Kutná Hora s dětmi trochu jinak: odpočinek v Mědínku a Skryté příběhy

Kutná Hora s dětmi trochu jinak: odpočinek v Mědínku a Skryté příběhy

MK Life 1. 12. 2018 Sdílet

Když se řekne Kutná Hora, tak…  někdo doplní chrám sv. Barbory, někdo kostnici a někdo těžbu stříbra. Rodiče s dětmi by si s Kutnou Horou spojili GASK a Muzeum kostek, případně Muzeum čokolády. Ale jde to i úplně jinak. Jak pojala víkend v Kutné Hoře mama blogerka roku MK life? S rodinou si užívali pohodlí v hotelu Mědínek přímo na náměstí, zašli si do čajovny a procházky si zpříjemnili aplikací Skryté příběhy. Chcete vědět víc?

Podívejte se na nabídku kutnohorského hotelu Mědínek na Slevomatu.

A jak se tady blogerce MK life líbilo?

Já jsem z Kutné Hory, z Kutné hory, koudelníkův syn… tak to my zrovna nejsme, ale Kutná Hora byla v našem hledáčku už nějaký čas. A když už někam plánujeme jet, nikdy to nesmí zůstat jen na papíře, tak jsme rezervovali hotel Mědínek.

Ne vždycky to ale vyjde, takže jsme tentokrát nejeli na víkend až tak fit, jak bych si přála. Ale máme odpočívat doma, nebo si to lehárko dáme v hotelu, který už beztak máme domluvený? Vyjeli jsme a ubytovali se přímo v centru na náměstí. Kutná Hora je moc příjemným místem, takže pro naše procházkové plány úplný ideál.

Pokoje v hotelu jsou krásně čisté a útulné, ten náš s byl výhledem do hezké uličky. Velký pokoj byl částečně oddělený stěnou, takže jsme měli poměrně hezky rozdělené spaní dětí a to naše.

Holky jásaly, že mají manželské lóže a tulily se k sobě jak na líbánkách 😀 A já? Já byla ráda, že máme pokojík tak prostorný, protože jsme plánovali velkou část víkendu odpočívat, hrát si a sem tam se dojít vyvětrat a prozkoumat místní uličky.

Hned první den jsme na toulkách městem našli moc hezkou čajovnu, kde jsme si vůbec poprvé dali jako rodina ten pravý čaj, zahráli si domino, pozorovali místní milovníky čaje a testovali, kdo z nás si vybral ten nejlepší čaj. Bohužel pro mě jsem to byla já, takže vám je asi jasný, co mi z čaje zbylo 😀

Ten večer už nezbylo nic než rychle na koupačku, večeři a spát. Na večeři jsme chodili do přízemí hotelu, kde byla příjemná kavárna, která se večer mění na restauraci. Jídlo bylo moc dobré, dětem vždy bez problému připravili dětské porce a bylo příjemné, že jsme v tom počasí nemuseli na jídlo nikam ven z hotelu.

Celý hotel je bezbariérový, takže i s kočárky se tady budete mít dobře, a co vám budu povídat, holky si to poslední patro užívaly hlavně ve výtahu 😀 Taky máte doma narcisy? 😀

Každý správný den má začít snídaní! A co se jídla týče, tak rozhodně držíme poctivý režim 😀 Holky by bez obří snídaně nedošly ani do vedlejší ulice, takže jsme ocenili velký výběr a dostatek všeho. 

Taky vždycky stihnete sladkou i slanou snídani najednou? U nás se většinou začíná jogurtem či kaší, ovocem a na závěr si střihneme ještě slanou tečku, která nás na chvíli udrží myslet i na něco jiného, než je následující svačina.

Rodiny s dětmi rozhodně uvítají, že je v restauraci vyhrazené místo pro hrací koutek, takže do něj holky zapluly, a my se v klidu najedli nebo jen tak poseděli. Vzácnost! Pán z recepce byl tak milý, že i u večeře holkám otevřel koutek a ony si tam lítaly a hrály po celou dobu, než bylo vše přichystáno.

Na Mědínek budu vzpomínat jako na místo, kde jsem si po dlouhé době vypila teplé kafe 🙂

A když se vypravíte ven, můžete si projít město trochu jinak. Díky aplikaci Skryté příběhy jsme zjistili, že i tady v Kutné Hoře je okruh, který má necelé 3 km a provede vás hezky centrem. Na skoro dvě hodinky proto bylo o zábavu postaráno, my se hezky prošli, unavili děti a už se začínali těšit na večeři.

Cesta nás vedla i kolem Zrcadlového bludiště, kde se nám líbilo. Mít tady víc času, určitě si dáme ještě galerii a spoustu dalšího. Přiznávám ale, že mně nebylo moc dobře na to, abych zvládla úplnou poznávačku, takže jsme po procházce mířili rovnou k hotelu, protože na nás čekalo wellness.

Nejdřív mi vypijí všechen můj čaj z čajovny, pak mi ještě seberou tuhle parádu. Protože na nemoc není zrovna vhodná sauna ani masáže, věnovala jsem tu svoji Nelince. Ta má totiž teď ve školce kurz, kde se sama učí masírovat, a byla nadšená, když zjistila, jaké to je od profíka. Milá slečna Nelču masírovala asi 20 minut a od té doby, myslím, nebude chtít být kadeřnicí, ale masérkou.

Po masáži na nás čekala teplá lázeň a jak už je venku nevlídno, stávají se pro nás oblíbená místa, kde se po chladné procházce můžeme prohřát a děti si případně pohrát. Skočit proto sem, to byla holek vysněná večerní koupačka 🙂

Přeju všem, ať si užíváte výletů, netrápíte se s nemocemi a až se budete chystat do Kutné Hory, určitě mějte na seznamu i Hotel Mědínek. Jeho poloha je výborná, ubytování útulné a k dětem jsou tu velice přátelští, za což za nás body plus!

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.