5 tipů na výlety v okolí Prahy: tady jste do hodiny

5 tipů na výlety v okolí Prahy: tady jste do hodiny

Tipy rodičů 17. 3. 2019 Sdílet

S jarním počasím přichází také období jarních výletů. A kam vyrazit? Máme pro vás tipy na zajímavá místa, na která z Prahy v pohodě dorazíte do hodiny. Naše mama blogerky a ambasadorky se podělily o své zkušenosti a tipy. Mrkněte, inspirujte se a vydejte se za zábavou i poznáním také.

Gask v Kutné Hoře

Do Galerie Středočeského kraje, která se nachází v historickém centru Kutné Hory a kde jsou kromě unikátních expozic i dětské herny a koutky, se vydala blogerka Mama live. Děti se tady vyřádí a nebojte, i vy dospěláci si přijdete na své – čeká vás tu několik zajímavých výstav.

Dostali jsme mapku, a protože jsme rodičové a až pak milovníci umění, zamířili jsme rovnou do dětského koutku. Zout a do tunelu, děti! Koutek je kout. Obrovský! Najdete tu několik stolečků, kde si děti mohou kreslit, knihovničku, kostky, přebalovací pult. To vše malé Osičky minuly a zajely jak šipky do tunýlků. My jen čekali, kde se vynoří, a bafali jsme na ně. 

— mama blogerka Mama live

Processed with VSCO with c1 preset

Ukažte mi na Slevomatu vouchery do GASKu.

Farmapark Soběhrdy

Do areálu o rozloze 250 000 m² se vydala mama blogerka Andrea Tengler se svým synem. Uvidíte tady přes 60 druhů zvířátek z celého světa a pod dohledem ošetřovatele můžete nějaká i nakrmit. Aby toho nebylo málo, najdete tu i lanový park, vodní atrakce, prolézačky, skluzavky a trampolíny, takže se tu děti opravdu vydovádí. Navíc se mohou povozit i na poníkovi, svézt se vláčkem i traktůrkem.

Hned u vchodu dostanete mapu celého prostoru, na které je také vyznačeno, v kolik probíhá krmení u jednotlivých zvířat. Dostanete na ruku speciální náramek, podle kterého vás chovatelé hravě poznají. Díky němu se dostanete do ohrady a můžete být v bezprostřední blízkosti všech zvířat.

— mama blogerka Andrea Tengler

Chci na Slevomatu koupit voucher do Farmaparku Soběhrdy.

Oslí stezka ve Svárově

Procházky jsou vždy dobrý nápad, ale co taková procházka s oslíkem? To je nápad přímo skvělý! Na Oslí stezce se můžete s oslíkem pomazlit, projít se s ním na hodinku nebo vyrazit rovnou na půldenní rodinný výlet s piknikem, jako to udělala mama blogerka The Hubs s rodinou.

Procházka to byla překrásná! Vyšlo nám super počasí, náš oslík Bobíček ochotně spolupracoval a Hugy si jízdu náramně užil. Tak moc, že nechtěl z oslíka dolů! Dokonce ani pod příslibem dobrého jídla. A že bylo na co těšit! Piknik na lesním odpočívadle zahrnoval výborné domácí produkty – dva druhy sýrů (něco jako lučina), naprosto nejdokonalejší tvaroh se sušeným ovocem, jaký jsme kdy jedli, domácí citronádu, nepasterizované mléko, kávu, čaj, ovoce, zeleninu a pečivo.

— mama blogerka The Hubs

Chci přes Slevomat vyrazit na procházku s oslíkem.

Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou

Ve Fajnparku si přijdou na své velcí i malí – atrakcí je tady opravdu mnoho. Bavit se tu budete na trampolínách, s vodními a vzduchovými děly, zahrajete si fotbal v zorbingových koulích, podíváte se na zvířátka a projdete si bosostezku. Mama live sem vyrazila s rodinou a všichni byli nadšení.

Strávili jsme tu víc než čtyři hodiny, nikde jsme nečekali – na prostoru se nešetřilo, je evidentní, že nebyl záměr každý metr čtvereční obsadit atrakcí, a to je velmi sympatické. Takže se procházíte přírodou, můžete si sednout na lavičku, občerstvit se (jsou tu menší stánky s klasickými fast food dobrotami jako párek v rohlíku a větší stánky, kde mají i větší teplá jídla).

— mama blogerka Mama live

Ukažte mi na Slevomatu vouchery do Fajnparku.

Naučná stezka a lesopark Litavka v Příbrami

Co takhle vyrazit do krásné přírody a během procházky se i něco naučit? Dětem se tady bude moc líbit. Stezka v Příbrami má 12 zastávek, které vám přiblíží okolní přírodu, dřívější těžbu stříbrné rudy a vy se dozvíte mnoho zajímavostí.

V rámci zastavení je vždy připraven i úkol pro děti. Částí lesoparku prochází žlutá turistická značka. Pokud chodíte rádi pozorovat s dětmi zvířata, potěší vás malá obora, která se nachází na začátku stezky, v blízkosti stadionu. Jsou v ní ovce kamerunské. Před oborou je vybudováno posezení a altán s krbem a skluzavka pro nejmenší děti. 

— mama ambasadorka Markéta 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.