Zoo v Čechách: šelmy na dosah, velkorysé safari i krmení medvědů

Zoo v Čechách: šelmy na dosah, velkorysé safari i krmení medvědů

Tipy rodičů 14. 2. 2019 Sdílet

Kam s dětmi za zvířátky? Mámy ambasadorky za vás projely vzdálenější kouty Čech, aby objevily, s jakou faunou se zde mohou vaši malí i větší potomci spřátelit.

Zoo jako (nejen) výchovný výlet rozhodně doporučujeme: kromě toho, že můžete dětem ukázat, že i jejich oblíbená zvířátka se myjí a v pravidelný čas krmí, dozví se leccos také o péči o přírodu a životní prostředí.

Zoo Tábor jako krásné místo k žití popsala máma Mili

Jedna z mála zahrad, která nás opravdu hodně překvapila. A to mile! Čekali jsme menší zoo s pár zvířátky. Areál je ale rozlehlý, působí hodně přírodně a výběhy pro zvířata jsou obrovské. Věřím, že zde musí být většina zvířat v rámci možností opravdu šťastná. Dostanete se tu blízko skoro ke všem šelmám. Dcerka byla nadšená, když měla na dosah ruky pumu, medvěda nebo tygra. Zároveň je ale důležité zvědavé děti v takových případech víc hlídat.

— mama ambasadorka Mili

Kupte si výhodné vstupenky do zoo v Táboře

Dobré vědět:

 • Je tu dokonce i restaurace s nabídkou rychlých jídel i klasických obědů. Doporučuji jíst na venkovní terase, kde si děti pohrají s hračkami a vyblbnou se na odrážedlech apod.
 • Kousek za restaurací najdete pěkné velké hřiště i se stolem a židlemi, kde si můžete v klidu sníst svačinu, zatímco se děti vyřádí.
 • I když cesty nejsou dlážděné, zvládnete návštěvu i s kočárkem.
 • Čistých toalet je v areálu několik, kousek od pokladny najdete i stánek s upomínkovými předměty.
 • Listopad až březen je otevřeno jen o víkendech, po zbytek roku denně.
 • Bezplatné parkoviště leží přímo u zoo.

Zoo Tábor otestovala i mama blogerka BeBirdie. Přečtěte si její recenzi v magazínu!

Safari park Dvůr Králové pravidelně navštěvuje máma Jitka

Vracíme se sem každý rok, protože je zde v jakémkoli období spousta zábavy jak pro malé, tak větší děti. Klidně zde strávíme celý den a pořád máme co dělat. Dokonce i v zimě bývá řada zvířat ve venkovních výbězích, vnitřní pavilony jsou bez problémů přístupné. Vše je krásně značené, po zoo jsou rozmístěné přehledné mapy. Každý rok vidíme, jak se zoo rozvíjí a je stále atraktivní pro návštěvníky. Přibývají nové cesty,  různé formy občerstvení, dřevěné chodníčky, z nichž je vidět na výběhy, atrakce pro děti – africké domečky, lanová centra, naučné prvky jako „hmatové bedýnky“ a další.

— mama ambasadorka Jitka

Dobré vědět:

 • Zoo je bezbariérové, není problém se zde pohybovat s kočárkem (doporučuji i pro menší již chodící děti, zahrada je rozlehlá).
 • Zdejší Safari můžete projet jak Safari busem, tak autem, otevřena je zde i stezka pro pěší.
 • Velmi chválím kompletní vybavenost zoo – občerstvení si dáte nejen u stánků, ale i v restauraci, je kde odpočívat i si hrát, jezdí tu vláček, parkoviště s velký počtem míst je přímo před zoo a je zdarma.
 • Velmi často probíhají v zahradě zajímavé akce, ty sledujte na jejich webu. Navíc se zde můžete i ubytovat a strávit tu víc času. Naše dcery jezdí z výletu vždy nadšené!

Věděli jste, že v zoo ve Dvoře Králové můžete absolvovat kurz focení? Klikněte pro více info!

Zoo Ústí nad Labem prošla s dětmi ambasadorka Mili

Hrající si skupinka tuleňů, rozpustilé opice, dovádějící šelmy a množství zvířat na dosah ruky. Tak to vypadá v Zoo Ústí nad Labem. Syn nemohl spustit oči z tučňáků, bylo je možné pozorovat i pod vodou. V pavilonu opic jsme pak měli štěstí na jednu obzvláště komunikativní, která se s námi chtěla dělit o svačinu.

— mama ambasadorka Mili

Dobré vědět:

 • I když je zahrada skoro celá do kopce, cesty jsou schůdné a až nahoru se dostanete příjemnou procházkou.
 • V areálu je mnoho netradičních hřišť a naučných tabulí. Děti mohou řádit v tobogánu, lézt po slonovi, nosorožcích, projít si dinosauří stezku – u té naše děti nadšeně zavýskaly a pak jsme jen viděli dvě mizející tečky.
 • Areál je upravený a čistý. Občerstvit se můžete např. v restauraci (mimo sezónu je třeba počítat s tím, že rozváží pizzu do okolí a nemusíte být obslouženi hned).
 • Parkoviště je dost malé a najdete ho hned naproti vstupu.

Prozkoumejte zoo Ústí nad Labem v našem Výletníku!

Krmení medvědů v Zooparku Chomutov zažila Klára s dcerkami

Podkrušnohorský zoopark patří mezi nejrozlehlejší zoo v ČR a vyplatí se vyhradit si na něj skutečně celý den.

— mama ambasadorka Klára

Kromě zvířátek lapí dětskou pozornost spousta skluzavek a hřišť, kde se ratolesti rády „zapomínají“. U vstupu dostanete plánek zoo s časy krmení, podle kterých se budete orientovat. Naše holky si zkusily nakrmit už i medvědy, a to je pak velký zážitek. Neházely jim sice žádnou flákotu, ale jejich speciální granule, nicméně i tak to pro ně bylo nezapomenutelné. 

Dobré vědět:

 • Park leží na kraji Chomutova a je dobře dostupný jak vlakem, tak autem. Zaparkovat můžete na placeném parkovišti, a to dokonce u dvou vstupů. Nejbližší vlaková stanice je jen cca 600 metrů od vchodu do zoo.
 • Pokud s sebou vezmete malé děti a chcete si prohlédnout co největší část zoo, určitě využijte vláček nebo Safari Expres.

Velmi netradiční Zoo Ždírec najdete 30 km od Plzně

Do Zoo Ždírec se vydala mama ambasadorka Bára s rok a půl starou dcerkou.

Zvířata jsou zde jedinečná – jsou totiž dřevěná nebo kovová! Rozlohou zoo není velká, ale strávit tu můžete klidně půl dne, protože kromě zvířat zde najdete i další aktivity, zábavné a vzdělávací prvky, které stojí za to vyzkoušet. Třeba zjistit, jaké dělají lesní zvířata stopy, poměřit, jestli skáčeme daleko jako zajíc nebo žába, zahrát si na dendrofon, projít se po bosém chodníčku nebo vylovit ryby z rybníčku. Nadšené budou jak děti, tak dospělí. Byli jsme zde již několikrát a naši dceru i nás to pokaždé moc bavilo.

— mama ambasadorka Bára

Dobré vědět:

 • Otevřeno mají 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce, a navíc zdarma.
 • Jen půl hodiny cesty vlakem z Plzně. Dojet sem můžete také na kole nebo autem, pohodlně zaparkujete kousek od zoo nebo u nedaleké místní hospody.

Nastartujte auto nebo kupte jízdenku na vlak a ukažte dětem, jak to chodí ve světě velkých zvířat i mrňavých živočichů. Dejte si svačinu třeba zároveň s medvědy, nechte děti vlézt slonovi na záda anebo si prostě jen užívejte, že jste všichni spolu. Každá z vybraných zahrad vám nabídne jiný rozměr zážitků, ale všechny budou zaručeně fajn.

Chcete další tipy, kam za zvířátky? Prozkoumejte na Slevomatu kategorii „Za zvířátky a ZOO“

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.