Divadlo Kámen

Praha - Karlín, Nekvasilova 625/2

„Byli jsme již poněkolikáté a super. Nicméně přiznávám, že tento alternativní způsob zpracování představení nemusí být pro každého:-)“ — Gabriela, Před 3 roky

„Byli jsme již poněkolikáté a super. Nicméně přiznávám, že tento alternativní způsob zpracování představení nemusí být pro každého:-)“ — Gabriela, Před 3 roky

O nás

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček.

Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry. Pracuje s fyzickým vnímáním divadla a jeho hudebností, rozehráváním motivů ve více rovinách, souhrami sil a energií, minimalistickými postupy, improvizací jazzového typu, živým osobním herectvím. Představení otevírají prostor pro vícedimenzionální zážitky, svobodnou interpretaci a nevyhnutelný humor.

Divadlo Kámen se opírá o skupinu dlouhodobě a koncepčně pracujících herců, kteří jsou hlavními tvůrci každého představení.

Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2, Praha - Karlín, 18600 (zobrazit na mapě)

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2, Praha - Karlín

Zobrazit na mapě
Otevírací doba: Nepravidelná - dle domluvy
Vybavení a služby
Oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky
Mapa poboček

Hodnocení podniku

Michaela

– v divadle obsluhují a pracují velmi příjemní lidé
- představení „Dopis poslaný poštou“ bylo moc fajn
- divadlo Kámen hraje minimalisticky, což se ne všem může zamlouvat. Doporučuji navštívit a udělat si vlastní názor- mě osobně tyhle podivnosti baví :-)

Michaela

– prolínání hudby a divadla dokázalo udržet pozornost diváků mezi jednotlivými divadelními výstupy po celou dobu představení
- divadelní část, byť někomu svým opakováním a oploštělostí mohla přijít kostrbatá či nudná (holt minimalismus není pro každého), se ve výsledku úspěšně prokousala k divákovým emocím…

– volba skupiny Bouchací šrouby nebyla zrovna nejšťastnější. Hudebně se mi skupina líbila, nicméně texty písní jsou opravdu na pováženou. Bouchací šrouby se v podstatě také věnují minimalismu. Akorát, že jejich minimalismus tvoří převážně slova „K*rva, p*ča, kok*t, vysr*t, hov*o“ atd. Nejsem přehnaně prudérní člověk, ale nemyslím si, že by byla nutnost písně založit na co nejvíce vulgarismech. Divadlo Kámen spolupracuje i s jinými skupinami, bohužel tento konkrétní výběr hudební části podstatně snížil kvalitu části divadelní, která *NEBYLA VŮBEC ŠPATNÁ*!! Velká škoda :( Když jsem odcházela ze sálu a jeden z diváků se přede mnou v podnapilém stavu téměř svalil na zem, uvědomila jsem si, pro koho se toto představení hodilo: pro ty, kteří se přišli zachechtat nad kapelou plnou sprosťáren, protože čím víc nadávek a h*ven, tím větší sranda, že jo… no a mezitím si dáme nějaké ty divadelní minimalistické vstupy… a jsme fakt kur*a do pí*e rádi, že se všechny ty zasr*né věty opakují 2–3×, protože jsme natolik napraní vole, že toho už moc nevnímáme… Nicméně těším se na příště, tentokrát už bez Bouchacích šroubů.

Gabriela

Byli jsme již poněkolikáté a super. Nicméně přiznávám, že tento alternativní způsob zpracování představení nemusí být pro každého:-)