Chcete jet s dětmi do Špindlu na jistotu? Hotel Zátiší předčil očekávání

Chcete jet s dětmi do Špindlu na jistotu? Hotel Zátiší předčil očekávání

Tipy rodičů 11. 12. 2018

Máte malé děti a chystáte se s nimi na hory? Chcete mít jistotu, že ubytování bude na úrovni a ne předražené, že vybavení pro děti bude samozřejmost, že si všichni pochutnáte a že si třeba budou mít děti i kde hrát? Mama blogerka Eva z blogu Už tam budem doporučuje Hotel Zátiší ve Špindlerově Mlýně, kam se s rodinou vydala. Proč? Co ji tak okouzlilo? Vlastně všechno, nechte si to vyprávět.

Podívejte se na nabídku Hotelu Zátiší na Slevomatu

Když jsem v říjnu vyhrála v MAMAblogu roku voucher na pobyt od Slevomatu, při výběru ubytování jsem měla jediný cíl. Aby si to užily hlavně děti. Jako odměna za všechny ty túry, které se mnou musely absolvovat 😀 Vybrala jsem Hotel Zátiší v Krkonoších a musím říct, že to byla skvělá volba. 

Hotel Zátiší se nachází na okraji Špindlerova Mlýna, takže je tu opravdu božský klid a z okna pokoje jsme měli nádherný výhled do přírody. Byli jsme ubytovaní ve dvoulůžkovém pokoji s přistýlkou. V objednávce jsem si zažádala o zapůjčení dětské postýlky pro juniora (zapůjčení je zdarma), kterou měl připravenou včetně polštářku a peřinky. Pokoj byl čistý, prostorný a vešli jsme se do něj bez problémů. Výhodou bylo i to, že v předsíni je obrovská vestavěná skříň, kam jsme si odložili všechny věci.

Parkování bylo přímo u hotelu, což ocenil hlavně manžel, když nosil kufry na pokoj. Po celém hotelu je wi-fi zdarma.

Zábava pro děti aneb nejhezčí dětská herna

Znáte ten pocit, kdy před dovolenou netrpělivě sledujete předpověď počasí? Jestli bude hezky a hlavně aby nepršelo? Co byste totiž dělali celý den s dětmi na hotelu? Tak před odjezdem do Hotelu Zátiší toto můžete vynechat, protože vyžití v hotelu je opravdu veliké. A to jak pro děti, tak pro rodiče.

Co bych chtěla vyzdvihnout nejvíc, je dětská herna a tělocvična. S čistým svědomím mohu říct, že tohle byla nejkrásnější dětská herna, kterou jsme zatím v hotelu/penzionu viděli. Žádný mini koutek někde v rohu místnosti.

V Hotelu Zátiší je pro děti k dispozici celá místnost a vybavení je opravdu luxusní – lezecká stěna, klouzačky, 3 trampolíny, obrovské polštáře na válení a skákání, domeček plný plyšáků, stavebnice, traktory, auta, hopsací zvířata a míče, stolečky se židlemi, koberec se silnicí a spousty dalšího.

To vše doplněno krásnými ilustracemi na zdi. Hračky byly hezké, nerozbité a hernička opravdu čistá. Herna je z jedné strany prosklená a je u ní několik stolů k posezení, což bylo naprosto skvělé. Zatímco si děti hrály (a věřte, že jsme je odtud nemohli dostat), my si dali s manželem drink a děti jsme měli pořád na dohled (i oni nás). Spokojenost na všech stranách 😀 Manžel se smál, že to vypadá, jak když koukáme v ZOO na zvířátka 😀

Tělocvična pro malé (i velké) sportovce

Spoustu času jsme strávili i v naprosto báječné tělocvičně, která je hned vedle dětské herny. Mimo stolu na ping-pong jsme vyzkoušeli úplně všechno – lezeckou stěnu, boxovací pytel, basket, fotbálek i skákacího panáka.

Pěkně jsme se vyřádili (všichni) a já tleskám, protože tohle je další skvělé místo, kde si děti nejen zasportují, ale třeba poznají i nové kamarády. Vše bylo v TOP stavu a v tělocvičně čisto. Palec nahoru! 

Večer si můžete užít zábavy a zahrát si s dětmi bowling (jsou tu dvě dráhy) nebo kulečník (obojí zpoplatněno).

Vedle hotelu je ještě venkovní hřiště s houpačkou a klouzačkou. Mrkněte na to okolí. Nádhera, že? U hotelu je i mini kopeček, takže když je v zimě sníh, boby s sebou! My bohužel na pohádkově zasněžené Krkonoše štěstí neměli.

V rámci pobytu můžete zdarma využít ještě hodinu wellness v sesterském hotelu Windsor, to jsme ale už nestihli.

Polopenze aneb dovolená jak má být

Co by to bylo pro nás, maminky, za odpočinkovou dovolenou, kdybychom ji měly trávit u plotny? V ceně pobytu jsme měli i polopenzi a tohle je věc, kterou já teda umím na dovolené ocenit 😀 Překvapil mě obrovský výběr při snídani i večeři. Snídaně byly opravdu bohaté, formou švédských stolů a měli tu snad vše, na co si vzpomenete. 

Při večeři jsme si mohli vybrat ze 16 jídel (!) a rychlost servírování jídla byla opravdu blesková. Žádné dlouhé čekání, což jsme jako rodiče malých dětí ocenili. K večeři jsme měli 3 chodové menu – polévku, hlavní jídlo a dezert.

Přiobjednali jsme si dětskou polopenzi (108,–Kč/dítě). Pro děti není žádné speciální dětské menu, ale výběr jídel je stejný jako pro dospělé. Jen porce byly o polovinu menší. Naše děti by ocenily i sladkou variantu večeře (např. ovocné knedlíky), která ale v nabídce bohužel nebyla.

V restauraci jsou k dispozici dětské jídelní židle i podsedáky. Dětský příbor bohužel chyběl. Nakonec to ale junior zvládl i s „lopatou“ 😀 

Co musím v restauraci pochválit, byl moc milý a ochotný personál.

Co říci závěrem? Snad jen to, že víkend tady jsme si opravdu užili a určitě se zase vrátíme.

Kam jsme se vydali na výlet?

V okolí Špindlu je spousta míst, které stojí za to s dětmi navštívit. My jsme popojeli o kousek dál, do Pece pod Sněžkou, a vydali se s dětmi zdolat naši nejvyšší horu. V zimě je to trochu dobrodružství, schody podkluzovaly, vítr šlehal do tváří a pro mlhu nebylo vidět na krok. Byla to pro nás trochu výzva, ale zvládli jsme to! Odměnou za náročné stoupání nám byly tyto krásné výhledy do kraje 😀

Co podniknout ve Špindlerově Mlýně?

Pokud chcete podniknout výlety v okolí Špindlu, tady je pár tipů:

  1. Mlynářova naučná stezka – okruh je vhodný pro rodiny s dětmi (po zelené), vzdálenost 1,1 km, nesjízdný kočárkem
  2. Mlynářovo kolečko – okruh vhodný pro rodiny s dětmi (po červené), vzdálenost 2,8 km, sjízdný sportovním kočárkem
  3. Mlynářův výšlap – okruh vhodný pro rodiny s dětmi (po modré), vzdálenost 3,1 km, sjízdný sportovním kočárkem
  4. Lanovkou na Medvědín – na Medvědíně je skvělé dětské hřiště, odtud 1 km na Šmídovu vyhlídku
  5. Po stezce Krkonošská zvířata – 7 km, sjízdné kočárkem 

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.

Zaujal vás článek? Tohle se vám bude líbit!