8 tipů na interaktivní muzea a galerie, do kterých s dětmi musíte

8 tipů na interaktivní muzea a galerie, do kterých s dětmi musíte

Tipy rodičů 12. 10. 2018 Sdílet

Doby, kdy muzeum bývalo synonymem pro nudu, jsou dávno pryč. My pro vás máme tipy 8 muzeí a galerií po celé ČR, která jsou interaktivní, zábavná, kde můžete exponáty nejen okukovat, ale i objímat, kde se pobavíte a občas se budete i trochu bát. Ale hlavně se nebudete nudit, to vám zaručujeme.

Muzeum legend v Praze a Poděbradech

Potkejte se se svými hrdiny, pohlédněte jim do tváře pěkně zblízka a třeba se s nimi i vyfoťte – ve Film Legends Museu je fotografování povoleno. Unikátní expozice představuje sochy, figurky, busty a repliky filmových legend, jejichž propracovanost vám vezme dech. V nabídce jsou vouchery pro jednotlivce i rodiny a využít se dají v poděbradském nebo pražském muzeu.

Po vstupu se Sebík zbláznil, a ačkoliv to není žádný halový prostor, ztratil se z dohledu a já jen slyšela, jak hlasitě na celé kolo jmenuje všechny hrdiny jeho oblíbených filmů. Mamí, kde jsi? Koukej Iron man, Thor, Avatar… No tak, mami, pojď se podívat. Nadšenost v jeho očích nebrala konce, tedy oproti tatínkovi. Ten vše zkoumal pomalu, pořizoval fotky a občas zavolal celou rodinu na obdivování právě prohlížené figurky. Lucinka se zase našla v místnosti s Harry Potterem. Pro malou neteř fotila následně vše z Ledového království včetně klasických Disney pohádek.

— mama blogerka Blog Angel Inspiration

Podívejte se na naši nabídku a kupte si vouchery pro celou rodinu.

Galerie ocelových figurín v centru Prahy

Navštivte Galerii ocelových figurín a žasněte, čeho všeho jsou schopné šikovné ruce umělců. Ze zdánlivého šrotu vykřesaly život, a tak se zrodili filmoví hrdinové, celebrity, roboti, postavy z pohádek, ale také zvířata a auto-moto hity – to vše z recyklovaného kovového odpadu.

Na první pohled jsem si nemyslela, že to bude pro malé Osičky až tak zajímavé. Nemohla jsem být dál od pravdy. V galerii najdete na sto figurín a modelů z ocele, z recyklované ocele. A nejsou to jen tak nějaké figuríny…Nápad je to malinko podobný muzeu voskových figurín – za mě je tahle galerie ale zajímavější. Proč? Děti tu na rozdíl od muzea voskových figurín poznaly spoustu svých hrdinů, objevily tu totiž postavy inspirované současnými filmovými hity, které rády sledují. A hlavně! Na všechno mohly sahat! Žádné provázky kolem figurín, žádné rukavičky, žádná opatrnost, žádní přísní hlídači s očima navrch hlavy. Ocelové figuríny čekají na pořádné objetí.

— mama blogerka Mama live

Kdy si vyrazíte pro ocelové objetí? Tady je naše nabídka.

Muzeum iluzí na Staroměstském náměstí

Pražské exponáty I AM PRAGUE oživují staré techniky vytváření iluzí v umění a přenášejí je do 21. století plného selfies a sociálních médií. Budete se dotýkat všech interaktivních exponátů, fotit je a fotit se prakticky „v nich“. Snímky, které si odtud odnesete, budou ozdobou vaší sbírky!

Na všechno můžete sahat, všechno si můžete fotit… to je dokonalé místo i pro malé průzkumníky! Richard všechno prozkoumal, všude vlezl, běhal a smál se na celé muzeum. A s průvodcem, který se o nás celou dobu staral, si užil spoustu srandy.

— mama blogerka Andrea Tengler

Od půlky září je otevřené druhé patro muzea, kam jste zváni na výstavu History board. Stojí za ní přední čeští a slovenští streetartoví umělci a týká se 100 let česko-slovenské historie. Přímo pro muzeum vzniklo 13 velkoplošných obrazů a jeden se navíc bude tvořit přímo na místě.

Chcete sem? Kdo ne, že? Tady je naše nabídka.

Vyhlídková plavba Pražskými Benátkami a vstup do Muzea Karlova mostu

Existují tajuplná pražská zákoutí, kterými se mohou kochat jen vltavští vodníci. A také vy z paluby lodi! Poznejte historické krásy Prahy z paluby dřevěné lodi typu Vodouch. Na plavbu tzv. Pražskými Benátkami vás zve stejnojmenná společnost, v nabídce jsou palubní lístky pro děti i dospělé. Na cestu budete vybaveni občerstvením a žádná zajímavost vám neunikne díky výkladu lodního průvodce.

Tím ale váš výlet za historií nekončí. Před či po plavbě (nebo třeba v úplně jiném dni) navštívíte také Muzeum Karlova mostu, které v několika sálech původního špitálu Křižovníků a kostela sv. Františka mapuje a přibližuje mostní stavitelství a výjimečnost i každodennost Karlova mostu.

Podívejte se na naši nabídku a užijte si plavbu.

Modelový svět v Brně

Pokud máte doma milovníky vláčků, autíček a dinosaurů, určitě zavítejte do Modelového světa v Brně.

Když šestiletá Eliška a tříletý Filípek vešli dovnitř, rozzářila se jim očička. Oba se vrhli do veliké místnosti s nádherně propracovanou modelovou železnicí. Filípek dokonce zůstal jak přilepený a nechtěl se vůbec pohnout. Eliška si hned všimla tlačítek rozmístěných okolo modelu. Každé z nich musela několikrát vyzkoušet a fascinovaně sledovala, co které tlačítko spouští. Některé aktivovalo zvukové efekty, jiné letadlo, helikoptéru, točnu nebo třeba větrné elektrárny. V modelu je rozmístěno i několik dinosaurů, což se u nás samozřejmě neobešlo bez nadšeného „mamííí dinosaur“ 😀 Kromě velké železnice najdete v této části ještě souhvězdí nalepená na stropě a v rohu malé kolejiště s mašinkou, kterou si mohou děti ovládat samy. Nejmenší děti nejvíce ocení dřevěné koleje se spoustou vagónů, zvířátek, stromečků a domečků. Vše si zde můžete vyzkoušet. U Elišky určitě vedla autodráha. Děti moc bavilo závodit mezi sebou. Filípek strávil nejvíce času při hře s dřevěnými kolejemi.

— mama ambasadorka Mili

Prohlédněte si nabídku a vyrazte nejen za dinosaury.

Anthropos Brno

Ukažte dětem vycpaného mamuta! 😀 Určitě zůstanou v úžasu stát. Jednoho takového i s mládětem najdete v Brně v Anthroposu. V muzeu jsou stálé expozice, ale i dočasné výstavy. Kromě mamuta, který je asi největším lákadlem, děti zaujme množství dalších vycpaných zvířat, kostry zvířat a figuríny našich předků. Poutavou formou se tu můžete naučit něco z historie, archeologie, antropologie, genetiky a další zajímavosti.

— mama ambasadorka Mili

  • Pavilon Anthropos je součást Moravského zemského muzea v Brně (Brno Písárky).

  • Návštěva je možná i s kočárkem.
  • V areálu jsou i toalety a občerstvení.
  • Před Anthroposem najdete dětské hřiště a v parku u muzea prolézačky ve tvaru dinosauřích kostí nebo vejce.
  • Automobil zdarma zaparkujete na parkovišti kousek od vstupu.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi

Navštivte mladoboleslavské interaktivní letecké muzeum Metoděje Vlacha a seznamte se s historií letectví od jejích počátků až po 2. světovou válku. Uvidíte tu originální letouny, třeba slavný Caudron G.3, i velmi zdařilé repliky. Kromě samotné prohlídky máte v ceně voucheru také jeden vstup na simulátor dle výběru – zajímavou novinkou je např. simulátor seskoku padákem.

Starší syn (7 let) se moc těšil na letecký simulátor a naštěstí už výškou dosáhl na pedály a mohl na něj. Zažil zhruba sedmi minutový let nad Prahou, takže jsme i hádali, kde asi je náš dům. Bavilo ho to natolik, že mě potom pořád ještě lámal, aby mohl jít znovu.

— mama blogerka I Love Cake

Podívejte se na naši nabídku a užijte si pohledy na Prahu z letounu.

Peklo Čertovina v Hlinsku

Máte rádi pohádky a ani pekla se nebojíte? Tak to se vám bude líbit v Pekle Čertovině, kde se můžete dostat až dvanáct metrů pod zem a poznat místa pravých pekelníků. Rodinný areál je jediný svého druhu v Evropě. Není „lekavý“, nemá za úkol vystrašit.

Krom hezkých interiérů, příběhu o pekle a občerstvení, kdy se napijete z čertích rohů, se ještě naučíte všech sedm hříchů. Jsou v pekle moc hezky vyobrazené a v úzkých uličkách si je můžete prohlédnout. Některé holky poznaly, jiné byly pro nás nové, ale stejně byla největší zábava až v pekelném báru, kde se pilo. Všem dětem tam natočí kofolu, ale rozumný čert za bárem nenamítal, když jsem pro holky poprosila o vodu.

— mama blogerka MK life

Prohlédněte si Peklo Čertovina v nabídce Slevomatu. Je z čeho vybírat!

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.