Hotel Heinz Dobříš – apartmán 1

Dobříš, Mírové náměstí 37

„Skvělý přístup personálu, skvělá výřivka a sauna, nádherný pokoj a vynikající snídaně za příplatek. Za tu cestu to stálo.“ — Teťana, Před 4 měsíci

„Skvělý přístup personálu, skvělá výřivka a sauna, nádherný pokoj a vynikající snídaně za příplatek. Za tu cestu to stálo.“ — Teťana, Před 4 měsíci

O nás

Hotel Heinz je významnou památkou města Dobříš. První zmínka o této budově pochází z roku 1654. V roce 1894 ji koupili manželé Heinzovi. Budovu s velkými náklady zrekonstruovali. Velmi blízkým přítelem Františka Heinze byl Tomáš Garrigue Masaryk, který ho v hotelu velmi často navštěvoval, a jeho manželka Charlota sem pravidelně jezdila poobědvat. V době své největší slávy byl hotel navštěvován nejvyšší pražskou smetánkou a českými politiky, byl znám i v zahraničí. Po smrti Františka Heinze jeho dcera Otýlie společně s manželem Adolfem, který byl dlouhodobým dobříšským starostou hotel vedli. V roce 1942 byli manželé i s jejich dcerou popraveni nacisty. Následně během komunistického režimu byl hotel v roce 1948 zestátněn. Po roce 1990 dochází k privatizaci a prodeji domu. V roce 2005 hotel koupil současný majitel, zrekonstruoval vnitřní prostory a fasádu a vybudoval v hotelu nákupní pasáž hotelu Heinz, v níž je například kadeřnictví, pedikúra, cafe bar, fresh bar, restaurace a další služby. Pasáž slouží také jako veřejný průchod pro obyvatele města Dobříše, kterým usnadňuje cestu do centra města. Uvnitř areálu hotelu je pro hotelové hosty vybudováno parkoviště, které je monitorované kamerovým systémem. Dále je zde příjemný a klidný bar.

Zobrazit více
Hotel Heinz Dobříš – apartmán 1
Mírové náměstí 37, Dobříš, 263 01 (zobrazit na mapě)

Hotel Heinz Dobříš – apartmán 1

Mírové náměstí 37, Dobříš

Dnes otevřeno 9:00–23:59
Vybavení a služby
Parkování zdarma
Wi-Fi zdarma
Bereme karty
U nás se nekouří

Hodnocení podniku

4,5/5 (43 hodnocení)
Karel

Zakoupená služba mi nebyla poskytnuta. Dvakrát přesunutý termín ze strany poskytovatele služby. Při druhém posunutí jsme se telefonicky domluvili, že voucher paní uvede jako uplatněný, aby nepropadl kvůli termínu. Termín vyšel zrovna na opatření spojená s koronavirem. Očekával jsem tedy, že se normálně domluvíme na jiném termínu, až to bude opět možné. Nicméně na maily ani telefony nikdo dva měsíce nereaguje a možnost hodnocení zde na slevomatu by vypršela. Je mi jasné, že když je voucher uvedený jako uplatněný, ale ve skutečnosti to tak nebylo, tak nemám žádný nárok na vrácení peněz. Chápu, že za to ani slevomat jako takový nemůže, ale rozhodně zde už nic nekoupím. Jednoznačně nedoporučuji. Jsem bez služby i bez peněz. Hrozná zkušenost.

Eliška

Všechno bylo perfektní, ráda se tam opět vrátím

Jirka

Odpovídá popisu, občerstvení výborné, vířivka pro dva, sauna je spíše na sezení, na lehnutí bych se nevešel.
Hezké detaily, jako ručníky složené do labutí atd. opravdu pěkně připravené.
Lokace je taková příjemně diskrétní, zajedete do dvora, po schodech nahoru, zabouchnete dveře a hotovo.

Asi to chce víc, než hoďku a půl, zvláště když člověk jede z Prahy, ale jako spojení s výletem je to výborná poslední zastávka před cestou domů :-)