Jak si správně vybrat polštář a peřinu?

Jak si správně vybrat polštář a peřinu?

Slevomat 15. 10. 2015 Sdílet

Komu se nelení, ten si skvěle poleží. Věnujte chvilku našemu průvodci lůžkovinami a budete mít jasnou představu, co své posteli pořídit. Nejen matrace a rošt jsou totiž důležité pro vaše zdravé spaní.

Polštář je základ!

Když není v pohodě hlava, odnáší to celé tělo. Podle čeho tedy vybírat polštář?

Pratelnost – Praktické je volit polštáře, které mají svlékací vrchní vak a můžete je prát častěji samostatně. I když náplně v polštáři jsou také běžně pratelné, přeci jen se častým praním ztrácí jejich pružnost.

Poloha páteře – Ideální poloha krční páteře ve spánku by měla být stejná, jako když rovně stojíte. Kdo ale trpí častými chronickými onemocněními, potřebuje mít hlavu spíše ve vyšší poloze. Vše je o vašem příjemném pocitu.

Výška polštáře – Sahejte po polštáři se správným obsahem náplně. Často si výšku nastavíte libovolně u typů polštářů, které mají možnost odběru náplně. K tomu slouží zipový uzávěr. Z hygienického a praktického hlediska je nejlepší, když je uvnitř vrchního vaku také samostatný vak se zipem. Regulujete tak náplň sami a vnitřní vak před praním snadno vyndáte.

Velikost polštáře – Ve střední Evropě je zvykem spát na velkém polštáři 70×90 cm nebo 80×80 cm. Správně by při spaní měla ležet ramena přímo na matraci. Polštář by měl podpírat pouze krk a hlavu. K tomu lépe poslouží ty menší, které používá i zbytek světa. U nás naleznete jak velké (70×90 cm), na které jsme zvyklí, tak malé (50×70 cm),  které jsou pro uložení páteře komfortnější.

Nejvhodnější druh polštáře?

Pěnové
V menších rozměrech máme nabídku ortopedických polštářů z paměťové pěny, které jsou pro držení páteře nejlepší. Nevýhodou však je, že se do nich nedá zachumlat.

Kombinace pěny a PES kuliček 
Mnohem praktičtější novinka od českého výrobce 2G Lipov, který spojil jak ortopedické vlastnosti latexové pěny, tak měkkost PES kuliček. Jedná se o nové polštáře Flexi Sleep 2G,  jež jsou vyrobeny v obou velikostních rozměrech.

Polštáře Flexi Sleep mají povrch z jemného bavlněného saténu a dají se u něho regulovat náplně. Máme je ve variantách:

  • HARD – vhodné spíše pro muže
  • MEDIUM – pro kohokoliv, kdo má rád spíše tužší polštáře
  • SOFT – vhodné spíše pro ženy

Rozdíl tuhosti zajišťuje jiný poměr směsi PES kuliček a latexových tyčinek.

Podle čeho vybrat přikrývku?

Hřejivost
Někdo má rád teplo, jiný raději zimu. V naší nabídce si vyberete přikrývky různých stupňů hřejivosti, které se liší množstvím použitého PES rouna.

DUO, když je vám velká zima
Pokud jste hodně zimomřiví, doporučujeme vám přikrývku DUO. Skládá se ze dvou přikrývek, které jsou k sobě po obvodu pevně přišity a uvnitř vzniká izolační vzduchová kapsa.

4-sezónní přikrývku, když si nemůžete vybrat
Ti, co nevědí, ocení tzv. 4-sezónní přikrývku. Ta je sestrojena také ze dvou přikrývek, rozdíl je ale v tom, že po obvodu je pouze k sobě připevněna patentkami a dají se tak použít buď samostatně, nebo dohromady. Jedna přikrývka je tenčí, pro letní období, druhá silnější pro přechodové období jara a podzimu. Když obě spojíte, máte extra hřejivou přikrývku do zimy.

Kde je u nás najdete?

Aloe Vera od českého výrobce 2G Lipov – tady najdete kombinace dlouhých či krátkých přikrývek.

Lůžkoviny CoolMax Origin od výrobce PiCaSo Manufaktury –  pro všechny, kteří se hodně potí.

Vyvařovací lůžkoviny Klinisan od českého výrobce Klinmam – pro všechny milovníky čistoty.

Lůžkoviny MERINO z ovčí vlny vhodné nejen pro ty, kteří trpí záněty, bolestí svalů a kloubů nebo pro revmatiky. 

Slevomat

Slevomat

Tipy na výlety, pravidla k soutěžím a všechno, co by vás o Slevomatu mohlo zajímat.