Interaktivní laboratoř Nintendo Labo. V pražských Holešovicích jen do konce března

Interaktivní laboratoř Nintendo Labo. V pražských Holešovicích jen do konce března

Veru Harnol 17. 1. 2019 Sdílet

Hledáte program na sychravé zimní dny pro děti a dobrou kávu pro sebe? Místo, které splňuje obě podmínky, najdete v pražských Holešovicích. Creative World. Běžně vás tu čeká zajímavý dětský program a tvořivé dílny, ale nyní máte do konce března 2019 jedinečnou možnost vyzkoušet Nintendo Labo. Jedná se o kreativní stavebnici, která propojuje výtvory z papírového kartonu s konzolí Switch.

Přesně to s pětiletým Lukáškem otestovala mama blogerka Veru Harnol. Rybaření, sestavování auta a tenis s Mariem? Ano, a mnohem víc.

Přečtěte si recenzi a pořiďte výhodné vstupné do Nintendo Labo na Slevomatu.

A jak se tu Veru Harnol líbilo?

V týdnu jsme s Lukáškem navštívili interaktivní laboratoř Nintendo Labo, která je v holešovickém Creative World. My máme tenhle kreativní dům moc rádi, Lukášek si vždy užívá péči ochotného a školeného personálu během tvoření. Já Lukáška znám a vím, že ho baví technika a různé kreativní věci, tak jsem byla ráda, že se mu aktivity trefily do „vkusu“ a v laboratoři se mu líbilo.

O co se v Nintendo Labo jedná?

Laboratoř je vhodná pro všechny vědátory (malé i velké), zabaví se zde celá rodina. Pokud máte doma dítě s velkou fantazií, tak je pro vás tohle místo jako stvořené. V jedné místnosti se promění v rybáře, závodníka, tenistu, pianistu anebo potápěče, a to je sen nejen malých dětí…

Lukáškovi byli k ruce dva vyškolení šikovní kluci, kteří byli jedním slovem profíci. Bylo vidět, že tématu i technologii rozumí, a navíc měli svatou trpělivost s dětmi. Toho si cením nejvíce. Lukášek ke starším dětem vzhlíží a kluky vnímal jako bohy.

Jak lekce v laboratoři probíhala?

Jako první si Luky zvolil, jestli si sestaví auto, nebo slona z kartonu. Zvolil auto, které jsem já spíše vnímala jako nějakého brouka, ale kluci řekli, že je to auto, tak to bylo auto. Bez diskuse 😀 Auto si poskládal podle návodu v tabletu, který uměl ihned ovládat. Ke složenému autu se pak zapojily dvě “diody” v červené a modré barvě, spárovaly se s tabletem a Lukášek mohl svůj výtvor ovládat. Určoval směr auta, dopředu, dozadu a do stran. Líbilo se mu to.

Chvíli na to jsme pochopili, že tyhle dvě diody jsou všemocné. Jakmile je kluci totiž dali do kartonového pedálu a volantu, mohl Lukášek ovládat i celé auto. Z auta jsme ho pak nemohli dostat. V tabletu mu kluci nastavili nějaké závody s auty, které ovládal právě kartonovým volantem a přidával přitom plyn. Super to bylo.

Další část byla lekce s ponorkou. Opět vše fungovalo na stejném principu.

Co Lukáška zabavilo snad na hodinu, byl prut a hra na rybáře. Já jsem to vůbec nechápala a on si to užíval. Vylovil všechno, co se dalo, a dal si to několikrát po sobě. Cele rybaření bylo opět v části, která tomu byla tematicky přizpůsobená, velký palec nahoru.

Diody se propojily i s televizí a Lukášek si zahrál tenis s legendárním Mariem. Dále je možnost zahrát si na piano, ale to jsme už nestihli, takže máme v plánu se do Creative World vrátit a užít si to v interaktivní laboratoři i v celém domě.

A proč se nám zde tak líbí? Krom laboratoře je zde spousta jiných koutků, kde se děti dobře baví. Místo je ideální i pro různé firemní večírky, workshopy a hlavně dětské oslavy. Samozřejmostí je pestrý program a péče o děti. Na místě je skvěle vybavená kuchyně a veškeré občerstvení, které jsem ochutnala, bylo výborné. Ideální místo, kam si zajít s kamarádkou a s dětmi na kávu, je zde i krásný dětský koutek. Děkuji dámám z Creative Worldu za péči a servis, těším se na další návštěvu u vás v kouzelném prostředí. 

Veru Harnol

Veru Harnol

Jsem již druhým rokem pracující maminka na full time. Ovšem ani to mi neubírá na elánu a snažím se žít stále aktivní život, jako tomu bylo na mateřské dovolené, kterou jsem si užívala na 100%. Volný čas trávím nejraději se svou rodinou a nejbližšími přáteli. Ráda odpočívám aktivně formou výletů anebo péčí o svou domácnost. A co je pro mě typické? Úsměv na rtech!