Ježíškova vnoučata opět na Slevomatu

Ježíškova vnoučata opět na Slevomatu

Slevomat 10. 12. 2018 Sdílet

Stejně jako v loňském roce, rozhodli jsme se i letos zapojit do krásného projektu Českého rozhlasu a stali jsme se Ježíškovým vnoučetem. Projekt Ježíškova vnoučata si dal za cíl navrátit radost z Vánoc seniorům, kteří vánoční dárky nedostali mnohdy roky a nejkrásnější svátky v roce se pro ně staly spíš časem prázdnoty.

Prvními našimi obdarovanými byly babičkami z Denního stacionáře na Praze 7. Především paní Věrka si přála výlet lodí po Vltavě, která chtěla po letech vidět Prahu z hladiny Vltavy. A protože chtěla potěšit i své kamarádky ze stacionáře, přála si plavbu pro všechny. Nelenili jsme a zařídili pro dámy vyhlídkovou plavbu včetně občerstvení u společnosti Pražské Benátky. Trvala hodinu a dámy si ji moc užily. Podívejte se na video, úsměvy hovoří za vše.

Seniorů, kteří si letos Ježíškovi napsali o svá přání je ale podstatně víc. A tady vstupujete do hry vy! Až do konce roku 2018 můžete na našem webu Slevomat.cz přispívat prostřednictvím stokorunových poukazů. My peníze poctivě střádáme a nakupujeme to, co by pro babičky a dědečky bez vaší pomoci zůstalo jen něčím ze říše snů. Sedmdesát osm babiček a dědečků od vás dostane elektrické vozíky, polohovací křesla, televize, notebooky nebo třeba  nájezdovou rampu. A my musíme říct, že jste se jako Ježíškova vnoučata osvědčili naprosto fantasticky! Za pouhých devět dní jsme díky vám k dnešnímu dni vybrali neuvěřitelných 3,5 milionu a ani zdaleka nekončíme! Patří vám jedno velké díky za to, že vracíte Vánocům jejich smysl. A pokud jste ještě přispět nestihli, klikněte na odkaz pod článkem, kde se dozvíte víc. Dělejte radost s námi! 

STAŇTE SE JEŽÍŠKOVÝM VNOUČETEM

Jana Úlovcová pracuje ve Slevomatu jako provozní manažerka. Je to maminka – ale zároveň taky Vnouče s velkým V! Ve Slevomatu totiž iniciovala vznik sbírky, která nám už druhým rokem umožňuje skládat se na velké dárky. I díky vašemu přispění tak byla zatím vždycky všechna přání naplněna! A tak jsem si řekla, že s Janou chci mluvit a zeptat se jí na osobní zkušenosti.

„Utáhnout klasický vozík rukama není žádná legrace. Když mluvím se seniory, kteří mi řeknou, že díky elektrickému vozíku mohli poprvé po pěti letech sami ven z domova, je to neuvěřitelný pocit,“ říká Jana.  „Jsem moc ráda, že se díky Ježíškovým vnoučatům začalo mluvit i o stáří a samotě, a že je tolik dobrých lidí, kterým nejsou senioři jedno. V některých zemích je třeba naprosto běžné, že se na Vánoce rodina sebere a jde jen tak na návštěvu do domova důchodců – donést dárečky, potěšit rozhovorem. Líbilo by se mi, kdyby to tak časem bylo i u nás,“ dodává. 

Slevomat

Slevomat

Tipy na výlety, pravidla k soutěžím a všechno, co by vás o Slevomatu mohlo zajímat.