10 nejzajímavějších míst Krkonoš

10 nejzajímavějších míst Krkonoš

Slevomat 29. 7. 2015 Sdílet

1. Pančavský vodopád

Nechte se unést podívanou na nejvyšší vodopád v Česku, jehož voda se řítí skalnatým srázem v několika stupních. Najdete jej asi 1 km jižně od Labské boudy v horní části Labského dolu.

2. Česká poštovna na Sněžce 

Zdolejte Sněžku. Odměnou vám bude nádherný výhled do krajiny i návštěva Anežky – poštovny, která je nejvýše umístěnou stavbou u nás. Aby vám příbuzní a kamarádi věřili, že jste se na Sněžku opravdu vyškrábali, pošlete jim z poštovny pohled.

3. Projížďka Pojizerským Pacifikem 

Turistikou znavené nohy nechte vydechnout ve vláčku. Pojizerský Pacifik jezdí na trase Martinice – Rokytnice nad Jizerou, která je plná přírodních i technických krás. Původní mostní stavby, panorama hor i průjezd 80 metrů dlouhým tunelem dělají z jízdy nezapomenutelný zážitek.  

4. Kozí hřbety 

Na krásnou procházku s dechberoucím výhledem se vydejte na Kozí hřbety. Tento 3 kilometry dlouhý hřeben se tyčí nad Špindlerovým Mlýnem a končí Železným vrchem. Nejvyšším bodem Kozích hřbetů je vyhlídka Krakonoš se 1442 m n. m., ze které budete mít Krkonoše jako na dlani.

5. Atrakce v Harrachově 

Přímo v centru města a v okolí najdete celou řadu aktivit, které vás budou bavit. Svezte se na čtyřkolkách, zdolejte Monkey park, svezte se na bobové dráze nebo naberte síly v pivních lázních, kde zároveň najdete i muzeum skla a sklárnu..

Než vyrazíte na výlet, zajistěte si ubytování třeba přímo v Harrachově. V nabídce máme víkendové pobyty pro dva, ale i větší dovolenou pro celou rodinu.

Prozkoumejte nabídku pobytů v Krkonoších

6. Vyhlídkové lety z Vrchlabí 

Netradičním zážitkem se jistě stane vyhlídkový let nad krkonošskou krajinou. Dle vybrané trasy uvidíte Sněžku, Žalý a další přírodní zajímavosti, dále rozhledny, hrady i zámky, ale také Adršpach či Drábské světničky.

7. Výlety a treky

 Návštěva hor se neobejde bez pořádného výšlapu. Vyberte si z desítek turistických tras – na své si přijdou začátečníci i zkušení horalové. Poznejte pramen Labe, vydejte se na Luční boudu, svezte se lanovkou na Medvědín nebo prozkoumejte tradiční Harrachovu cestu. Spoustu tipů na pěší túry, třeba i s kočárkem, najdete zde.

8. Aquapark Špindl 

Po procházkách na čerstvém vzduchu přijde vhod zasloužený relax. V aquaparku najdete bazény, tobogány, vířivky i masážní trysky a perličková lůžka. Zdejší wellness centrum vás přivítá v sauně, infrasauně či solné jeskyni.

9. Krkonošská pivní stezka 

Během léta můžete spojit poznávání nejhezčích částí Krkonoš s ochutnávkou dobrého piva. Pivní stezka dlouhá 22 km spojuje Vrchlabí (pivovary Hendrych a Krkonošský medvěd), Friesovy boudy (pivo Fries) a Luční boudu (pivo Paroháč).

10. Wielki a Mały Staw 

Velký a Malý „rybník“ jsou ledovcovými jezery v Polsku, která vás překvapí svou krásou. Dostanete se sem po Cestě česko-polského přátelství a výhled na tato vodní oka, kameny a horská úbočí vám vezme dech.

Nalákali jsme vás? Právě teď je ten nejlepší čas vyrazit – 30 hotelů čeká na vaši rezervaci

Slevomat

Slevomat

Tipy na výlety, pravidla k soutěžím a všechno, co by vás o Slevomatu mohlo zajímat.