Co s načatým víkendem? Vezměte děti bát se…

Co s načatým víkendem? Vezměte děti bát se…

Slevomat 27. 4. 2018 Sdílet

Rohatci umounění, co plivou síru a vyhrožují peklem? Strašidla, u kterých si nejste jistí, jestli fakt žijí jen v pohádkách? Staré dobré mučící techniky?

V pondělí se pálí čarodějnice, ale co se tak trochu bát už o víkendu?  

Máme pro vás pár tipů, kde se potkat s čerty, kde tutově narazíte na kvalitní strašidlo a kde poznáte trochu toho mučení…!

Čertovy hlavy a Klácelka

„Pokud mají vaše děti rády čerty a procházky lesem, určitě navštivte Želízy v okrese Mělník,“ doporučuje mama ambsadorka Mili. Nachází se zde totiž ve skále vytesané Čertovy hlavy a jeskyně Klácelka.

Auto můžete nechat přímo pod kopcem s hlavami, které uvidíte hned ze silnice. Bohužel zde moc místa k zaparkování není, takže v sezóně s tím může být problém. My jsme zde byli v zimě a zážitek to byl parádní – bez davů lidí. Sice nás návštěvnost v zimě i tak překvapila, ale nebyl problém se u hlav vyfotit bez přítomnosti dalších turistů.

K Čertovým hlavám vede cesta do kopce, ale není nijak dlouhá, takže to určitě zvládne i dvouletý horolezec. Navíc celou cestu děti uvidí, že na ně nahoře čekají dva čerti, ze kterých byl náš syn naprosto unesený. Pokud se nechcete vydávat po žádné z turistických tras, můžete se projít po krásném lese, ve kterém se Čertovy hlavy nacházejí.

My jsme výlet spojili ještě s návštěvou umělé jeskyně Klácelky, ke které se dostanete po modré turistické trase vedoucí pod kopcem s hlavami. Cesta k ní je mírně do kopečka, avšak pokud jste zvládli vyjít až k čertům, nebude vám trasa k jeskyni činit potíže. Na vrcholu kopce, zhruba sto metrů před cílem, je nutno si dát pozor na hlubokou proláklinu přímo vedle pěšiny, do které by mohli malí průzkumníci spadnout!

Klácelka je volně přístupná. Dětem se zde moc líbili vytesaní trpaslíci, rytíři a v jeskyni samotné si nadšeně hrály na uvězněnou princeznu. Jediná věc, která celkově kouzelný dojem z návštěvy kazila, byly všudypřítomné „podpisy“ vandalů.

Peklo Čertovina

Mama blogerka Míša z blogu MK life navštívila Peklo Čertovina se svými dcerkami (3 a 5 let): „Máte rádi pohádky a ani pekla se nebojíte? Tak to se vám bude líbit v Pekle Čertovině, kde se můžete dostat až dvanáct metrů pod zem a poznat místa pravých pekelníků. Není to zas tak extra strašidelná podívaná a důkazem je fakt, že nás k tomuhle výletu přemluvily dvě malé předškolačky.“

Čertovinu jsme navštívili už v březnu, takže o nějaký turistický nátřesk byla nouze. Hlavní pekelná část je pod střechou. Je to tedy na Vysočině fajn program,  když se počasí nebude dařit. 

Kdo čeká, že vás tady budou strašit, tahat z vás hříchy a bude se akce točit okolo vás, ten se plete. Pekelníci mají svůj vlastní „divadelní“ výstup, v průběhu kterého vás zapojují. U nás ale tahali z davu maximálně tatínky 😀 a vtípky a zábavu pobírali především dospěláci. Najednou ale přišla čertice kantorka a začala sbírat děti. Nela šla do čertovské školy, aby se něco naučila a na chvilku si vyzkoušela, jaká je ta školní docházku v rohatém teplíčku 🙂 .

Jestli se tam holkám něco nelíbilo? Jojo, byl to samotný Lucifer. Svou roli hrál dost přesvědčivě a i když o nás ani nezavadil pohledem, stáhli jsme se do zadních řad 🙂 . Kostým, hluboký hlas… stačilo 🙂 .

Krom hezkých interiérů, příběhu o pekle a občerstvení, kdy se napijete z čertích rohů, se ještě naučíte všech sedm hříchů. Jsou v pekle moc hezky vyobrazené a v úzkých uličkách si je můžete prohlédnout.

Celou recenzi si přečtěte zde a pokochejte se i pekelně hezkými fotkami.

Chceme zažít Peklo

Museum Tortury

Vezměte rodinu nebo kamarády za netradičním zážitkem a vypravte se do Musea Tortury s rozsáhlou expozicí mučících nástrojů, která slibuje vyváženou kombinaci strašidelnosti, poznávání i zábavy. Nebo vstupenku darujte svým blízkým – a je úplně jedno, jestli se záměrem potěšit nebo pěkně vyděsit. 

Sestoupíte do zrekonstruovaného sklepení v Celetné a prozkoumáte jedinečnou výstavu o útrpném právu a mučících nástrojích. Na ploše 400 m² uvidíte asi 100 exponátů a desítky dobových rytin. 

Tu pravou napínavou atmosféru dodává celé výstavě jak autentické prostředí s šikovně naaranžovanými voskovými figurínami, tak zvukové a především dva speciální audiovizuální efekty – upálení čarodějnice a poprava mečem. 

Chci se jít bát do Musea Tortury

Strašidelná a Kouzelná Praha

Všichni víme, že se Praze říká „stověžatá“. Víte ale, že v každé věžičce bydlí jedno strašidlo?

Vše se dozvíte na procházce od Strašidelné Prahy. Poznejte matku měst zcela netradičně při napínavém putování (nejen) po stopách strašidel, zjevení a duchů a dopřejte si tak netradiční zážitek. Ponoříte se do tajů staré Prahy a vyslechnete celou řadu známých i méně známých legend.

Vybírat můžete z bohaté nabídky tras typu A, B nebo D. Nabídka se v průběhu roku mírně mění, vždy je však velmi pestrá. Průvodce vás zavede do míst, která jsou opředena starým tajemstvím. Po cestě se samozřejmě seznámíte s historií a nejznámějšími pamětihodnostmi stověžaté krasavice. Téměř všechny trasy je možno absolvovat i s kočárkem a děti do 5,9 let mají vstup zdarma. Termíny konání procházek, místo srazu a další podrobnosti najdete na stránkách.

Mrkněte,  kam všude se můžete podívat.

Chceme se jít bát Prahou

Slevomat

Slevomat

Tipy na výlety, pravidla k soutěžím a všechno, co by vás o Slevomatu mohlo zajímat.