Kam vyrazit s dětmi na Mikulášskou? Máme ty nejlepší tipy

Kam vyrazit s dětmi na Mikulášskou? Máme ty nejlepší tipy

Tipy rodičů 27. 11. 2018 Sdílet

Byly děti hodné a zaslouží si pochvalu od Mikuláše a nějaký dárek? Nebo máte seznam hříchů pro rohatého čerta? Počkáte si na známé trio v teple domova nebo vyrazíte na mikulášskou akci? Kam? Máme pro vás hned několik zajímavých tipů, kde budou Mikuláš s čertem a andělem rozdávat radost a budit respekt. Nejen v Praze, ale i v dalších větších městech. Tak si to moc užijte!

A pokud už akci na Mikuláše máte vybranou, ale hledáte zážitky na předvánoční čas, prostudujte naši nabídku.

Praha: Stará Čistírna

1. a 2. 12. 2018 se bude konat tradiční Mikulášská akce ve Staré čistírně odpadních vod. Těšit se můžete na netradiční prohlídkovou trasu, kterou vždy v tento roční čas ovládnou pekelníci snažící se ulovit nové dušičky. Na ty jedince, kteří čertům odolají, bude čekat ještě přímý kontakt se samotným vládcem pekel Luciferem. Pokud překonáte pekelné nástrahy, přivítá vás Mikuláš ve své strojní pracovně s košíkem dárečků. Celou trasou Vás provedou andělé, jež Vám závěrem představí i svůj nebeský ráj.

Jako další program se pro Vás připravuje například divadelní představení, tvořivé dílny a hry (nejen) pro děti, veselý fotokoutek a mnoho dalšího. Klidnou  pohodovou atmosféru si pak můžete užít na rynku. Tam se na Vás budou usmívat trhovci s dobrotami, ale také třeba s adventními či vánočními dekoracemi. Jestliže zatoužíte po chvilce klidu, bude pro Vás otevřena útulná kavárna.

Vstupenky koupíte on-line.

Praha: Mikulášská jízda metrem

Dopravní podnik hl. m. Prahy připravil Mikulášské odpoledne. To se uskuteční v sobotu 1. prosince 2018 od 13.00 hodin do 18.00 hodin ve vozovně Střešovice.

Všechny hosty uvítá Mikuláš, čert a anděl. Na děti čeká bohatý animační program se spoustou her a sladkých odměn. Na venkovním pódiu vystoupí Martin Hrdinka, Podřipský žesťový kvintet a Roman Vojtek se Šárkou Markovou. Program pro nejmenší bude probíhat také na vnitřním pódiu.

Uvnitř vozovny bude celkem pět stanovišť kreativního workshopu, děti si mohou vyzdobit perníčky, vytvořit čerta a Mikuláše či vyrobit ozdoby na stromeček. Probíhat bude také malování na obličej.

Pardubice: Zelenobranské Čertoviny

V rámci Pardubických vánoční trhů si užijte mikulášskou nadílku na náměstí. Ve středu 5. prosince na Pernštýnském náměstí od 15 hodin.
15:00 Mikulášská nadílka pro děti
16:00 Zelenobranské čertoviny
18:00 Vánoční kino: S čerty nejsou žerty

Brno: Mikuláš na náměstí Svobody

Nenechte si ujít v rámci Vánoc na brněnském náměstí Svobody mikulášskou nadílku.

Ve středu 5. 12. v 17.30 potkáte čerta Čika, na pódiu nebude chybět ani Mikuláš a anděl. Všechny děti – hodné i ty zlobivé – dostanou dárky.

Plzeň: Mikuláš v Zoo Plzeň

Druhá adventní sobota bude na statku Lüftnerka patřit především dětem. V 15.00 tu začne mikulášská nadílka a čertovská třída. Program vyvrcholí komentovaným uspáváním medvědů.

Statek Lüftnerka je součástí zoo v Plzni a slouží jako vzdělávací centrum.

Liberec: Rej čertů a andělů před libereckou radnicí

Nenechte si ujít v rámci vánočních trhů v Liberci mikulášskou nadílku. Ve středu 5. prosince v 16.00 hodin se před libereckou radnicí koná Rej čertů a andělů. Přijďte všichni v maskách andělů, čertů či Mikulášů. Nejlepší masky vybere a ocení Mikuláš – na všechny čeká andělské překvapení a písničky Jany Kociánové.

Olomouc: Mikulášská nadílka na náměstí

Ve středu 5. prosince od 14 hodin bude Mikuláš nadělovat i v Olomouci na náměstí.

14:00 Čertovské hrátky s andělem a příchodem Mikuláše

15:00 Mikulášská nadílka pro děti s primátorem města Olomouce

17:00 Debbie se skupinou

18:00 Mikulášský ohňostroj 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.