Hodnocení podniku  Carrick Stables: Jezdecký skokový klub

4,4/5 (121 hodnocení)
Pouze ověřená hodnocení
Všechna hodnocení pochází od zákazníků, kteří zakoupili a využili službu podniku na Slevomat.cz
Kroza

Lektorka byla velmi příjemná a ochotná.

Před zakoupením voucheru jsem byla ujištěna, že jízdárna je schopná zajistit klidné koně pro začátečníky a nízkého koně pro dceru protože se po pádu z koně bojí na velkém koni jezdit (na poníka je prý již velká). Dcery kůň musel být po celou dobu veden, protože se plaší, byl normálně velký. Syn měl snadněji ovladatelného koně, ale na vyjížďce jsme zjistili, že ho lekají cyklisté – vyjížďka je realizována na cyklostezce! Pochopitelně došlo ke splašení koní a i k pádu.
Pokud jízdárna opravdu má koně pro začátečníky, měla nám je přidělit, jak bylo slíbeno.
Během první části, ve které jsme se měli seznámit s koňmi a naučit se základy, lektorka neměla naprosto možnost se věnovat 3 začátečníkům tak, aby jsme zvládli samostatně vyjížďku na koních, které jsme měli přidělené.
Většina helem, ze kterých jsme si měli vybrat, byla nepoužitelná – chybělo nebo bylo rozbité zapínání apod. Po vyjížďce bych čekala také nějaké hygienické ošetření helem, při takovém provozu.
Čekali jsme nejméně 20 minut po objednaném termínu, než se nám vůbec mohla lektorka začít věnovat po předešlé projížďce. Před lekcí si ještě musela koně připravit a teprve pak se nám mohla začít věnovat. Celkově jsme s koňmi a všemi inzerovanými aktivitami (včetně seznámení se k koňmi) strávili ani ne hodinu (voucher je na 2× 45 minut).
Tato akce podle mne není naprosto vhodná pro začátečníky a děti. Nebyla jsem celkově spokojená ani s komunikací s jízdárnou a organizací celé akce.

Vyjádření partnera
Carrick Stables: Jezdecký skokový klub Před 2 roky

Dobrý den, můžu poprosit o termín, kdy jste u nás byli? Bohužel jste recenzi nepodepsala, nemohu tedy zjistit termín podle jména. Prověřím s instruktorkou, zda někde byla chyba, zejména časování se mi nezdá. Za připomínku k helmám děkuji, zaměřím se na to. Koně jsou určení a trénovaní pro začátečníky, jsou ale živí, s určitou mírou reaktivity je třeba vždy počítat. Pěkný den.

- tak jsem Vás nakonec dohledala, paní Rathouská. Zapomněla jste zmínit, že jste si dala požadavek na koně, který uveze 100kg pro Vás, a nízkého koně, který uveze 60kg pro dceru. Ani jedno není bohužel snadné zařídit a je to k hranici toho, co jsme schopni zvládnout, přesto jsme se Vám rozhodli vyjít vstříc a zážitek zprostředkovat. Pro jezdce o váze 100kg potřebuji robustního koně, takový kůň je zároveň silný a proto rozhodnutí vodit Vás považuji za správné a rozumné. Situaci si pamatuji, instruktorka měla na můj pokyn připravené koně Bobo, Luna a Buc. Pro chlapečka o normální váze byl kůň Bobo, pro Vás měl být velký černý Buc a pro holčičku o váze 60kg Luna - ta má výšku v kohoutku 150cm, což je o 2cm více, než je horní hranice pro pony. Po vašem příchodu za mnou instruktorka ale zaběhla s tím, že si myslí, že Vás lépe zvládne uvézt široká nízká stabilní Luna, která je křížená s chladnokrevníkem, a že by koně Vám a slečně raději prohodila, že by bylo asi i složité Vám na vyššího koně pomoct vysednout - sama víte, že to pak bylo náročné i na nízkou Lunu. Jelikož je tu 25 koní a adekvátně k tomu počet klientů, neuvědomila jsem si v tu chvíli, že plán koní byl tak daný, protože holčička měla mít nižšího koně. Odsouhlasila jsem tedy změnu koní. V reálu je mezi Lunou, kterou měla mít holčička původně a je výškou téměř pony a Bucem, kterého skutečně měla, pouze cca 8cm rozdíl. Změnu koní i vodění Vás považuji za správné.
K cyklostezce dodávám, že chodíme podél ní, ano, přístup k parku jinudy není, cca 3 roky zpět nám zde klasickou polňačku, po které se roky chodilo s koňmi v cyklostezku bohužel proměnili, jsme téměř Praha, tak to je.
K individuálnímu tréninku musím dodat, že jste o něj nepožádala, naopak jste žádala jeden termín pro všechny tři vouchery. Samozřejmě bychom vyhověli, pokud by tomu bylo jinak.
Podle plánu instruktorka končila předchozí trénink v 18.00, tam chyběla rezerva. Co tedy určitě nebylo dobře bylo zkrácení vyjížďky, to mne mrzí, ráda Vám chybějících pár minut v sedle nahradím kteroukoliv sobotu do konce prázdnin. Je třeba ale přijít o chvilku dřív a zapojit se do sedlání a péče o koně - i to patří k seznámení s koněm.
Věřím, že vás jako rodinu přesto koníci potěšili, jsou to krásná chytrá zvířata a být v jejich blízkosti je obohacující. Krásný den.

25. 6. 2018
Některá hodnocení jsme vynechali, protože neobsahují slovní hodnocení.