Hit mezi dětmi: plavat jako mořská panna

Hit mezi dětmi: plavat jako mořská panna

Mama live 20. 9. 2018 Sdílet

Hledáte kurz plavání pro vaše dítko? Chcete, aby se naučilo i potápět a užilo si zábavu? Může být kurz tak trochu jiný? Tak trochu pro mořské panny? Přihlaste vašeho potomka na kurz mermaidingu od Divers Direct do Aquapalace v Praze Čestlicích. 

Mama blogerka Katka z blogu Mama live vzala šestiletou Barunku na lekci plavání v kostýmu mořské panny a svěřila se, jaké to je být mámou Ariel 😀

Plavání v kostýmu mořské panny? Chci vědět víc!

Když jsme dostali nabídku na otestování mermaidingu neboli plavání v kostýmu mořské panny, nejdřív jsem se trochu smála. Pak jsem to ukázala Barborce. Ta se nesmála vůbec. Ta se rozzářila jako lampiónek a mně bylo jasné, že testovat jdeme 😀

Barborka ve svých skoro 6 letech plave. Chodí na kurz, vodu miluje. A kromě toho taky miluje všechny princezny a disneyovky, Ariel nevyjímaje.

Při domlouvání lekce jsem požádala o lekci individuální. Ne snad proto, že bych chtěla nějaká privilegia a výjimečnosti, ale představa, že budu fotit 6 mořských pannen v akci a budu se snažit, aby těch pět, které mi nepatří, na fotce nebyly kvůli GDPR k poznání, mě trochu děsila 😀

Tak měla Barunka lektorku Petru pro sebe. Lekce probíhala v Aquapalace v Čestlicích (exit 6 dálnice D1 ve směru na Brno), kde jsme se hlásily v pobočce Divers Direct hned u hlavního vchodu. Milá paní nás zavedla k drahám pro potápěče a kondiční plavce, kde byla pro lekci mermaidingu rezervovaná jedna z drah.

Převlékly jsme se v šatnách, Barunka do dvoudílných plavek a já do kraťasů a trička, abych se neupekla a mořská panna nejela pak domů sama pražským MHD 😀

Petra se ptala, jak na tom Barunka je s vodou a plaváním, a podle zářících očí malé plavkyně jí došlo velmi brzy, že tahle holčička už chce být ve vodě a mrskat ocasem.

Barča dostala na výběr z ploutví a neomylně sáhla po fialovo-růžové, která byla zároveň jediná v její velikosti – to jsou prostě ty šťastné náhody 😀

A šlo se na věc. Voda byla osvěžující, Baru do ní hupsla a nejdřív jí Petra ukázala, o jaký pohyb nožičkami a spodní částí těla se budou snažit. Barunka to brala zodpovědně a i když s ploutví plavala poprvé, šla do toho naplno 😀

Když se ukázalo, že Baru je ready na výuku, přinesla lektorka ploutev – černý „futrálek“, který opravdu vypadá jako spojené potápěčské ploutve a ocas dohromady. A začalo se s tréninkem.

Barunka s Petrou plavala, potápěla se pro kroužky, používaly destičky a proplouvaly obručí. Viděla jsem na Barunce, jak maká, jak se snaží, pořád se smála 😀

A Petra? Neuvěřitelně milá lektorka! Od samého začátku se naladila na Barunčinu notu, dělala legraci a hrozně moc ji chválila. Barborka potřebuje pozitivní motivaci ze všeho nejvíc a když se jí lektorka ptala, jestli nebyla v minulém životě mořská panna, protože jí to moc jde, byla na vrcholu blaha.

A pak už byl čas dotáhnout to do finále! Na řadu přišel celý ocas. Barunka se do něj nasoukala a byla mořská panna se vším všudy (ta od Grimmů byla nakonec němá, že? – tak nic, ještě má co pilovat :-D).

Barunka byla s každým bazénem lepší a lepší, ale pořád jsem si říkala, že je taková nerovnoměrná… Pak mi došlo, že se  celou dobu otáčela po ploutvi 😀 Při chůzi po souši se Barunka taky pořád otáčí, nic jí nesmí utéct. Ve vodě to nebylo jiné 😀  Jak pořád kontrolovala ocásek, plavala šejdrem. Petra ji se smíchem ujišťovala, že ploutev stále má a může se v klidu dívat dopředu 😀

Malá mořská panna zaujala i potápěče z vedlejší dráhy a Barunka měla radost, že ji „poznali“ 😀 A já musím říct, že to jak byla šťastná, jak sebou mrskala a jak se brala vážně, byl trochu doják. Nakonec dostala diplom a prý ji sem můžu vzít znovu. 

Chceme voucher na mermaiding

Zajímala jsem se, jak probíhá kurz – mořské panny plavou v jedné dráze a Petra je kontroluje a opravuje ze břehu, pokud je třeba něco názorně ukázat a předvést, skáče za nimi. A pozor! Není to jen pro holky, kluci sem chodí taky a dost je to baví. Není to totiž žádná princeznovská zábava, ale pěkná makačka.

My jsme přijely s Barunkou autem a podle značek velmi dobře našly garáže – platí se 50 Kč/den a zaplatit můžete u pokladen v hale Aquapalace. 

S sebou vezměte dětem jen pití, svačinku si dají potom (přímo na místě můžete koupit ovocný fresh, zmrzku, bagetky, můžete si dát i kávu a zákusek. Holčičkám vezměte dvoudílné plavky, určitě se hodí brýle do vody kvůli potápění. 

Kurz je vhodný pro děti od 4 let, kteří nemusí umět plavat, hodina se přizpůsobuje úrovni malých kurzistů. 

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.