Motýlí dům Karlovy Vary

Karlovy Vary, Vrch přátelství 5/1

„Motýlci jsou krásní, je jich mnoho, také jsme viděly želvu, ryby a ptáčky. Příjemní lidé na recepci. Hezké popisky k motýlím životům :)“ — Aný, Před 13 dny

„Motýlci jsou krásní, je jich mnoho, také jsme viděly želvu, ryby a ptáčky. Příjemní lidé na recepci. Hezké popisky k motýlím životům :)“ — Aný, Před 13 dny

O nás

Motýlí dům Karlovy Vary se nachází v čarokrásném prostředí lázeňských lesů ve výletním areálu Diana, kde můžete také zdarma navštívit rozhlednu, minizoo či necháte své ratolesti vyřádit na venkovním dětském hřišti.

Motýlí dům je tropická zahrada s živými exotickými motýly z celého světa. Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.

V tzv. letové zóně o rozloze 100m2 spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si tyto krasavce živočišné říše budete moct z naprosté blízkosti a v absolutním kontaktu – žádné bariéry mezi hosty a motýly u nás totiž nenajdete.

V motýlím domě není fotografování nijak omezeno ani zpoplatněno. Mějte proto vždy připravený fotoaparát pro případ, že si nějaký „létající drahokam“ vybere Vaše rameno pro přistání a krátký odpočinek.

Určitě se zastavte i u líhně – při troše štěstí se stanete očitými svědky líhnutí motýla z kukly a jeho prvního životního letu.

Letová zóna je osazena informačními cedulemi se zajímavostmi ze života motýlů a v recepci si můžete zakoupit suvenýry výhradně s motýlí tématikou.

Zobrazit více
Motýlí dům Karlovy Vary
Vrch přátelství 5/1, Karlovy Vary, 36001, Ve Výletním areálu Diana (zobrazit na mapě)

Motýlí dům Karlovy Vary

Vrch přátelství 5/1, Karlovy Vary, Ve Výletním areálu Diana

Zobrazit na mapě
Jelikož cesta do Výletního areálu Diana, kde se motýlí dům nachází, vede přes lázeňský les, není sem povolen vjezd os. automobilům. Z města se však můžete nechat přímo do areálu pohodlně vyvézt lanovou dráhou, jejíž spodní stanici najdete v uličce Mariánská (hned vedle Granhotelu Pupp).
Dnes otevřeno 10:00–17:00
Vybavení a služby
Internet zdarma
U nás se nekouří
Máme dětské hřiště
Mapa poboček

Hodnocení podniku

Terezie

Nádherný výlet. Ráda bych touto cestou pochválila velice příjemnou, ochotnou a hodnou paní prodavačku, která byla takovou „třešničkou na dortu“ při tomto již tak neobyčejném zážitku.

Kateřina

Moc hezký zážitek!

Aný

Motýlci jsou krásní, je jich mnoho, také jsme viděly želvu, ryby a ptáčky. Příjemní lidé na recepci. Hezké popisky k motýlím životům :)

Čekaly jsme trochu více prostoru, přišlo nám to trochu malé. Doporučujeme.