Jak si s dětmi užít zimní Harrachov? Lyžování i dětská herna

Jak si s dětmi užít zimní Harrachov? Lyžování i dětská herna

Tipy rodičů 11. 2. 2019 Sdílet

Toužíte po rodinné dovolené v komornějším typu ubytování, kde byste nemuseli tlumit každé dětské zavýsknutí? Kde se děti zabaví a nikomu tu nevadí? Pak určitě vyrazte do rodinného Pensionu u Bernardýna v Harrachově! O své nadšené dojmy se podělila mama ambasadorka Jana, která si tu s rodinou užila zimní pobyt.

Výhodné rodinné pobyty v penzionu až do června najdete v naší nabídce na Slevomatu.

A jak se tu mama ambasadorce Janě líbilo?

Postará se o vás neskutečně milá rodina Policarových, pro něž žádná dětská či dospělá prosba není problém, ale naopak potěšení vyhovět tak, abyste si svou dovolenou užili naplno. Penzion má zlatý certifikát Baby Friendly a náklonnost k dětským návštěvníkům je znát na každém kroku. Nemusíte s sebou vozit nočník, stupátko, WC redukci, natož pak dětské příbory, pastelky, omalovánky a hračky – všeho je zde dostatek.

Dětský koutek je sice menší, ale je součástí jídelny, takže vy můžete v klidu jíst, zatímco ratolest už papat nechce a preferuje hraní asi tak 2 metry od vás. Součástí koutku je i TV s naladěným programem ČT Déčko.

Parkování je zdarma za penzionem. Ten je situován asi 300 metrů od centra Harrachova v části zvané V Borovicích či Klondajk, nedaleko obchodu Norma, stejně jako nedaleko lesa a přístupu na Krkonošskou magistrálu.

My jsme vždy vezli děti na saních a lyže a lyžáky táhli na bobech k lyžařské škole GGR a skiareálu Hilbert. Pan majitel nabízí 15procentní slevu právě do školy a půjčovny GGR a také výhodné ceny neomezených vstupů do dětské herny Funpark Mamutek (80 Kč v penzionu, 120 Kč na místě v herně).

Co je výborná vychytávka a rozhodně se s tím nesetkáte v každém penzionu, je samoobslužný „nonstopáček“ v přízemí hned vedle jídelny. Když vás třeba v 10 večer přepadne hlad nebo chuť na víno, sejdete po schodech, vyberete si a zapíšete na svůj lístek, oni vám to pak spočítají. 🙂 Snídaně jsou formou bufetu, večeře dvouchodové servírované (polévka a hlavní jídlo) – chutnalo nám. Když měly děti různé prosby, např. „bez omáčky“, nic nebyl problém.

Byli jsme velice spokojeni a rádi se do penzionu vrátíme. Nemáme co vytknout.

Funpark Mamutek

Pořádná dětská herna v Harrachově do března 2018 chyběla, to by vám jistě potvrdila nejedna harrachovská maminka. Teď už mají rarášci perfektní dováděcí zázemí v centru Harrachova ve žluté budově potravin JIP (pravé dveře) naproti městskému úřadu a poště.

Přijdete-li „z ulice“, vstupné na neomezenou dobu vás vyjde 120 Kč za dítě (dospělý zdarma), ale možná vám levnější vstupné nabídne ubytovatel stejně jako ten náš…

Mamutek sídlí v patře, ovšem dá se vyjet po kolejnicích i s kočárkem, zázemí pro mrňata je plně dostačující – přebalovací pult, nočník, stupátko…

Naše děti nejvíce bavila jezdící zvířata (zebra, velbloud a další) a obří kruhová auta podobná autodromu na pouti, ale hodně se vyřádily i na průlezce se skluzavkami a trampolínami.

Mají tu jak zónu pro batolata (úplně vpředu u sezení), tak např. stolní fotbálek, basketbalový automat i hry na automatech pro větší (klidně 10leté).

Obsluha byla velice milá a ochotná. Výběr občerstvení je skromnější (pizza, panini, tousty, dort), tedy ani hranolky, ani horká čokoláda, ale pizza byla moc dobrá a domácí malinová limonáda (mají více druhů) také – děti ocenily skutečné maliny jako chuťovku na závěr po dopití.

Celkově hodnotím Funpark Mamutek 10 body z 10 a vřele doporučuji k návštěvě, nebudete litovat.

Skiareál Hilbert a lyžařská škola GGR s dětským skiparkem

Řešíte, kde v Harrachově učit děti lyžovat? Pak vyzkoušejte Skiareál Hilbert s pomou a k němu přiléhající lyžařskou školu GGR s dětským skiparkem. Ty jsou situovány v horní části areálu Hilbert a viditelně označeny zelenobílým logem GGR.

Instruktorky či instruktoři se budou věnovat vašim dětem individuálně, těm úplně nejmenším ve skiparku GGR s jezdícím kobercem a veselými zvířátky. Děti, které už skipark zvládají, přejdou přímo na svah a budou se učit nejen sjíždět, ale i chytit pomu. 🙂

Ve spodní části Hilbertu u pokladny je i občerstvení, stejně jako nedaleko do kopce u hlavní silnice baby friendly restaurace My Piknik s dětským koutkem. Pokud máte pouze sáňkující/bobující dítě, také jste na správném místě, neboť těsně pod spodní částí Hilbertu s občerstvením jsou dva protilehlé svahy přesně pro tyto aktivity vyhrazeny.

Dvě nevýhody, které jsme zaznamenali – nenašli jsme žádné WC a museli řešit v restauraci nebo herně, a od GGR budky (kde objednáte, platíte, obouváte lyžáky) k dětskému skiparku je nutno křížit cestu lyžařům vystupujícím z vleku – nepraktické a nutno mrňata držet za ruku a popohánět… Celkově ale spokojenost. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.