6 tipů, kam s dětmi v Olomouci a okolí

6 tipů, kam s dětmi v Olomouci a okolí

Tipy rodičů 17. 7. 2018 Sdílet

Hanácká metropole, vyhlášená univerzita, město syrečků, svatý Kopeček, Flora… Ano, ano, Olomouc. Nádherné historické město, které má co nabídnout rodinám s dětmi od těch nejmenších až po školáky.

A my pro vás máme šest tipů od našich předních mama blogerek a mama ambasadorek, co byste s dětmi mohli v Olomouci vidět a zkusit. Na vás už je jen vybrat si termín a jet se bavit. A tip na hotel, kde se vám s rodinou bude líbit, je samozřejmostí!

Bobovka v Hlubočkách: nejdelší moravská bobová dráha

Nejdelší moravskou bobovou dráhu najdete ve Skiareálu Hlubočky u Olomouce. Otestovala ji blogerka Alena z blogu Bohyně kuchyně s dětmi ve věku 10–15 let.

Pár čísel: Celá dráha má délku 1 536 metrů. Samotný sjezd nerezovým korytem má více než 1 kilometr. Na dráze je 17 zatáček (10 levých a 7 pravých), 2 karusely (otočka o 360°), most dlouhý 45 metrů a tunel dlouhý 9 metrů.

Chceme zkusit Bobovku v Hlubočkách  Přečtěte si recenzi Bobovky

Kam můžete vzít bez problémů velkého kluka i malé slečny? No třeba na bobovou dráhu. Aktivita, při níž se zabaví dospělí i malé děti, nadchne téměř každého. Děti jsem z bobovky nemohla sundat. Chtěly další a další jízdy. Z bobů slézaly vysmáté a nadšené.

— blogerka Bohyně kuchyně

Bowland: srazit pár kuželek a odměnit se metrovou pizzou

Blogerka Gábi při svém olomouckém pobytu otestovala i bowlingovou hernu Bowland, kde si může celá rodina dobře zahrát a po hře si pochutnat na skvělé pizze (která opravdu měří metr, tak doporučujeme kratší půst před návštěvou). A pak je tu i překvapení pro vaše nejmenší v podobě nádherného akvária, kde děti zcela jistě najdete fascinovaně sledovat „mořský svět“.

Chci voucher na metrovou pizzu Chci si přečíst recenzi Bowlandu od blogerky

Po cestě domů jsem se ptala dětí, kolik by dali bowlingu s pizzou bodů. Jirka jednoznačně prohlásil, že 14 z 10 – a to vážně číslům rozumí a počítá do 100, takže se nespletl. 🙂 Líbilo se jim tam hodně a nám také. Za sebe můžu s klidem říct, že se jedná zatím o nejlepší bowlingové centrum, ve kterém jsem byla a podepsalo se na tom více faktů: prostředí, příjemná obsluha (Violi se hodně líbil náš číšník), chutné jídlo, dobré pití, veliká nabídka a krásný dětský koutek. Takže pokud přemýšlíte, čím si udělat radost, co dát někomu z rodiny k narozeninám nebo si udělat jen tak výlet jako my, tak neváhejte a hurá na bowling s pizzou.

— blogerka Gábi

Krokodýlek: zábavní park pro malé i větší piráty

Není snadné najít místo, kde si bezpečně pohrají nejmenší děti a vyřádí se i ty školou povinné. Velké zábavní centrum Krokodýlek toto splňuje – najdete tu lodičky brázdící bazének, kde se děti asi trochu namočí (no jim to vadit nebude :-D), ale nebude to na dlouho. Rychle pak uschnou ve fotbálkové aréně, na skluzavkách nebo při kanónové bitvě.

Naše děti ve věku 10, 12 a 15 let se tady bavily. Menší holky byly nadšené ze všeho, Pepíno už je přeci jen malý dospělý a užíval si hlavně fotbálek a lodičky. Samozřejmě se taky sklouzl a vyzkoušel různé hry, kterých je tady více než dost.

— blogerka Bohyně kuchyně

Chci koupit vouchery do Krokodýlku Chci si přečíst recenzi blogerky na Krokodýlka

Zoo Olomouc – Svatý kopeček

Vyjet si na Svatý kopeček je v Olomouci krásný výlet sám o sobě, protože ty výhledy do krajiny jsou fenomenální. A s dětmi oceníte místní zoo. Je středně velká a procházka po areálu se rovná procházce nádhernou divokou přírodou, velkou novinkou je nově otevřený africký pavilon Kalahari. Můžete vyzkoušet jízdu safari vláčkem, vylézt na vyhlídkovou věž.

Zoo je hezky umístěná v přírodě, příjemně stíněná. Rozlohou je střední, dobře značená, na mnoha místech jsou infokiosky. Cesty jsou dobře průjezdné i s kočárky. Na občerstvení je k dispozici po zahradě několik kiosků, které nabízí rychlé občerstvení od pizzy, přes palačinku až po klasické hranolky a zmrzliny. Kousek od vstupu do zoo je dostupná i velká restaurace. Výlet jsme si užili, viděli hodně zvířátek, se servisem jsme byli spokojeni. Velké plus byla možnost navštívit zoo i se psem.

— mama ambasadorka Jitka

Bezručovy sady a Rozárium: tady to kvete všemi barvami

Mama ambasadorka Katka doporučuje z historického centra Olomouce přejít do Bezručových sadů, kde je klid, pohoda, stovky barevných záhonků, dětská hřiště celá ve dřevě a dá se dojít až k Rozáriu, které je součástí Botanické zahrady a jedná se o netradiční růžovou zahradu v prostředí přísně geometrických betonových polí. Děti si tu kromě hraní na hřišti můžou užít i hledání pokladu.

Když projdete horní i dolní olomoucké náměstí, jděte dál a dojděte do krásného parku. Pohoda, nic profláknutého, žádné pikniky a piva ze stánku, ale prostě park na procházky. Je tam i dřevěné dětské hřiště, dá se dojít až do Rozária, sednout na lavičku, čmuchat tulipány všech tvarů a barev.

— mama ambasadorka Katka

Hotel S-port: místo, kde „odpočinek s dětmi“ není oxymóron

Olomoucký hotel S-Port působí dle názvu jako hotel, kam si sportovci tělem i duší jezdí dát řádně do těla. Naše blogerka Gábi si tu ale krásně odpočinula i s celou rodinou. Byla nadšená jak z čistých a útulných pokojů,   tak z wellness zóny a dětských hřišť. A protože je nejen máma dvou dětí, ale i kuchařka a food blogerka, byli jsme zvědaví na hodnocení hotelové kuchyně: „…Ovšem pak ještě přišel dezert v podobě čokoládového koláče se šlehačkou, zdobený jedlými květy a to už jsem přemýšlela, že vyseknu poklonu kuchaři. Vážně jsem se tajně modlila, aby děti nemohly a já mohla dojídat… 🙂“

Ukažte mi nabídku na hotel S-Port Přečtěte si celou recenzi na hotel S-Port.

Ve fitku vypotíte skvělou večeři, zahrajete si bowling, venku tenis, golf na 18-jamkovým hřišti a okolí si můžete vychutnat také ze hřbetu koně. Když vás tohle vše unaví, nebo když si sem přijedete vyloženě odpočinout, tak si zajděte do bazénu, nádherné wellness zóny a pozor! Na recepci si klidně můžete objednat i masáže a kosmetiku. Uznejte, že taková nabídka se jen tak někde nevidí a dvakrát podepíšu to, že tady si vybere každý. Přemýšlela jsem, jestli se našlo vůbec něco, co bych brala jako mínus. Možná to bude znít divně, ale v tomto případě se nenašlo skutečně nic. Asi mě totálně očarovala kombinace volného víkendu, výletu, pohodového personálu, bohaté nabídky a hodných dětí. 🙂

— blogerka Gábi 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.