Fotodárky letí! Mama blogerka si vyrobila kalendář, obraz a knihu z rodinných fotek

Fotodárky letí! Mama blogerka si vyrobila kalendář, obraz a knihu z rodinných fotek

Mama live 24. 10. 2018

Fotoprodukty se těší velké oblibě již spoustu let a jsou i skvělým dárkem. Fotokniha je ideální způsob uchování vzpomínek na zásadní životní okamžiky. Rodinný fotoobraz je skvělá volba, když vám nic neříká Picasso a chcete mít na zdi prostě hezké lidi. 😀 A fotokalendář zvolte, když chcete babičku každý den spolehlivě dojmout jen tím, že se podívá na zeď.

Fotky pro mě byly vždy krásný způsob uchování vzpomínek. A co se nám narodili Baru a Honzík, stala jsem se focením malinko posedlou. 😀 Z každého roku dětí pravidelně dělám fotoknihy, fotoobrazy zdobí zdi našeho bytu a obdarováváme jimi i prarodiče. A stejné je to i s kalendáři z fotek.

Proto mi „úkol“ otestovat fotodárky udělal velkou radost. Rozhodla jsem se využít fotky z našeho posledního profi focení. Mám tak jistotu, že jsou v dostačující kvalitě, ve stejné úpravě a … že jsme na nich všichni. 😀

Tip: Chcete taky takové fotky? Najděte si profesionálního fotografa, který vám udělá opravdu kvalitní foto. Na výběr máte rodinné focení, těhotenské fotky, focení miminek nebo třeba párové focení.

Ukázat profesionální focení

Fotokalendář

Fotokalendář jsem vytvořila u Computer MCL. Vzniklo z toho dokonce video, tak nahlédněte, ať vidíte, jak snadné to je.

Měla jsem připravenou složku s fotkami, ze kterých chci vybírat. Pro tento typ kalendáře bylo ideální mít nachystané fotky „na šířku“. Rozhodla jsem se pracovat v on-line aplikaci a nestahovat program. Kalendář je ve velikosti A3, typ S15 měsíční.

Jak říkám ve videu, on-line aplikace na tvorbu kalendáře je velmi uživatelsky přívětivá. Jen si ji osaháte, už se s ní kamarádíte. Občas má tendenci se trochu sekat, ale to se mi stávalo u aplikací tohoto typu i v minulosti. Prostě hodně fotek, no. 😀 Počkáte chvíli a ono se to zase rozjede.

Fotokniha

I fotoknihu jsem vytvořila u Computer MCL. Přemýšlela jsem, jak ji pojmout. Obvykle dělám knihu z celého roku, bývá to dárek pro prarodiče. My máme fotoknihy také a jsou vystavené na čestném místě. Děti milují prohlížet si je a povídat si o tom, „jak byly malé“. 😀

Příprava roční fotoknihy mi ale zabere často i několik víkendů (ano, nejsem systematická, fotek z celého roku mám mnoho tisíc a nejsou nikde přehledně uspořádané). Takže tentokrát jsem vzala fotky z našeho jarního focení, které mám moc ráda, a po blogersku je okomentovala „našimi“ instagramovými hashtagy. Je to jiné, ale jsme to my.

Fotokniha už není jen o tom vybrat fotky a hotovo. Hrajete si s pořadím fotek, dáváte pozor, aby fotka přes celou dvojstránku někomu nepřeřízla obličej. Když ale máte fotky připravené a máte představu, jaká by fotokniha měla být, není to nic složitého. Vybrala jsem velikost knihy A4, typ H17 a 32 stránek.

Fotoobraz

Fotoobraz jsem objednala u 99print.cz. Když přišel, malinko mi zvlhly oči. Dojetím! Kromě toho, že tuto naši fotku miluju, tak musím říct, že kvalita je perfektní. Občas se stává, že fotoobrazy bývají tmavé nebo zrnité. Mám pocit, že v tomto případě vypadá obraz lépe než vytištěná fotka ve formátu do alba. Dávám 1*! Máme formát 60 × 40 cm.

Tip: Chcete dát svým blízkým netradiční fotodárek? Vyrobte jim třeba puzzle z fotky, hrnek s fotkou nebo fotomagnetky.

Jak se vám článek líbil?

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor. 

Zaujal vás článek? Tohle se vám bude líbit!

Nahoru