Hledáte dárek pro děti od roku? Dřevěné hračky frčí!

Hledáte dárek pro děti od roku? Dřevěné hračky frčí!

Tipy rodičů 26. 11. 2018 Sdílet

Hledáte hezkou hračku pro úplně nejmenší děti? Takovou, která děti do tří let zabaví a zároveň budou s její pomocí trénovat jemnou motoriku, soustředění, učit se barvy, zvířátka apod.? Rozhodně nesáhnete vedle, když vyberete hračku dřevěnou. Ty se těší velké oblibě u maminek a naše mama blogerky jich hned několik s dětmi otestovaly. Nechte se inspirovat. Vánoce se blíží a tyto hračky jsou ideální dárek.

Všechny dřevěné hračky najdete v naší nabídce a jsou jich tam desítky!

Dřevěná naučná a motorická hra

Oblíbená mama blogerka Aneta z blogu Deníček nastávající matky s dvouletou Vivi testovaly barevnou skládačku.

Jsem fakt ráda za dárky, které mají smysl, protože těch blbin máme doma už spoustu. To období, kdy si děti tvoří vlastní svět a jsou schopné vést dlouhý monolog samy se sebou a panenkou, která jim v jejich představivosti odpovídá, je nádherné. A tahle dřevěná skládačka je pro svět plný objevů trefou do černého.

Dvouletá Vivi si krásně zkouší jemnou motoriku, poznává barvy a tvary a na nějakou chvíli ji to výborně zabaví 😀  A kdo si hraje, nezlobí – toho bych se držela!

Navlékací dřevěná zvířátka

Navlékací zvířátka zkoušela s Matýskem blogerka Supermatka. Jaká zvířátka vznikla? 😀

Teď se nám k vyzkoušení dostala do ruky tahle dřevěná navlékací zvířátka. Moc se mi líbila, protože je to přesně ta hračka, která dětem umožní rozvíjet jemnou motoriku, rozšířit si povědomí o světě kolem nás a rozvíjet fantazii. Navíc jsou fakt moc pěkně zpracovaná.

Matýsek, nadšený tím, jak mu jde navlékání od ruky, navlékal naprosto nesystematicky. Vznikly nám tedy například dvě hlavy se zadkem – jedna hlava ovčí, druhá psí, zadek prasečí. Za mohutných protestů batolete jsem proto vkročila do hry a díly, které si Mates vybral, jsem alespoň rozložila rovnoměrně. Aby každý „patvor“ měl alespoň jednu hlavu, jeden zadek, jedno bříško a nějaké ty nožičky. Výsledek posuďte sami. Nakonec je to docela pěkné, ne?

Dřevěná vkládačka

Vkládačky, u kterých se děti učí tvary a zároveň s nimi můžete probrat zvuky zvířat, se u blogerky Supermatky zabydlely.

Podobných hraček pro děti podle mě není nikdy dost. Jsou totiž parádně multifunkční a moc hezky se na ně kouká. Určitě něco podobného znáte, možná i máte doma. Mrňata si na mělkých otvorech zkouší svět tvarů a fyziky. To znamená, že krokodýla do ježka prostě nenacpeš, ani kdybys byl fakt silák. Mladší syn (necelé dva roky) se o to chvíli snažil, bez úspěchu. A to on má svaly po tátovi, takže hóóódně veliké 😀

Zvířátkovou vkládačku vyzkoušela i mama blogerka I Love Cake.

Ač mám občas tendenci vymýšlet novinky a hledat co zajímavé moderní hračky pro děti, někdy je dobré vrátit se k naprosté, léty ověřené, klasice. Tou jsou i vkládací zvířátka.

Tato hračka v sobě spojuje hned několik možností, co děti učit. Jako první se dá začít s učením uchopování malinkých čudlíků na zvířátkách, tím děti trénují jemnou motoriku. Jakmile toto zvládnou, dá se přejít na zkoušení hledání těch správných tvarů a vracení zvířátek na své místo. Můj mladší syn je milovník veškerých zvířat, trénujeme tedy na této hračce i poznávání zvířat a nejraději má, když mu starší brácha ukazuje, jak která zvířata dělají.  Takže tím „zabiju“ neboli zabavím dvě mouchy jednou ranou.

První puzzle

Puzzle 6 v 1 v praktické krabičce vzala do zoo na výlet blogerka Můj fialový svět.

Puzzle jsou zabalené v praktické plechové krabičce, takže se skvěle hodí na doma i na cesty. My jsme se s nimi zabavili ve vlaku a při odpočívání v zoo. Nadchlo mě, jak krásně zpracované puzzlíky jsou a jak nádherně jsou zvířátka ilustrovaná. Jednotlivé dílky jsou ze 3 mm tlustého papíru, takže se dětem dobře drží. Zároveň se taky hned tak nepolámou, proto jsou vhodné pro děti už od dvou let.

Naší rok a půl staré holčičce se zvířátka moc líbí, ale se stavěním ještě potřebuje hodně pomáhat. Syn (3,5) už skládá krásně sám a chvíli se s puzzlíky dokáže zabavit. Starší děti mohou procvičovat čísla, která jsou z rubové strany kostiček a mají vás navést, pokud byste byli při skládání bezradní. Puzzle jsou v nabídce v několika provedeních (exotická zvířátka, lesní zvířátka, mořská zvířátka nebo třeba dopravní prostředky). S puzzlíky děti procvičují motoriku i logické myšlení, proto jsou krásným a vhodným dárkem pro všechny malé chlapečky i holčičky.

Vzdělávací dřevěná puzzle

Puzzle z dřevotřísky pro zkušenější stavitele vyzkoušela s dětmi blogerka BeBirdie.

Na první dojem se mohou zdát jednoduchá, ale zdání klame. Jakmile jednotlivé kousky rozhodíte po stole, máte co dělat, abyste je složili zpět. Ano, i maminka 😀 Puzzle má v názvu „vzdělávací, jednotlivé dílky mají z jedné strany abecedu a z druhé číslice. Konkrétní kousky pak na sebe navazují vždy aspoň pidirůžkem 😀 Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, ale to je vlastně dobře. Emily to nutí přemýšlet, vyjmenovávat abecedu nebo posloupnost čísel, a to ji udržuje v koncentraci.

Mně se moc líbí, že trénuje nejen abecedu či číselnou posloupnost, ale i logické uvažování a představivost. Protože opravdu neplatí, spojit 1 a 2 … ono to musí ve finále samozřejmě mít i tvar motýla. Není to žádné lážo plážo a hlava se z toho lehce zatočila i mamince 😀 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.