičové? Na lezecké stěně v Českém ráji!

MK Life 14. 5. 2019 Sdílet

V Českém ráji na vás totiž čeká Horolezecká stěna Sobotka – místo, kde to bude bavit jak vaše ratolesti, tak vás a kam se vydala i mama blogerka MK life. V areálu najdete vnitřní, vnější a dětskou lezeckou stěnu i boulder. Strávit tu můžete klidně celý den a pořád bude co dělat. A až budete chtít lezení s něčím prostřídat, zkuste plážový volejbal nebo pétanque. Samozřejmě je tu k dispozici občerstvení, menší děti pak zabaví dětský koutek. Zkrátka ideál!

Chci na Slevomatu koupit rodinný vstup na lezeckou stěnu Sobotka

Mama blogerce roku i jejím dcerkám se tu líbilo

Na lezeckou stěnu jsme holky chtěli vzít už dávno. Vím, že bychom mohli poměrně snadno i v Praze, ale čím dál radši spojujeme zážitky i s výletem a dostaneme se díky tomu na místa, kde není typický “pražský zástup”. Třeba na takové Matějské bych já asi davy neustála, takže se přiznám, že pouťujeme rádi, ale nikdy na těch velikých akcích, ale spíš si odjedeme někam dál. I za stěnou jsme proto popojeli – do Sobotky v Českém ráji.

Pokud si sem také uděláte výlet, doporučuju sledovat cedule, protože podle mapy se tam úplně snadno dojet nedalo. Inspiraci na tuhle stěnu jsem našla mezi nabídkami Slevomatu. Už v recenzích ale stálo, že najít stěnu není úplně snadné,  tak tady raději návod:

Jako hlavní bod berte zámek Humprecht, protože stěna je přímo pod zámkem. Jakmile dojedete ke hřbitovu, najdete vedle něj nenápadnou cedulku a menší cestu. Po té když se dáte, dorazíte přímo do areálu s lezeckou stěnou.

A protože byl před námi dlouhý den a ještě několik kilometrů k tomu, nebyl čas ztrácet čas. Ujal se nás sympaťák Kolouch a následující dvě hodiny jsme strávili na laně. Jaro je parádní období a počasí vyšlo skvěle, takže jsme byli na místě jediní a mohli si pobíhat po hale, holky zkusit, co jen chtěly, a já byla zas a znovu tou nejpyšnější mámou.

Nelinka je na rozdíl od Julči povahově spíš introvert. Dost se o sebe vždy bála, je hodně zodpovědná a moc dobře ví, že ji nikdy do ničeho nebudeme tlačit. Počítala jsem proto, že si vystoupá do nějaké své bezpečné výšky a absolutně mě dostalo, když si stěnu dala hned několikrát až na samotný vrch.

Julinka, ač je číslo, měla z výšky docela respekt, takže se tady holky hodně učily té důvěře, že se vlastně není čeho bát. Že je neustále někdo jistí, že se dá i v polovině pustit a prostě jen odpočívat. No a slaňování v podobě sešupu už byl jen bonus. Překonávání, k němu došlo, a i Julinka, která už brzy oslaví 4. narozeniny, tady měla svůj prostor a nechyběla ani chuť něco nového zkusit.

Nooo a i když jsme sem samozřejmě jeli hlavně kvůli dětem, Kolouch mi dal jasně najevo, že ničí noha nebude jen stát na zemi. A tak jsme nakonec lezli všichni. Oba s tátou už základy máme, lezli jsme už dřív, takže jsem si mohla holky i sama jistit v době, kdy byl náš “slaňovací strejda” Kolouch třeba u Julči.

A protože si prý zkontroluje, že sem nedám jen děti,  musím na vás vystrčit zadek i já, pardon. On tam evidentně nelítá každý s foťákem jak já. Jenže tyhle holek poprvé já si střežím a sbírám, už mě asi trochu znáte.

Když nejsou děti na samotné velké stěně,  mohou si zalézt do míst, která jsou vystlaná velkými žíněnkami, a tady se teda děly věci. Po dvou hodinách jsem začala mít obavy, jestli holky ještě počítají s tím, že nás čeká cca 9 km.

Byli jste už někdy na stěně? Od tří let se určitě dá, děti si zase zkusí něco nového. Na lezecké stěně Sobotka nepotřebují děti nic speciálního. Sedáky všem zapůjčí a boty si mohly holky nechat své. Dospělákům už boty půjčí a nezapomeňte, že lezačky (boty na stěnu) se neberou s nadměrkem, takže i já tady měla “popelkovský střevíčky”, ač mám nohy spíš parníky.

Chci na Slevomatu koupit rodinný vstup na lezeckou stěnu Sobotka

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.