Předplaťte dětem časopis Šikulka: zábava, aktivity a úkoly na spoustu hodin

Předplaťte dětem časopis Šikulka: zábava, aktivity a úkoly na spoustu hodin

MŮJ FIALOVÝ SVĚT 10. 12. 2018 Sdílet

Chcete dětem nebo vnoučátkům hravým a zábavným způsobem rozvíjet jejich schopnosti? Aby se nejen bavily, ale i nenásilnou formou vzdělávaly? Pak si přečtěte recenzi mama blogerky Můj fialový svět na dětský časopis Šikulka. Nejenom že dětem uděláte radost, ale současně strávíte společně chvíle, na které nezapomenete.

Předplatné časopisu Šikulka najdete v naší nabídce i s bonusem pro rodiče. 

U dětských časopisů jsem mívala problém s tím, že nás vždy bavila ani ne třetina obsahu. Před pár týdny se nám ale náhodou dostal do ruky časopis Šikulka a čekalo nás mile překvapení! Neodtrhli jsme se od něj pár dlouhých desítek minut. Tobík (3,5) je hodně zvídavý, ale pokud ho činnost dostatečně nezaujme, nevydrží u ničeho déle než pět minut. Časopis Šikulka je ale plný zábavy, aktivit a úkolů, které dětem nedovolí se nudit!

Časopis Šikulka je určený dětem od 3 do 7 let. To je období, kdy většina dětí navštěvuje mateřskou školu. Přijde mi sympatické, že časopisem děti provádí kamarádi Matýsek (který šel v září poprvé do školky jako náš Tobík) a Týnka (které je 5 let a tak už se pomalu chystá na zápis do první třídy), kteří často prožívají stejná dobrodružství jako všechny ostatní děti v jejich věku, proto je pro malé čtenáře jednodušší se s příběhy ztotožnit.

V jednom z posledních čísel je třeba do školky přišel navštívit Mikuláš. V těch předchozích děti trávily konec prázdnin u babičky, sbíraly houby, pouštěly draka, hledaly v parku kaštany, poznávaly listí stromů a naučily se spoustu nových věcí. Příběhy vždy korespondují s aktuálním ročním obdobím, seznamují děti s českými tradicemi a zvyky.

Tenhle koncept mě moc zaujal a opravdu se mi líbí. Časopis má 40 stran a na každé straně najdete jiný úkol – spojovačky, omalovánky, logické úkoly, počítání, obtahování, hádanky, básničky, hledání rozdílů, vystřihování, bludiště, poznávačky… U krátkých příběhů jsou vždy otázky, které děti udržují v ději.

V každém čísle najdete i klasickou pohádku, kterou můžete dětem přečíst a příběh je navíc krásně ilustrovaný v malých čtvercových okýnkách. Ta si děti mohou vystřihnout a zkoušet pohádku vyprávět podle obrázků. Vznikne vám tak krásná sada obrázkových pohádek třeba na cesty. V každém díle je také nějaký tvořivý úkol a děti se vždy naučí jedno písmenko.

Tobíka aktuálně nejvíce baví hledání rozdílů, spojovačky, bludiště a rád se učí počítat. Prosincové číslo s vystřihovánkami Mikuláše, Anděla a čertů nás obzvlášť bavilo. Krásný nápad je i úkolový Adventní kalendář. Ještě musíme vyplnit dopis pro Ježíška, naučit se prosincovou básničku a poslat pohlednici někomu z našich blízkých.

Jinak máme hotovo a těšíme se na další číslo!

MŮJ FIALOVÝ SVĚT

MŮJ FIALOVÝ SVĚT

Jsem maminka dvou dětí, blogerka, která ve volných chvílích píše a tvoří mujfialovysvet.cz - blog o životě, mateřství, kosmetice, módě, knihách a všem, co nás baví