Dárky pro děti s názorem. Čím potěší Ježíšek školáky?

Dárky pro děti s názorem. Čím potěší Ježíšek školáky?

Tipy rodičů 20. 11. 2018 Sdílet

Máte doma děti školou povinné, ideálně ještě s pubertou na krku, a přemýšlíte, čím jim uděláte k Vánocům radost? Není to snadné, jsou to malí a mladí lidé s názorem, ale s našimi tipy byste mohli uspět.

Měkké dárky už je neurazí, naopak mají své oblíbené superhrdiny. A jsou skvělí v tom, že ocení jako dárek i zážitky typu únikových her, adrenalinových aktivit atd.

Podívejte se na nabídky na stránce Rodina a děti a určitě nezapomeňte použít „filtr na věk“, ať na vás nevyskakují věci „pro mrňata“ 😀

Únikové hry a další zážitky

Alenka v říši divů

Vstupte do světa bláznivé fantazie, kde je možné i nemožné! V Puzzle Room pro vás připravili snovou únikovou hru Alenka v říši divů, která je vymazlená do posledního detailu – nádherné kulisy vznikly ve spolupráci s divadelními scénografy. Úkoly jsou technologicky vyspělé, a nemusíte se tak bát, že jde jen o další únikovku s odemykáním zámků. Naopak, většinu úkolů řídí vlastní na míru navržený software.

Děti si to užijí od 6 let. Čím starší bude malý hráč, tím spíš bude chápat logiku hry.

Podívejte se na nabídku.

Mama blogerka Mama live hru otestovala: V naší zkrácené family verzi jsme museli získat pět klíčů, aby se otevřely dveře. Nebudu vás napínat, nepíšu vám to od pavouka a necpu se dřevěným dortem  Unikli jsme 😀 Byla to zábava. Děti plnily spíše pomocné úkoly – skládaly, hledaly, sledovaly, kam jde pavouk, popisovaly, jak je co postaveno, a hlavně v první místnosti zodpovědně ochutnávaly :-D“

Bobovka na Proseku

Víte, co umí navodit opravdový pocit štěstí? Pořádný sešup na bobové dráze! Pořiďte si proto tenhle voucher, jízd s ním získáte rovnou šest. Dráhu najdete na Proseku, poblíž vysočanského nádraží. Permanentka je přenosná, takže klidně můžete přijít s partou a jednotlivé jízdy si rozdělit. Řádit tu mohou dospělí i děti, ty do výšky 100 centimetrů to navíc mají zadarmo.

Nabídka voucherů u nás na Slevomatu.

Nerf Arena: pro bojovníky a bojovnice do 15 let

Jak zní skvělá zábava? Asi takhle: „Kryj se.“ „Střílej!“ „Máme je.“ Máte doma malé bojovníky a bojovnice? Skvěle! Zapište je na tréninky v Nerf Arena a nechte je pořádně se vybít. Na výběr máte ze dvou variant voucheru – pořídíte jim 4, nebo rovnou 10 vstupů? Děti tady budou lítat mezi překážkami,  hrát si na hrdiny a střílet ze své oblíbené Nerfky, a to celou hodinu. Přitom se skvěle pobaví,  naučí se spolupracovat i myslet strategicky a nasbírají zkušenostní body (XP), které je posunou výš v žebříčku hráčů.

Více informací o trénincích v Nerf Areně a možnost výhodných voucherů najdete na Slevomatu.

Karetní a deskové hry

Bandido

Děti rády běhají venku, ale když počasí zrovna nepřeje venkovním radovánkám, přichází na řadu karty. Že už vás Prší nebo pexeso dávno omrzelo? Vyzkoušejte novou vtipnou karetní hru Bandido! Pobaví se u ní celá rodina (určeno pro 1–4 hráče) a díky dvěma stupňům obtížnosti (ta se volí výběrem jedné ze dvou stran startovní karty, která představuje vězení) ji mohou hrát děti již od 5 let.

Nabídka na Bandido na Slevomatu.

Blogerka Kamila a její sedmiletý syn zabránili Guzmánovi v útěku z vězení a moc se při hře bavili: Guzmán se snaží uprchnout spletitou sítí chodeb na svobodu. Pomocí karet skládáte tunely od karty vězně tak, aby žádná cesta nezůstala volná a tunel byl vždy zablokován. Jedná se o strategickou hru, která nás se synem moc bavila, musí se u ní přemášlet a to je super.“

Gotown

Jedno patro za druhým až ke hvězdám – postavte ten nejvyšší věžák v městské džungli. Nejste ale jediní, kdo se snaží splnit si svůj realitní sen, a tak se musíte bránit případným škodičům! Hra je napínavá, díky malým rozměrům ji můžete sbalit klidně i na cesty a bavit bude dospělé i děti.

Nabídka Gotown na Slevomatu.

Blogerka Kamila hru otestovala se synem (7 let) a bavili se náramně: „ Ve hře Gotown musíte chyt­ře stavět vlastní věžák, svůj majetek bránit a přitom tak trochu škodit ostatním soupeřům. A škodit jak? Kartami přece 😀 Všechny tyto dodatečné karty dodávají hře šťávu, můžete intrikovat, zdržovat a tím se stát alespoň na chvíli realitním magnátem. Syn ocenil právě srandičky ve formě okrádání a zdržování soupeřů.“

Vzhůru do provozu!

Pořiďte dětem deskovou hru Vzhůru do provozu!, která je na českém trhu unikátní – přináší odpovědi na základní otázky z dopravní výchovy, a to zcela jedinečnou, zábavnou formou. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 6 let a jednu partii budete hrát 15 až 45 minut. Děti budou muset taktizovat a promyslet si každý krok, který udělají, aby se svou figurkou dostaly bezpečně až do školy. A hlavně – naučí se to nejdůležitější, co potřebují vědět, aby se v pořádku propletly skutečným provozem.

Blogerka Lucie z blogu The Hubs byla hrou nadšená: Nelinka (6 let) je už schopná hru v pohodě hrát. Samozřejmě některé věcí ještě neví, ale my to naopak bereme jako příležitost jí to právě touto formou naučit. No a pro nás dospěláky je to skvělá příležitost, jak řadu znalostí oprášit. A to byste koukali, co všechno člověk někdy zapomene. Víte třeba, do jakého věku mohou děti jezdit na kole po chodníku?“

Dárky s motivem superhrdinů

A čím rozhodně školáky a začínající puberťáky potěšíte, je cokoli s motivem kreslených superhrdinů.  My jich máme spoustu v nabídce, tak to omrkněte.

Nabídka licenčního zboží s motivy oblíbených hrdinů.

Vybrali jste? Další tipy najdete na stránce Rodina a děti.

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.