Vánoční trhy roku 2018? To budou ty brněnské! My máme i tipy na zahřátí

Vánoční trhy roku 2018? To budou ty brněnské! My máme i tipy na zahřátí

BEJBYBLOG 10. 12. 2018 Sdílet

Začal advent, období svařáku, trdelníku, zapalování svíček na věncích a líbání pod jmelím. Větší i menší města mají svoje vánoční trhy, kde najdete stánky s dobrotami i menšími dárečky. O pražských vánočních trzích jsme vám již psali, ale jestli letos nějaké trhy vládnou adventu, tak jsou to ty brněnské. Obrovské rozzářené kolo na Moravském náměstí svítí do všech stran a nás zajímalo, co dalšího trhy v Brně nabízí. Naše milá blogerka Vendula z Bejbyblog je navštívila s pětiletou Vali a o dojmy se podělila.

Trhy začaly už 23. listopadu, kdy se rozsvěcoval stromeček. Já ta davová šílenství moc neprožívám, takže na rozsvěcení jsme s Vali nebyly, ale vánoční strom je letos ten nejkrásnější, jaký jsem tady kdy viděla. Brněnské Vánoce jsou letos pro mě nejvíc na úrovni, trhy jsou rozděleny na 4 náměstí a na každém si najdete to svoje. Hlavně teda turbomošt a tuny jídla.

Na Moravském je navíc obrovské kolo, na Zelňáku další strom a kolotoče, na Dominikánským betlém, Ježíškova pošta a ovečky a na Svoboďáku snad úplně všechno a ještě kolem občas profrčí brněnská Vánoční Šalina (protože brněnská vánoční tramvaj – neexistuje).

A jídlo? Tak u mě vede ten nejmastnější bramborák se zelím a uzeným, který vážně chceš, a u Vali samozřejmě vafle s čokoládou nebo čokoláda bez vafle.

Bylo to super nedělní odpoledne, mám pocit, že tím, jak se dává každým rokem větší důraz i na ta ostatní „vedlejší“ náměstí, tak se davy rozptýlí a je to skvělý.

A pokud hledáte tipy, kam se jít ohřát, tak mrkněte na Modelový svět. Ten pro vás Vendy s Vali otestovaly nedávno také a byly nadšené a to si myslely, že tam budou „jen“ vláčky: Jedna místnost je celá obestavěná obrovským modelovým městem s příběhem,  kde lítají vrtulníky, je tam zábavní park, letní kino, zřícenina, hospody, hotely a každičká budova a postavička je promyšlená, propracovaná. Po tom, co jsme se trošku rozkoukaly, zapnul nám pan majitel „noční režim“. To byla teda paráda.“

Podívejte se na výhodné vstupné do Modelového světa na Slevomatu.

BEJBYBLOG

BEJBYBLOG

Mám svou Valentinku a taky tak trochu "retro" mezi mamablogy. Bejbyblog.cz jsem začala psát chvíli po tom, co se Vali narodila. Od té doby se snažím každou volnou chvíli vyplnit tak, abychom si ji užily obě dvě stejně skvěle. Miluju čerstvé květiny a nesnáším rajčata.