5 míst, kam nejezdit s malými dětmi na dovolenou

5 míst, kam nejezdit s malými dětmi na dovolenou

Mirka Jaroševská 30. 7. 2019 Sdílet

Chystáte se na několik dní k moři a berete nejmladší ratolesti s sebou? Vyberte si správnou destinaci. Některé země sice na první pohled vypadají bezproblémově, ale můžou vás nemile překvapit. Prozradíme vám, kde není snadné sehnat zdravotní péči, kam se létá s několika přestupy i kde a kdy je pro dovolenou s dětmi příliš velké horko. Ale nebojte, máme pro vás i tipy, kam se naopak musíte podívat, pokud chcete uletět české zimě nebo si užít jarní prázdniny.

Zanzibar bez lékařů

Zanzibar, africký ostrov u Tanzanie, je skutečným exotickým rájem s bílými písečnými plážemi, tyrkysovým mořem a celodenním sluncem. Je ale třeba počítat s tím, že na celém ostrově je pouze jedna poliklinika, která vám v případě nouze sice poskytne první pomoc, ale při větším problému budete muset odjet z ostrova až do Dar es Salaamu, hlavního města Tanzanie.

Zapomeňte na vodní bungalovy na Maledivách

Jestli je na Maledivách něco krásného, je to naprosto čiré moře, do kterého můžete hupsnout přímo z vodního bungalovu. Ovšem to platí pouze v případě, že na ostrov vyrazíte bez dětí. Pokud budete chtít letět s celou rodinou včetně ratolestí do 12 let, musíte se ubytovat v plážovém bungalovu a k moři si těch pár kroků dojít.

Další nevýhodou může být náročná cesta. Během letu do hlavního města Male budete přestupovat v Dubaji a z Male vás čeká ještě let hydroplánem na konkrétní ostrov, kde budete ubytovaní. Tato přeprava sice trvá většinou kolem 15–90 minut, ale některým dětem nemusí být dvakrát příjemná. 

Nekonečná cesta do Thajska

Thajsko je překrásná země, a pokud pojedete pouze ve dvou, budete nadšení. Ale na některé ostrovy, např. Koh Samui, musíte 2–3× přestupovat, což může být s malými dětmi velmi náročné. Jestli budete chtít vyvézt celou rodinu, leťte na Phuket nebo Khao Lak. Přestupovat budete pouze 1× a odměnou vám budou krásné bělostné pláže i průzračné moře.

Vedra v Emirátech během léta

V Emirátech můžete prožít nezapomenutelnou dovolenou vy i vaše děti, ale pamatujte, že během léta a hlavních prázdnin panují v SAE skutečně nesnesitelná vedra a rtuť v teploměru často neklesne pod 40 °C. Takové počasí může způsobit malým dětem a koneckonců i dospělým spoustu zdravotních problémů, včetně nepříjemného úpalu nebo úžehu.

Pokud ovšem vyrazíte na dovolenou během zimních nebo jarních prázdnin, přivezete si spoustu zážitků. Konkrétně hotely Atlantis The PalmFujairah Rotana Resort & Spa jsou pro rodinnou dovolenou jako stvořené. Jsou tu bazény se skluzavkami, dětské kluby, hřiště i vodní park, kde si mj. zaplavete s delfíny.

Egypt a zrádná „faraonova pomsta“

Co se týče dovolené u moře, patří Egypt mezi oblíbené a cenově velmi přijatelné destinace. Většina lidí ale naprosto správně počítá s tzv. faraonovou pomstou, která může prohnat (a to doslova) děti i rodiče. Pro malé děti bývá i nebezpečná, proto se hned po příletu do Egypta vybavte potřebnými léky a připravte se na to, že se kdykoliv během dovolené mohou objevit střevní a zažívací problémy, které vás cca 3 dny nepustí z pokoje.

Pokud se faraonovou pomstou nenecháte odradit, rodinnou dovolenou v Egyptě si užijete na plné pecky. Valná většina hotelů má privátní pláž, několik dětských bazénů, skluzavky, animační programy, hřiště, miniklub i diskotéku.

Mrkněte na nabídku pobytů v exotických destinacích

Mirka Jaroševská

Mirka Jaroševská

Jsem holka z Moravy, která miluje svoji rodinu, zvířata (obzvlášť ta svoje) a knížky. Mám ráda zasněžené Vánoce s horkým kakaem v ruce a bouřky za teplého letního dne. Zbožňuju tanec a zpěv a kreslení i jiné tvůrčí práce a ve volných chvílích fakt moc ráda peču. (Ale musí to pak někdo fakt moc rád jíst.) A když nejsem líná psát a fotit, ráda bavím lidi na Instagramu právě jako "Holka z Moravy".