První měsíc ve Slevomatu aneb první měsíc v interním HR týmu

První měsíc ve Slevomatu aneb první měsíc v interním HR týmu

Slevomat HR 13. 2. 2019
HR

Jaké to je ve Slevomatu pro nového člena tohohle velikého týmu? Co všechno se může člověk dozvědět za jeden měsíc v úspěšně rozjetém e‑commerce projektu? A jak to vypadá v HR Slevomatu? To si povíme na dalších řádcích. ⤖

Proč jsem se rozhodla reagovat na inzerát?

Na začátku bylo rozhodnutí změnit práci. Chtěla jsem do interního HR, ale to jsem ještě vůbec nevěděla, co všechno se za tím může skrývat a že to není žádná nuda. Tady je to nastavené tak skvěle, že jsem úplně „vejskala“ radostí, když jsem četla inzerát. A fakt tomu tak na 100 % (ne-li víc) je! Věnujeme se samým bezva věcem v náboru, employer brandu, péči o stávající zaměstnance a tak dále. Veškerou administrativu má na starost oddělení Back Office, což je úžasná výhoda! Žádné smlouvy, žádné papírování – no není to sen? ☆

Když jsem zahlídla spíš jenom náhodou na LinkedInu fotku holek ze slevomatího HR týmu a přečetla si inzerát, úplně na mě dýchlo, jaká bezva atmosféra ve Slevomatu asi je a jak skvěle jsou tam věci nastavený. A to mě děsně lákalo! Fakt jsem se na to všecko začala hrozně moc těšit. Oslovilo mě to a začala jsem si moc moc přát, aby to vyšlo.

Jak probíhal pohovor oproti tomu, co jsem čekala?

To bylo zajímavé. Jelikož jsem šla na výběrové řízení k holkám do týmu a jelikož máme fakt osvícenou šéfovou (já vím, teď to vypadá, že to musím napsat, ale ono to tak fakt je!), tak jsme se hned na prvním pohovoru sešly rovnou všechny 4 (i když dneska už nás je dokonce 5). Vlastně to bylo celé neuvěřitelně fajn. Vůbec jsem neměla pocit, že by mě zkoušely z mých dosavadních zkušeností a grilovaly na tom, co už umím. Holky se spíš orientovaly na to, jak k práci přistupuju, jak nad věcmi uvažuju a jaká jsem. To byl veliký rozdíl oproti tomu, co jsem zažila jinde. Vlastně hned když jsem přišla podruhé – to už byl zkušební půlden – tak se mnou holky obešly snad celou firmu a já měla možnost kouknout se, jak to ve Slevomatu vypadá, jaká je tu atmosféra a jak se na sebe lidi tváří. To bylo určitě moc důležité a opět moc fajn. Pak následovalo ještě poslední kolo, a to setkání se CEO celého Slevomatu!!! Ačkoli to nahání respekt, bylo to popravdě moc milé a vlastně úplně skvělé a neskutečné. ✺

Co mě nejvíc překvapilo hned na začátku mé práce?

náš HR tým s Rozárkou

I když se to o Slevomatu všude píše a i když jsem měla šanci vidět to už během výběrového řízení, tak mě stejně ohromně překvapilo to, jak je tu mladý tým. A tím nemyslím jenom ten, ve kterém jsem já – HR, ale vážně celá firma je plná mladých lidí. Ale pozor, jsou to opravdu talentovaní a šikovní profíci, což jsem pochopila hned u snídaně, která zahajovala rok 2019 a kde se ukázalo, jak neuvěřitelně to mají v malíčku. Strategii na celý rok vyšvihli v pětiminutové prezentaci tak výstižně a s takovou lehkostí, že jsem jenom koukala. ✔

Další věc, která mi tu vyrazila dech, je efektivní a rychlá komunikace! Vážně neuvěřitelně rychlé reakce, kdy lidi berou maily skoro spíš jak chat. Než stihnete dojít do kuchyňky pro nové kafe, už máte odpověď v inboxu – tadáá! 🙂 Vypadá to, jako by tady nikdo neměl ten děsný zlozvyk odkládat věci na zítra – no znáte to. Věci se tu vážně hýbou a zdá se, že je to tu úplně nabité efektivitou.

Co mě ještě mile překvapilo ohledně komunikace ve slevomatím týmu?

I když nemám šanci za ten měsíc všechny znát jménem, tak se tu k sobě chováme jako kamarádi. Je neskutečně milé, jak se tu lidi usmívají, a i když mi je jasné, že mají hromadu práce a možná nevědí, kam dřív skočit, tak to pro ně neznamená, že by se měli tvářit zdrchaně a otráveně. Lidi tady svou práci dělají s radostí! Všichni tu táhneme za jeden provaz a náš business se snažíme pořád vylepšovat a posouvat, a ještě s dobrou náladou!

Vždycky jsem se bála, že je na pozici v interním HR, kdy člověk dělá nábor, strašně složité přimět team leadery a manažery, kteří k sobě do týmu hledají posilu, ke zpětné vazbě a celkově ke spolupráci při náboru. Tady to tak ale není. Ohromně mě překvapilo, jak to tu berou kolegové zodpovědně, ale hlavně úplně samozřejmě. Jasně, to vlastně dává smysl, ale zas se budu opakovat – určitě mají spoustu práce s plněním svých cílů, a i přesto jsou zas neskutečně rychlí ve svých reakcích. Nic není problém a dokážou mi srozumitelně a trpělivě vysvětlit, koho hledají, třeba hned po obídku nebo nejpozději zítra. 😉 Jejich podpora je pro mě ohromně důležitá a vážně si jí cením!

HR tým:

Tak tenhle tým jsem si nemohla snad ani vymyslet. Holky jsou neskutečné profesionálky, které svou prací fakt žijí! Mají skvěle propracované postupy a stejně je pořád posouvají dál! Neustále se to tu hýbe.

Člověk nastoupí do dobře rozjetého vlaku – v podstatě jsem hned druhý den měla možnost sledovat holky při práci a učit se od nich rovnou v praxi – náslechy telefonů s potenciálními kolegy, účast na jejich pohovorech a hlavně předávání jejich cenných rad a triků. Proběhlo i několik týmových školení a předávání dalších know-how ohledně nejlepší cesty komunikace a získávání kandidátů k nám do týmu.

Tomík u naší knihovny

Další bezvadnou věcí, které si vážím, je možnost být hned od začátku u zajímavých strategických věcí. V rámci týmu se můžeme bavit o HR vizi na rok 2019, probíráme své nápady a pohledy na věc, posloucháme jedna druhou a naše názory se berou v potaz. ♡

Jakmile se člověk jenom malinko rozkouká, dostane zodpovědnost za jednotlivé projekty, které dělají Slevomat Slevomatem, tj. komunikace s kandidáty – a to nejen telefonická nebo přes mail, ale i na sociálních sítích nebo interní – TV, které máme v kuchyňkách, pořádání eventů pro kolegy. Je skvělé mít hned od začátku prostor hodně se učit a rychle růst. Člověka to neskutečně nabíjí. ❤

Lednice plná dobrot

Mezi další bezva benefity ve Slevomatu patří třeba knihovna, do které si můžeme objednat knížky, které nás rozvíjejí a zajímají, nebo kredity, které dostaneme každý měsíc na náš účet, abychom si mohli udělat na Slevomatu radost a něco si koupit. Skvělé je taky to, že se tu vcelku často dělají různá školení, která nás zase o něco posouvají v naší práci – za únor je to třeba školení na copywriting nebo video workshop “Před kamerou, za kamerou”. Pro sportovce tu máme Multisport kartu, a jelikož jsme v práci flexibilní, tak si člověk může do nedalekého fitka skočit třeba před obídkem. Prostě jak se domluví. Do kanceláře k nám můžou pejsci, máme stále plné lednice a dělají se tu hezké večírky!

Shrnutí:

První měsíc ve Slevomatu utekl jako voda. Nemůžu uvěřit, kolik jsem se toho už naučila, a jsem fakt vděčná za tuhle skvělou příležitost. Věřím, že se takhle cítí kolegové i v ostatních odděleních. Ještě je toho přede mnou tolik! To je taky báječný pocit – to, že člověk ví, že má před sebou tak různorodou a nestereotypní práci, která ho rozvíjí. Díky za to!

Tak co tomu říkáte, přidáte se k nám taky? 🙂 

Slevomat – práce

Jak se vám článek líbil?

Slevomat HR

Přidejte se k nám, bude to jízda! Hodně se naučíte, zužitkujete své nápady a nebudou vás svazovat žádná korporátní pravidla. Máme výjimečnou firemní kulturu, neustále se rozvíjíme, říkáme věci na rovinu a podporujeme inovace i zdravé riskování. Rádi se s vámi podělíme o nasbírané zkušenosti, a to nejen o ty tuzemské, ale i zahraniční. Jsme totiž součástí mezinárodní skupiny Secret Escapes, která se specializuje na prodej luxusních pobytů po celém světě. Staňte se součástí našeho týmu i vy. Slevomat: Cesta k zážitkům i k nové práci.