Cvičení s miminky v idylickém prostředí na břehu Vltavy

Cvičení s miminky v idylickém prostředí na břehu Vltavy

Deníček nastávající matky 1. 9. 2018 Sdílet

Cvičení s miminky – ano či ne? Pokud patříte do skupiny maminek, které vítají zajímavý program a rády se naučí, jak se dětmi „manipulovat“ a jak je rozvíjet, měly byste zbystřit. Studio Cere myslí navíc i na mámy, které se od svých nejmenších jen tak neutrhnou, a během cvičení se protáhne a na správném držení těla zapracuje i maminka. Na tomhle místě v pražském Podolí našly harmonie a klid svůj domov.

Mama blogerka Aneta, která je dvojnásobnou maminkou a velkou sportovkyní, vyrazila s tříměsíčním Vincim otestovat Baby Jógu a byla nadšená.

Ukažte mi nabídku Studia Cere

Asi se shodneme, že děti dají zabrat 😀 A kde máme my maminky vzít čas na cvičení? Jedním z řešení je vzít ty prcky sebou a užít si to společně 😀 Právě takové cvičení, navíc s nádherným a uklidňujícím výhledem na Vltavu, jsem zažila v nově otevřeném Studiu Cere v pražském Podolí. Vyzkoušeli jsme se Vincentem (3 měsíce) Baby jógu, což je cvičení pro miminka i maminky. Cvičit se může s miminky od 2 měsíců a během lekce je prostor i pro cvičení maminek.

Jóga pro maminky s dětmi pod vedením skvělé lektorky Olgy, která je mimo jiné i fyzioterapeutkou, se odehrává v příjemném prostředí, které voní novotou a čistotou. Dostatek místa na zaparkování kočárku, šatna, toalety a přebalovací pult jsou samozřejmostí.

Taktéž jsem ocenila vybavení studia, kde máte k dispozici všechno potřebné včetně podložek, které sebou na lekci nemusíte vláčet. Určitě stačí, že táhneme celý ten „cirkus“ pro prcka.

Během cvičení se věnujete nejen sobě, ale i dětem. Zopakujte si i správně držení dětí a jak zapojovat jejich svaly a podporovat je ve správném vývoji. U toho všeho ale cvičíte i vy. Tahle kombinace je pro mě, jako milovníka sportu a cvičení obecně, přímo ráj. Jakožto „zasloužilá“ dvojnásobná maminka vnímám na cvičení i několik dalších výhod –  po těhotenství a porodech je to držení těla celkem divoký, takže se krásně protáhnete, zpevníte střed těla, pánevní svaly a k tomu zapojíte i miminko.

Navíc Vinciho pořádně okoukla lektorka Olinka, aby zhodnotila, co a jak dělá, a jestli to dělá správně. Řekněme si na rovinu, že nosíme děti na tu stranu, kde je nám to pohodlnější. Já za sebe mám taky problém ty strany střídat. Často ho „chytnu“ a nestačím vždycky přemýšlet, jestli ho držím správně.

V rámci cvíča jsme zapojili „všechno“ a ještě se na sebe usmívali do zrcadla, které využijete i při cvičení 😀 Celé to bylo free a i přizpůsobeno náladě a potřebám Vinciho. Ten je v necelých 4 měsících nemá komplikované, cítí hlad a potřebu spánku 😀 Doporučuji vzít děťátku jeho oblíbenou hračku, využijete je pro upoutání pozornosti.

V rozvrhu Studia Cere najdete i další super lekce, třeba jógu pro děti ve věku 6–10 let nebo hormonální jógu. Studio je výborně dostupné buď MHD (zastávka MHD Dvorce) nebo autem – v pohodě zaparkujete na parkovacích hodinách (10 Kč/hod).

Po cvičení přišla na řadu i kávička kochání se výhledem na řeku a rybáře, který čekal, až mu zabere. My „zabrali“ už předtím a řeknu vám, že to bylo moc fajn! Už se těším na další lekci. Snad se tam někdy potkáme 😀

Koupit voucher na lekci do Studia Cere

Deníček nastávající matky

Deníček nastávající matky

Jsem Anet, mamka Vivien a Vincenta. Nerada sedím doma na zadku, a tak jsem pořád někde v poklusu. Jako ventil při prvním těhotenském čekání, jsem začala dávat příspěvky na Facebook jako Deníček nastávající matky. Hlavně rychle, bez přetvářky a s trochou té nadsázky.