Francouzský ostrov Réunion: tropický ráj pro milovníky pěší turistiky

Francouzský ostrov Réunion: tropický ráj pro milovníky pěší turistiky

CK Zanzo 26. 8. 2018 Sdílet

Túry po horských hřebenech, koupání v modrých lagunách nebo obřích vodopádech a výlet na vrchol druhé nejaktivnější sopky světa. Zní to báječně, že? Přečtěte si, jaká místa vám vyrazí dech, odkud budete mít nejkrásnější výhled na celý ostrov a jaké věci byste rozhodně měli přihodit do kufru.

Prohlédněte si nabídku zájezdů na Réunion

Výšlap na vrchol sopky Piton de la Fournaise

Piton de la Fournaise, půl milionu let stará a stále aktivní sopka, je nejnavštěvovanější atrakcí Réunionu. Ročně ji navštíví více než 400 000 turistů. Nejvyšší bod se nachází ve výšce 2631 m n. m. a výstup k vrcholu trvá zhruba 4 hodiny. Sopka je zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Upozornění: Při cestě po povrchu sopky se držte bílého značení na zemi.

Horský okruh Cirque de Salazie a Cirque de Mafate

Cirque de Salazie je horská oblast plná vodopádů, kterou zkrátka musíte navštívit. Během túry panenskou přírodou se zastavte u Cascade Le Voile de la Mariée (Nevěstin závoj), kde uvidíte ty nejkrásnější vodopády ostrova. Na konci trasy narazíte na městečko Hell Bourg, kde se nachází originální kreolské domy. Z prvního okruhu můžete navázat na okruh Cirque de Mafate, kde se opět pokocháte dechberoucí zelení.

Ostrov plný vodopádů

Během výletu po výše zmíněných horských okruzích narazíte na nespočet nádherných vodopádů. Zapomenout nesmíme ani na vodopád Trois Bassin, který se nachází na západní straně ostrova a koupel v jeho vodách je osvěžující odměnou po dlouhé procházce krásnou réunionskou krajinou.

Vyrazte na vyhlídku Le Maido

Le Maido, nejkrásnější vyhlídka ostrova, se nachází ve výšce 2 205 m n. m. Cestou na vrchol se pokocháte výhledy na pole s cukrovou třtinou, kreolské domečky i všudypřítomnou zeleň. Z vrcholu uvidíte Indický oceán na jedné straně, horskou scenérii Cirque de Mafate a Piton des Neiges na straně druhé. Pokud patříte mezi ranní ptáčata, vyrazte na túru brzy ráno, ať si užijete jedinečný východ slunce.

Praktické informace

Kde leží Réunion

Réunion je africký ostrov v Indickém oceánu. Z jedné strany sousedí s Mauriciem, z druhé s Madagaskarem. Ostrov je rájem pěší turistiky a vodních sportů. Na Réunionu se nachází Piton de la Fournaise, druhá nejaktivnější sopka světa. Hlavním městem ostrova je Saint-Denis.

Zpáteční letenka a transfer z/na letiště v ceně

Na Réunion se dostanete letecky. S letenkami si nedělejte hlavu, pokud poletíte s naší CK Zanzo, vše vyřídíme za vás. Let s minimálně 1 přestupem obvykle trvá kolem 11 hodin.

Z letiště do hotelu vás odveze transfer. Velikost transferu se vždy přizpůsobí počtu osob, které přiletí spolu. Tuto privátní přepravu mají zákazníci Slevomatu a CK Zanzo v ceně.

Cestovní pojištění od Uniqa pojišťovny je pro zákazníky zdarma.

Super info: Na vyžádání je možné zařídit odlet z jiného města (např. Vídeň, Mnichov, Berlín, Budapešť a další).

Co sbalit do kufru

Už jste si někdy brali na dovolenou k moři pohorky? V tomto případě byste měli! Réunion je rájem pro všechny milovníky pěší turistiky, proto přihoďte do kufru kvalitní a pevnou obuv i sportovní ponožky, abyste se vyhnuli nežádoucím puchýřům. Pro tyto případy raději přibalte i náplast. Během túry po réunionských horách se vám může hodit i pláštěnka. Mezi další nezbytnosti patří opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, pokrývka hlavy, repelent a oblečení s dlouhým rukávem.

Réunion a žraloci

Pokud začnete hledat informace o koupání na Réunionu, narazíte i na téma žraloci. Ti se v Indickém oceánu skutečně vyskytují, včetně obávaného žraloka bílého. Ale není třeba panikařit, všechny útoky se odehrály v nebezpečných vodách. Poslouchejte plavčíky, hlídejte si výstražné cedule, koupejte se pouze v lagunách a žádné nebezpečí vám nehrozí.

Kuchyně v duchu kari

Réunionská kuchyně je velmi pestrá. Ochutnáte indická, africká i čínská jídla a především kreolské speciality. Oblíbeným kreolským kořením je kari, které tamní kuchaři používají do většiny jídel. Většinou se jedná o drůbeží maso nebo ryby, připravené spolu s rajčaty, cibulí a česnekem. Jídla se dochucují také tymiánem, paprikou, šafránem, zázvorem a kurkumou, která je známá pro své silné protizánětlivé vlastnosti.

Tip CK Zanzo: Typickým nápojem Réunionu je rum. Ten si díky lahodné chuti s jemnou příchutí vanilky vychutnáte samotný nebo jako základ ovocných koktejlů.

Dobré vědět

Vízum: nepotřebujete

Pas: platný min. 6 měsíců ode dne příletu (Réunion je součástí EU, ale nepatří do Schengenu)

Celní předpisy: je přísně zakázáno vyvážet mušle, korály, rostliny aj.

Očkování: nepovinné, doporučené základní (žloutenka typu A a B)

Časový posun: +3 hod. v zimním a +2 hod. v letním čase

Měna: euro (€, EUR); 1 € = 25 Kč

Ceny na Réunionu:

  • balená voda . . . 1 €
  • pivo . . . 1–2 €
  • oběd u stánku . . . 6–8 €
  • oběd v restauraci . . . 10–30 €

Zásuvky: evropského typu (adaptér nepotřebujete)

Jazyk: francouzština a réunionská kreolština (domluvíte se anglicky)

Kohoutková voda: je pitná

Bezpečnost: nízká kriminalita, ale nenechávejte si cennosti v tašce na pláži a hlídejte si osobní věci

Riziko katastrofy: sopka je aktivní, ale o případné erupci bývají obyvatelé včas informovaní (menší erupce nemusí mít na vaši dovolenou vliv, naopak to může být jedinečná podívaná)

Počasí na Réunionu

Od října do března je na Réunionu horké léto, od dubna do září zase suchá a teplá zima. Celoročně se teploty vzduchu pohybují v rozmezí 24–30 °C. Teplota Indického oceánu je průměrně na hodnotě 25 °C.

Během léta se objevují krátké dešťové přeháňky. Pokud se chystáte na turistickou dovolenou, zvolte sušší zimní měsíce, během kterých jsou veškeré trasy schůdnější.

Mrkněte se na nabídku zájezdů na Réunion

CK Zanzo

CK Zanzo

CK Zanzo od Slevomatu je vaše nejpohodlnější cesta do exotiky. Dovolenou ve vaší vysněné destinaci vám ušije doslova na míru: připraví vám individuální dovolenkový balíček s letenkami, ubytováním, stravou i pojištěním, v destinaci vás čeká vyzvednutí na letišti, privátní transfer do hotelu a pak už jen nekonečná dávka zážitků.