Muzea v Čechách, kde to bude bavit děti i vás

Muzea v Čechách, kde to bude bavit děti i vás

Tipy rodičů 18. 2. 2019 Sdílet

Když před dětmi zmíníte návštěvu muzea, ohrnou nos, že je to nuda? Tak s těmito muzei se vám to rozhodně nestane. Děti tu budou nadšené, a co víc – skvěle si to užijete i vy. Vybrali jsme pro vás tipy na ta nejzábavnější muzea, některá z nich otestovaly i naše mama ambasadorky. Kam vyrazíte vy?

Muzeum miniatur v Praze

Kde můžete vidět jednu z největších sbírek miniatur v Evropě? V Praze na Hradčanech! I pokud máte zrak jako rys, tahle díla pouhým okem neuvidíte, a tak je u každého mikroskop nebo zvětšovací sklo. Uvidíte neuvěřitelné výtvory, např. model jízdního kola, miniaturní blechu se zlatými podkovičkami a nůžkami, zlaté „podkovy“ vhodné pro komáry,  karavanu velbloudů v uchu jehly a další.

Ukažte mi na Slevomatu voucher do Muzea miniatur. 

Fenomén Merkur v Muzeu T. G. M. v Novém Strašecím a Rakovníku

Tahle výstava bude bavit i děti, ale upřímně – za srdce chytne víc asi vás. Kdo by si totiž nepamatoval fenomén Merkur, kovovou stavebnici? Tady si Merkur prohlédnete a zavzpomínáte na dětství. Muzeum má dvě pobočky – v Novém Strašecím a v Rakovníku.

Chci přes Slevomat koupit vstupné na výstavu Fenomén Merkur. 

3D Muzeum v Českém Krumlově

Že v muzeích bývá zakázáno fotit a dotýkat se exponátů? Tady je to přesně naopak, obojí je přímo doporučeno! Tak hurá pro snímek, jak utíkáte před žralokem nebo jak plivete oheň jako zkušený profík. A až se nabažíte uvnitř muzea, projděte se po nádherném Krumlově.

Chci vidět nabídku vstupů do 3D muzea na Slevomatu. 

Do následujících muzeí vám sice vouchery nenabídneme, ale dětem se tu bude líbit. Nechte se inspirovat: 

Archa Noemova v Národním muzeu

Noemova archa v Nové budově Národního muzea? Tip máme od mama ambasadorky Blanky a rádi předáváme dál, ale pozor – výstava trvá už jen do 3. března.

Podobně jako na mýtické arše se i zde můžete setkat s velkým množstvím nejrůznějších živočichů. Hned při vstupu na výstavu je možné si vybrat mezi několika druhy pracovních listů (mladší školní děti, starší školní děti…), které v sobě nesou nejen informace, ale i různé úkoly. K dispozici je rovněž dětský koutek, kde se dozvíte více o Noemově příběhu. Děti se naučí například určit, jaké počasí je vhodné pro plavbu, pomocí skutečného kormidla zachraňují co nejvíce zvířecích druhů dříve, než je pohltí voda apod.

— mama ambasadorka Blanka

cof

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Mají vaše děti rády loutkové divadlo? Pokud ano, zajeďte se podívat do muzea loutek v Chrudimi. Ve třech patrech zde najdete obrovské množství českých, historických, zahraničních, ale i moderních loutkových postaviček či zvířátek.

Naší Elišce a Filípkovi se líbili hlavně čerti a princezny. Pak nás také hodně zaujala část, kde si můžete vyzkoušet zahrát stínové divadlo. Děti ale úplně nejvíce času strávily v herně, kde si samy mohly zahrát divadlo s klasickými loutkami či s maňásky. Rodiče určitě potěší i terasa, na kterou je možné si z kavárny přinést například kávu a chvíli si zde odpočinout. A pokud vás neodradí pár točitých schodů, dá se ze třetího patra vystoupat na vyhlídkovou věž a pokochat se výhledem na Chrudim.

— mama ambasadorka Mili

Dobré vědět:

  • V budově jsou pěkné bezplatné toalety, dokonce jedny přímo pro děti, s malými záchůdky a umyvadýlky.
  • Na konci prohlídky se dostanete do obchůdku s upomínkovými předměty, na památku tu můžete koupit i loutky, maňásky či trička.
  • Dospělí zaplatí vstupné 80 Kč, děti nad 6 let 40 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.
  • Možné je využít i rodinné vstupné za 200 Kč pro dva dospělé a až 5 dětí do 15 let.
  • Kočárky do muzea nesmí, ale můžete je odstavit ve vstupní hale a expozice si prohlédnout bez něj.
  • Otevřeno je po celý rok každý den (až na několik výjimek uvedených na webu muzea) od 8: 30 do 17:00. Automobil zaparkujete na náměstí kousek od muzea na placeném parkovišti nebo zdarma v přilehlých ulicích. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.