Hrady a zámky v zimě: vezměte děti do labyrintária i za pohádkou

Hrady a zámky v zimě: vezměte děti do labyrintária i za pohádkou

Tipy rodičů 31. 1. 2019 Sdílet

Rádi navštěvujete hrady a zámky, ale mysleli jste si, že jsou v zimě zavřené? Kdepak. Máme pro vás tipy na pohádková místa, která můžete navštívit i během zimních měsíců. Podívejte se, kam se vydaly naše mama blogerky a ambasadorky, a vyberte, kam vyrazíte vy.

Staré Hrady: Prohlídka sklepení

Blogerka Mama live se svými ratolestmi prozkoumala hrad a zámek Staré Hrady, který leží cca 25 km od Mladé Boleslavi.

Baru byla ve svým živlu. Hodní a zlobiví trpaslíci, vodníci, obři, ledoví muži, draci, hladomorna. Všechny postavy i kulisy do detailu vymakané – to jsme zase oceňovali já s Honzou. Tu propracovanost v každém detailu. A ty příběhy, ty dlouhé, napínavé nebo legrační příběhy, které nám Racochejla vyprávěla o každé z postav. Bylo to skvělé!

— blogerka Mama live

Dobré vědět:

 • délka prohlídky je cca 40 minut
 • otevřeno celoročně, v období leden až duben soboty, neděle, prázdniny (aktuálně na webu) a svátky od 10:00 do 17:00 hod.
 • parkování: 50 Kč

Podívejte se na nabídku prohlídky podzemí Starých Hradů na Slevomatu. 

Dětský ráj na zámku Berchtold

Na zámku Berchtold, asi 20 km od Benešova, je místo pro děti přímo stvořené – Dětský ráj, kam se s rodinou vydala mama ambasadorka Katka.

Děti jistě nadchne venkovní kouzelná zahrada, tzv. Dětský ráj, s pohádkovými motivy, miniaturami zámků a hradů, skleníkem a strašidelným podzemím. Potomci se vydovádí na obří nafukovací trampolíně. Mimo jiné zámek funguje i jako hotel, pokud byste dojeli z větší dálky. Ceny jsou rodinám s dětmi nakloněné.

— mama ambasadorka Katka

Dobré vědět:

 • v zámku je restaurace
 • můžete si zahrát fotbalgolf
 • děti do 2,9 let mají vstup zdarma
 • parkování zdarma
 • Dětský ráj je otevřený od pondělí do neděle v čase 8–20 hod.

Mrkněte na Slevomat na vouchery do Dětského ráje.

Prohlídka i vstup do labyrintária na zámku Loučeň

Zážitek pro děti i dospělé vás čeká na zámku Loučeň, který najdete cca 12 km od Nymburka. V zámeckém areálu pro vás ožije historie a provedou vás tu obyvatelé z dob největší slávy zámku. Výlet si navíc můžete obohatit o vstup do zámeckého parku, kde se pokusíte najít cestu z labyrintária.

Pokud jste o zámku Loučeň nikdy dřív neslyšeli, určitě stojí za zmínku hlavně jejich labyrintárium, které je naprosto ojedinělé a Loučeň je jím proslavená. V zahradách, které nejsou vůbec malé, jich najdete velikánské množství. Spolu s dětmi můžete bloudit klidně celý víkend.

— blogerka MK life

Dobré vědět:

 • park s labyrinty a bludišti má otevřeno každý den od 10:00 do 17:00 hod.
 • ve všední dny je prohlídka zámku v 17:00 hodin, je doporučena rezervace
 • o víkendech probíhají prohlídky od 11:00 do 16:00 hod. každou hodinu

Interaktivní hra pro celou rodinu na zámku Svijany

Co takhle poznat zámek trochu jinak? Interaktivní dobrodružná hra Arcana s prvky rozšířené reality vás provede zámkem a jeho neuvěřitelnou historií, vyzkouší váš důvtip i postřeh a zároveň vás bude opravdu bavit. Z Jablonce nad Nisou je to sem asi 25 km.

Dobré vědět: 

 • do března jsou vypsané jen víkendové termíny
 • hra trvá 90 minut
 • v ceně hry je i vstup na zámek

Ukažte mi na Slevomatu nabídku interaktivní dobrodružné hry na zámku Svijany.

Chvalský zámek na okraji Prahy

V Horních Počernicích leží romantický Chvalský zámek, který navštívila mama ambasadorka Lenka s rodinou a teď má tipy i pro vás.

Celý zámek a areál je nově zrekonstruovaný. Pravidelně se tu konají pohádkové víkendy s princeznami, s rytířem Janem ze Chval i vílou Ohnivkou. Tyto komentované prohlídky vás vyjdou na 190 Kč pro celou rodinu. Děti obdrží soutěžní kupon od víly Ohnivky a musí odpovědět na otázku, na kterou zjistí odpověď v průběhu prohlídky. Z odevzdaných odpovědí se losuje 1× měsíčně. Okolí zámku vybízí i k příjemné procházce.

— mama ambasadorka Lenka

Dobré vědět:

 • přímo k zámku dojedete autem, parkování stojí 10 Kč/hod.
 • pár metrů od zámku je pizzerie, kde se můžete občerstvit
 • vhodné pro děti školního věku
 • otevřeno celoročně od 9:00 do 18:00 hod.

Za tajemstvím zámeckých dětí na zámku v Děčíně

V děčínském zámku pořádají prohlídky vhodné pro děti od 4 do 12 let. Ratolesti kromě poslouchání a dívání se mohou i některé předměty osahat, vyzkoušet, a dokonce i něco ochutnají. Prohlídkou se line pátrání po vzkazech, které tu zanechaly zámecké děti. Na konci se účastníci dozví tajemství.

Cesta Dlouhou jízdou je docela do kopečka, nahoře jste za výstup odměněni výhledem na město a zámecké zahrady. Při troše štěstí uvidíte zdejší pávy. Čekání na prohlídku si můžete zkrátit ve zdejší palačinkárně. Jednak tu dělají výborné palačinky, a pak se jedná o tréninkové pracoviště pro lidi s postižením, tak i podpoříte správnou věc. Děti zaujme volně přístupný klavír ve zdejším podloubí.

— mama ambasadorka Věra

Dobré vědět: 

 • auto zaparkujte před tzv. Dlouhou jízdou (cca 300 m dlouhá přístupová cesta k zámku)
 • pokladna i WC se nachází na konci Dlouhé jízdy
 • zámek je otevřený každý den 
Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.