Výborná italská káva nebo čaj a mrkvový dort v Café Start Poprvé na Slevomatu

Varianta: Podívejte se na další variantu
1 osoba
60 zákazníků
do konce

V ceně varianty:

  • 1× káva dle výběru (mimo irskou, alžírskou kávu a dvojité espresso) nebo čaj
  • 1× porce mrkvového dortu 

Platí do:

22. 12. 2017

Podmínky uplatnění:

Rezervace: doporučujeme předem na tel. 730 516 409 (stačí SMS) nebo na mailu info@cafestart.cz (z důvodu omezeného počtu míst a možného konání kulturních akcí).

Více informací jak uplatnit voucher

Kde uplatnit:

Café Start

Hurbanova 1285, Praha - Krč

Dnes otevřeno 13:00–22:00
Vybavení a služby
Bezbariérový přístup
Internet zdarma
U nás se nekouří
Vezměte děti, máme koutek!
Letní zahrádka
Domácí mazlíčci vítáni

Jak můžete nejlépe spojit příjemné s užitečným? Přijďte si vychutnat voňavou kávu a delikátní dort do tréninkové kavárny, která dává pracovní příležitosti mentálně hendikepovaným.

Café Start – kde bez podpory dotací realizují projekt zaměstnávání mentálně hendikepovaných – pro vás v rámci voucheru připraví pravou italskou kávu dle výběru (mimo irské, alžírské kávy a dvojitého espressa), případně čaj, a porci mrkvového dortu pro jednu nebo dvě osoby.

Předchozí rezervace není nezbytně nutná, ale vzhledem k omezenému počtu míst a možnému konání různých kulturních akcí v kavárně ji doporučujeme.

V současné době pracuje v kavárně Petr, který svým humorem a optimismem vždy rozzáří celý podnik. Petr se podílí na všech akcích a celkovém dění, objednává, komunikuje se zákazníky, připravuje nápoje a kávu. Umí výborné cappuccino – přijďte ochutnat i vy!

Příběh sociálního projektu Start

Kavárna poprvé otevřela na konci května roku 2013 na pražském sídlišti Krč. Projekt funguje ve spolupráci s občanským sdružením SAOP (Sdružením pro aktivní odpočinek a integraci postižených) – vše začalo, když zakladatelé společně se SAOP připravovali další třídu mateřské školy pro Dětské integrační centrum a při tom si uvědomili, že v této lokalitě chybí prostor pro kulturu a setkávání. Cílem se tak stalo vybudovat kavárnu jako živý prostor, kde se scházejí lidé ze sídliště, dozvídají se zajímavé věci, nebo poslouchají dobrou hudbu. A nejen to: cílem Startu bylo také stát se sociálním podnikem – mentálně hendikepovaní v něm začali pracovat v únoru roku 2014. 

Design kavárny

Každý nový dům má být krásný, zvlášť v místech, kde se na vzhled a prostředí nikdy moc nemyslelo. Proto vznikla zajímavá dřevostavba, v ní se Café Start nachází. Originální a poctivě vyrobené kousky najdete také v útulném interiéru: židle jsou od TONu, bar od českých truhlářů. Na interiérového designéra peníze už nezbyly, ale pozná se to snad jenom na lustrech (i když mnozí si o nich myslí pravý opak).

Ekologie

V kavárně se poctivě třídí odpad a dodavatelé jsou záměrně vybíráni pokud možno z řad malých a lokálních podniků – např. pivo Ferdinand je z Benešova, limonády a cider F. H. Prager od Kladna. Nároky jsou kladené také na kvalitu, proto například kávu značky Vescovi dováží až z Itálie.

Káva

Nic nedokáže zkazit den tak jako jedno „české preso“ nevalné chuti. Proto v kavárně připravují kávové nápoje dle italského standardu, tedy dle správné procedury a o správné velikosti. Kávovar i kávomlýnek každý den prochází pečlivým čistěním. Po průzkumu českého trhu byla vybrána značka Vescovi, protože jejich směs arabiky je na rozdíl od konkurence jen velmi málo kyselá. Přijďte sami posoudit a zároveň tak podpořit smysluplný projekt. 

Kalkulace ceny

Další informace

Rezervace: doporučujeme předem na tel. 730 516 409 (stačí SMS) nebo na mailu info@cafestart.cz (z důvodu omezeného počtu míst a možného konání kulturních akcí). 

Hodnocení podniku

5,0/5 (2 hodnocení)
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

Všechna hodnocení