Kam s dětmi v Praze? 7 tipů, kde se zabavit a ohřát

Kam s dětmi v Praze? 7 tipů, kde se zabavit a ohřát

Tipy rodičů 9. 11. 2018 Sdílet

Rtuť teploměru se sice stále statečně snaží s podzimem bojovat, ale přituhuje, co si budeme povídat. Není sice špatného počasí, ale někdy je prostě všem lépe pod střechou a v teple. A tak vám přinášíme 7 tipů, co s dětmi podniknout v Praze třeba o víkendu. Skvělá herna, výstavy, adrenalin, bazén i únikovka pro ty starší děti. Zážitky, u kterých nemusíte řešit vrstvy oblečení, ale jen kde koupit vstupenky 😀 Nechte se inspirovat.

A pokud si nevyberete, mrkněte na stránku Rodina a děti, kde se to tipy jen hemží.

Toboga

Děti mají obrovskou fantazii, ale tenhle zážitek ji ještě překoná. Vezměte své ratolesti do zábavního parku Toboga Fantasy na pražském Zličíně– na 6000 m² se tu dokonale vyskotačí malé děti do 5 let, dítka školou povinná, starší teenageři i rodiče.

Nebojím se Tobogu nazvat nekorunovanou královnou mezi herna,  Čím to? Na první pohled je to herna světlá, rozlehlá, barevná a čistá! Atrakcí tak akorát, jako hodně, ale zároveň si všechno děti během dvou hodin vyzkoušely a mohly se k oblíbencům vracet. Myslí se tu na všechny věkové kategorie dětí. Většina heren má i sekci pro nejmenší, což bývá pár kostek a bazének s kuličkami. Tady je to Sekce. Rozlehlá, ohraničená, vše měkké, spousta kuliček, kostek, houpátek… Může se sem do 5 let, ale tím, že je i tato sekce opravdu veliká, nemusí se mrňouskové bát o prostor.

— mama blogerka Mama live

Vouchery do Tobogy pořídíte u nás na Slevomatu.

Jump Park

Vyskočte si radostí a skočte do JumpParku na Jarově, kde se nejen skvěle pobavíte, ale také potrénujete kondici. Strávíte tu celou hodinu, kdy budete skákat a skotačit na trampolínách a také všech atrakcích včetně pěnového bazénu,  3D vybíjené, free jumpu a žhavých novinek.

Stojí to za to, nebo ne? Stojí, stojí to za to asi tak na milion procent! Pokud u vás doma trampolíny frčí, musíte tam rozhodně vyrazit. My jsme byli nadšení oba dva a Riki o tom mluví dodnes. Free Jump, Pěnová jáma, interaktivní stěny, basketbal a 3D vybíjená? Ke konci už Riki ani chodit nemohl 😀

— mama blogerka Andrea Tengler

Podívejte se na nabídku Jump Park na Slevomatu.

Lagoon Letňany

Že s létem skončila vodní zábava? Vůbec ne! V Aquacentru Letňany Lagoon se skvěle vyřádíte i na podzim nebo v zimě. Nenechte si uplavat vstupenky pro děti i dospělé, se kterými se do vodních hrátek ponoříte kdykoli až do konce ledna 2019. 

V Letňanech najdete 25m bazén se šesti drahami,  boční masážní trysky a masážní rošty i tzv. protiproudovou trysku. Dominantou areálu je 86 m dlouhý tobogan, kde to parádně sviští.

Podívejte se na naši nabídku letňanského Lagoon.

Úniková hra pro chytré hlavy

Slavní hrdinové se občas dostanou do nesnází, ze kterých je mohou vysekat jen jejich nebojácní přátelé. Dnes volá o pomoc sám Indi Jones. Jak to ten kluk dělá, že je vždycky tam, kde jsou potíže? Velké potíže! Jeho další výprava ho opět dostala do svízelné situace. Nikdo ale neví, kde je, a tak je na vás, abyste ho vypátrali.

Sestavte tým 2 až 6 hráčů a zahrajte si únikovou hru Mysterygame. Ocitnete se v pracovně univerzitního profesora a známého archeologa Indiana Jonese. V pracovně je spousta hádanek, šifer a tajemných předmětů. Když je do hodiny rozluštíte, zjistíte, kde se Indi nachází, a zachráníte mu život. Dejte hlavy dohromady a společnými silami přijďte na kloub všem záhadám. Ale honem, nejste totiž jediní, kdo Jonese hledá.

Kupte si vouchery na Slevomatu a běžte unikat!

Krokodýlí zoo

Copak vám chce krokodýl svým širokým úsměvem asi tak naznačit? Je to jasné: že jste u něj na návštěvě vždy vítáni!

Vyrazte za zajímavými zvířaty – klidně celá rodina! V holešovické Krokodýlí Zoo Praha na vás čekají desítky potomků pravěkých ještěrů: živí kajmani, krokodýli i aligátoři, včetně vzácných druhů. A když přijdete v čase krmení,  čeká vás vzrušující akce!

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací z krokodýlího života. – Víte, že krokodýl vydrží pod vodou až dvě hodiny? Celé krmení bylo bleskurychlé. Jakmile se maso objevilo krokodýlovi na dosah, chňapl po něm, celé ho spolkl a hotovo. Bylo opravdu zajímavé vidět na vlastní oči, jak je takový pravěký, spíše líně vyhlížející, tvor rychlý a mrštný.

— mama blogerka Můj fialový svět

Na nabídku Krokodýlí Zoo se podívejte u nás na Slevomatu.

Výstava Broučci

Broučci arch. Zdeňka Podhůrského je název retrospektivní výstavy loutek jednoho z našich nejslavnějších výtvarníků dvacátého století a zároveň jednoho nejvýznamnějších loutkářů vůbec. Výstava milých, půvabných loutek z večerníčků Broučci,  Neználkovy příhody a Dobrodružství Čokoládového panáčka, kresby, náčrty, kalendářové loutky, pracovní fotografie a textové informace připomínají genialitu tohoto kreslíře a výtvarníka.

Do Ctěnic jsme vyrazili celá rodina. Po příchodu do první místnosti vás přivítá obrovský pavouk, ale nebojte se, jedná se o jediný případný šok, který vaše děti čeká  Hned ve vedlejší místnosti se na vlastní oči přesvědčíte,   jak se žije v chaloupce pod jalovcem, a setkáte se s broučky ve velikosti, kdy si s dětmi uvidí z očí do očí, což u těch našich mělo úspěch.

— mama blogerka JaneOnTheMove

Vstupenky na výstavu pořiďte (ZDE) předem na Slevomatu a výstavu si moc užijte!

Muzeum iluzí

zDÁ Se váM, ŽE tadY RůZNě PřesKAkUjí velKÁ a maLÁ PÍSmenKa? A to je jen slabý odvar toho, jaké iluze uvidíte v Illusion Art Museu!

Když slyšíte muzeum, představíte si nudu? Omyl! V Illusion Art Museum Prague (ve zkratce I AM PRAGUE) se budete bavit parádně. První české muzeum věnované iluzi a triku v umění najdete na Staroměstském náměstí – sídlí naproti orloji v krásném historickém domě, který je sám o sobě více než zajímavý. Od půlky září je otevřené druhé patro muzea, kam jste zváni na výstavu History board. Stojí za ní přední čeští a slovenští streetartoví umělci a týká se 100 let česko-slovenské historie. Přímo pro muzeum vzniklo 13 velkoplošných obrazů a jeden se navíc bude tvořit přímo na místě.

Přímo v centru naproti orloji najdete místo, kde se to iluzemi a triky jenom hemží. My jsme si nejvíce zařádili na židli. A kdo viděl Pána prstenů, bude už přesně vědět, o co jde.

— mama blogerka Andrea Tengler

A co teď? Teď kupte lístky do muzea a užijte si iluze na vlastní kůži.

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.