Kam s dětmi ve Špindlu. Nejlepší tipy přináší mama blogerka roku

Kam s dětmi ve Špindlu. Nejlepší tipy přináší mama blogerka roku

MK Life 16. 2. 2018 Sdílet

Špindlerův Mlýn nabízí nejen upravené sjezdovky a množství Après Ski barů. Zábavu tu najdou i rodiny s dětmi. A to ne jen tak ledajakou. Ať už se rozhodnete trávit čas venku, nebo se před chladným počasím raději schováte uvnitř, o zábavu bude vždycky postaráno. Mama blogerka MK life s rodinou vyrazila do tohoto ski resortu a přináší vám spoustu tipů na zážitky v jeho okolí.

Prozkoumat baby friendly ubytování ve Špindlu

Zima ve Špindlerově Mlýně nemá chybu. A protože my si tam letos dali necelé tři dny,  stihli jsme toho s dětma poměrně dost vyzkoušet. A co rozhodně můžeme doporučit? Nechte auto u hotelu. Po Špindlu funguje síť skibusů, takže není potřeba tahat ve vánici auto. Na mnoho míst se autem ani nedostanete.

Lyžování hrou ve Špindlu

Příkladem může být skiareál Svatý Petr, kam jsme vzali holky do lyžařské školičky SkolMAX a můžeme jen a jen doporučit. Milý přístup, děti k sobě dostaly každá jednu instruktorku a v rámci ranní lyžovačky měly hodinu a půl klouzání, jízdy na „kouzelném koberci“ a k dispozici dětský lyžařský park. Veškeré lyžařské vybavení vám navíc půjčí na místě, takže stačí se dobře obléct.

Sáňkařská dráha nesmí chybět

Tohle byl zážitek pro nás pro všechny. Jestli míříte do Špindlerova Mlýna v době, kdy se pyšní bílou přikrývkou,  rozhodně musíte zkusit sáňkařskou dráhu. Na její start vás z centra vyveze autobus, zapůjčí vám své vlastní sáňky a frčíte. S námi jel v autobuse dav mladíků, kteří snad celou noc nespali a slavili, kolegové na teambuildingu a pár rodin s dětma. Do sedmi let jede dítko na saních s vámi a není to vůbec žádná nuda.

Dráha má neuvěřitelné 3 km lesem,  občas je to pořádný sešup, že mi sotva boty stačily brzdit a pro děti to byla slušná odměna za hodinu lyžování ve školičce. A že jste fajnšmekři nebo jsou už děti větší? Mají v nabídce i noční jízdu, což musí být vůbec skvělý zážitek. Dětem na saně určitě dejte helmu a brýle (od brzdění lítá fůra sněhu) plus doporučuji i šálu nebo nákrčník přes obličej. Pak si jízdu užijí a budou prosit o přídavek. Celý tenhle program byl cca na dvě hodiny.

Muzeum Lega

Občas se to nepodaří a i na vysněné zimní dovče prší. Nebo máte doma děti, co milují Lego jaky to naše, takže jsme vyrazili v centru Špindlerova Mlýna do Muzea Lego kostek. Těch modelů, kostek, dupla i klasiky… zabaví se tu krom dětí rozhodně i tátové 🙂 .

To že jde o muzeum už asi bude zajímat děti míň, protože je to taky velká herna, kde mají děti k dispozici velké množství kostek,  Lego vláčky a animovanou pohádku o Legu. Před vstupem do muzea je k dispozici prodejna, takže počítejte, že se tam děti zaseknou a nebudou chtít pryč 😀 . Případně jim s sebou odnesete nějakou ze stavebnic a bude dobře 🙂 .

Bruslení pod nebem

K zimním sportům prostě neodmyslitelně patří bruslení. Lední plocha je i v centru Špindlerova Mlýna a nás překvapilo, že ani v hlavní sezóně o víkendu tu nebyl nával. Půjčují tu brusle všech velikostí, takže jsme vyrazili na led všichni čtyři a dětem za 50 Kč půjčili dětskou hrazdičku. Nebylo třeba je tak důkladně hlídat a držet. Vstupné je tu ale s „vysokohorskou přirážkou“, takže když vezmete brusle z domova, zbude vám tady na trdelník nebo svařák 🙂 .

Aquapark Špindlerův Mlýn

My ho letos nestihli, protože počasí nám vyšlo úplně snově, ale Aquapark ve Špindlerově Mlýně už by si holky moc užily. Navštívili jsme ho když byly dceři dva roky a krom tobogánu si užila i klouzačky, umělou řeku a mnoho dalšího. Bazén uprostřed lesa. Kdyby nám počasí nevyšlo, byla to naše jistota kam „zaplout“. Pro nás ale „ahoj na jaře“. 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.