Představujeme vám Vietnam, zemi rýžových polí a polévky Pho

Představujeme vám Vietnam, zemi rýžových polí a polévky Pho

CK Zanzo 16. 1. 2019 Sdílet

Patříte mezi milovníky polévky Pho? Pak jistě víte, že pochází z Vietnamu, státu v jihovýchodní Asii, který je proslulý svou lahodnou kuchyní. A nejen jí! Přečtěte si, kde uvidíte ta nejzelenější rýžová pole a kde v horách najdete 150 m dlouhý Zlatý most, podpíraný tzv. „božíma rukama“.

Prohlédněte si nabídku zájezdů do Vietnamu

1. Praktické informace

Kde leží Vietnam

Vietnam neboli Vietnamská socialistická republika je stát v jihovýchodní Asii. Nachází se na východě poloostrova Zadní Indie u pobřeží Jihočínského moře. Sousedí s Kambodžou, Čínou a Laosem. Hlavním městem je Hanoj.

Ve Vietnamu žije přes 90 milionů obyvatel, což ho staví na devátou příčku nejlidnatějších zemí světa.

Zpáteční letenka a transfer z/na letiště v ceně

Do Vietnamu se dostanete pouze letecky. S letenkami si nedělejte starosti, pokud poletíte s naší CK Zanzo, nemusíte se o nic starat. Zpáteční letenky jsou v ceně každého zájezdu. Do Hanoje poletíte zhruba 14 hodin, do Ho Či Minova Města o půl hodiny déle. Přestupovat budete minimálně 1×.

Z letiště do hotelu vás odveze transfer. Velikost transferu se vždy přizpůsobí množství osob, které přiletí spolu. Tuto privátní přepravu mají zákazníci Slevomatu a CK Zanzo v ceně.

Cestovní pojištění od Uniqa pojišťovny je pro zákazníky zdarma.

Dobré vědět: Na vyžádání je možné zařídit odlet z jiného města (např. Vídeň, Mnichov, Berlín, Budapešť a další).

Pamatujte na vízum a pas

Do Vietnamu potřebujete vízum i pas. Vystačíte si s 30denním vízem, které vyřídíte on-line v poklidu domova.
Stojí 25 $.

Pas by měl být platný nejméně 6 měsíců po skončení cesty.

Počasí ve Vietnamu

V severní části Vietnamu je chladná zima a horké léto. Na tropickém jihu rozlišujeme období sucha (prosinec–duben) a období dešťů (květen–listopad). Nejdeštivější jsou letní měsíce, nejtepleji bývá od února do května.

V okolí Ho Či Minova města (dříve Saigon) se průměrné teploty pohybují celoročně v rozmezí 24–32 °C. V Hanoji je v zimě kolem 20 °C, v létě teplota stoupá až k 33 °C.

Očkování

Při odletu z Evropy do Vietnamu nepotřebujete žádné povinné očkování. Přesto vám doporučujeme, abyste si ověřili platnost očkování proti běžným nemocem a také žloutence typu A i B, tetanu a břišnímu tyfu. Pokud plánujete vycestovat do severního Vietnamu, nechte se očkovat i proti malárii. Na jihu je zase nízké riziko nákazy horečkou dengue.

Časový posun

Pokud je v České republice zimní čas, ve Vietnamu je o 6 hodin více. V letních měsících je rozdíl jen 5 hodin.

Měna a bankomaty

Národní měnou ve Vietnamu je vietnamský dong. Přepočet je jednoduchý, 1 Kč odpovídá 1000 dongům, tak se z vás na dovolené ve Vietnamu můžou stát velmi snadno milionáři!

Kolik co stojí:

  • 0,5l láhev vody: 5 000 až 10 000 dongů
  • rýže s masem a zeleninou: 50 000 dongů
  • polévka Pho a další: 20 000 až 70 000 dongů
  • bageta Banh Mi: 12 000 dongů
  • pizza: od 80 000 dongů výše
  • točené pivo: 5 000 až 15 000 dongů
  • koktejly: 35 000 dongů
  • láhev vína: 50 000 dongů
  • taxi: 15 000 dongů/km

Zásuvky

Zásuvky typu A a B se používají v jižním Vietnamu, s typem C, E a F se setkáte v severním Vietnamu. Adaptér si tedy pro jistotu přibalte.

Vietnamská kuchyně

Když se řekne vietnamská kuchyně, nejspíš vám jako první vytane na mysli polévka Pho s masem a zeleninou, kterou milují i lidé u nás. Mezi hlavní ingredience vietnamských pokrmů patří rýže, maso a zelenina. Suroviny se většinou dusí, vaří nebo smaží. A i přes zmíněné smažení patří vietnamská kuchyně mezi nejzdravější na světě.

Angličtina postačí

Úředním jazykem je vietnamština. Ale nemějte obavy, anglicky se v pohodě domluvíte.

Pitná voda

Kohoutkové vodě se vyhýbejte a pijte pouze vodu balenou. Pozor si dejte i na led.

Opalování nahoře bez

V celém Vietnamu platí přísný zákaz opalování nahoře bez.

Oblečení šité na míru

Ve Vietnamu pracují velmi kvalitní a pečlivé švadlenky, které vám ušijí oblek nebo šaty na míru. Jeden den si vás změří a druhý den je výrobek hotový. Skvělé, že? Navíc ceny jsou víc než přívětivé. Oblek pořídíte za cca 4 000 Kč. Přesto neváhejte smlouvat. Smlouvání patří k tamním zvykům, které si jistě velmi rychle osvojíte.

Bezpečnost

V Ho Či Minově Městě, Hanoji a dalších velkých městech si dávejte pozor na kapesní krádeže, ale jinak se nemáte
čeho bát.

2. Tipy na výlety

Hanoj

Historické památky, francouzská architektura, Ho Či Minovo mauzoleum, chrámy a císařské město. To a mnohem víc nabízí Hanoj, hlavní město Vietnamu. Těšte se i na nádherná jezera a spoustu pagod. Zajděte se také podívat na představení Divadla vodních loutek, jevištěm je velké akvárium se zakalenou vodou a hry vypráví o vietnamské historii a pověstech.

Ha Long Bay

Zátoka Ha Long s vápencovými útvary vystupujícími z moře patří mezi nejnavštěvovanější místa Vietnamu. Název Ha Long znamená „místo, kde se drak zanořuje do moře“ a podle legendy to byl právě drak, který nad územím létal a ocasem vytvářel jednotlivá údolí. Většina turistů sem jezdí na několikadenní plavbu.

Da Nang

Vyrazte k nejnovější vietnamské atrakci – ke Zlatému mostu, který podpírají „boží ruce“. Most stojí v horách blízko městečka Da Nang a jeho dominantou jsou obří betonové dlaně, tyčící se nad stromy.

Sapa

Sapa, městečko v pohoří Hoang Lien Son, je oblíbeným turistickým místem. V okolí se nachází překrásná zelená rýžová pole, která stojí za vaši návštěvu. Ze Sapy je také přístup na Fansipan, nejvyšší vrchol Vietnamu. Ale pozor, výšlap je možný pouze ve skupince, trvá dva dny a platí se za něj.

Ninh Binh

V okolí města Ninh Binh se nachází spousta historických míst a památek. Je tu také krásná jeskyně s vyhlídkou, palác a pagoda. Celá oblast je lemovaná rýžovými poli a vápencovými horami.

Ho Či Minovo Město

Ho Či Minovo Město, bývalý Saigon, je největší město Vietnamu. Sem nejezděte za památkami. Toto město navštivte, pokud toužíte ochutnat pravou vietnamskou kuchyni a zažít pořádnou dávku zábavy.

Delta řeky Mekong

Cestování po řece není legrace, proto raději zvolte organizovaný výlet a spolu s dalšími účastníky zájezdu navštivte plovoucí trhy, ovocné farmyzelené ostrůvky porostlé kokosovými palmami.

Horské město Da Lat

Městečko Da Lat se nachází 1500 m n. m. a uvidíte v něm spoustu starých francouzských vil. V jeho okolí jsou krásné Sloní vodopády, čajové plantáže a proslulé Údolí lásky, které je plné krásných, ač lehce kýčovitých atrakcí a srdíček.

Nalákali jsme vás? Mrkněte se na nabídku zájezdů do Vietnamu

CK Zanzo

CK Zanzo

Osobně pro vás vybíráme špičkové resorty, poletíte s renomovanými dopravci a do hotelu vás odveze soukromý transfer. Spolupracujeme s německými cestovkami, které mají ve světě skvělé jméno a jejich hosté řadu výhod. Dopřejte si víc a nechte se rozmazlovat. Počítat můžete i s veškerými garancemi, které znáte ze Slevomatu.