Máma podnikatelka: Roubenka z 18. století mě svou atmosférou uchvátila

Máma podnikatelka: Roubenka z 18. století mě svou atmosférou uchvátila

Slevomat 12. 8. 2018 Sdílet

„Co ty na té mateřské děláš celé dny, nenudíš se?“

Tato věta by klidně mohla patřit mezi „10 posledních vět před smrtí“ 😀 A kromě toho, že se jedná o holý nesmysl a oxymoron, protože nudit se na mateřské prostě nejde, spousta rodičů si k péči o děti přibrala navíc ještě vlastní podnikání.

A tomu my ve Slevomatu moc fandíme!

Jednou takovou aktivní maminkou podnikatelkou je i Katka, majitelka Penzionu Sněžná (Volary na Šumavě). V současné době je navíc finalistkou v soutěži Maminka roku v kategorii Podnikatelka. Vyzpovídali jsme ji a vy ji můžete podpořit. Ať už tím, že jí pošlete hlas v soutěži, nebo si u ní v roubence zarezervujete pobyt 😀

Ukažte mi nabídku Penzionu Sněžná

Katko, jaké je to byt máma podnikatelka?

Když se mi narodila první holčička, změnily se mi priority a pohled na kariéru. Byla jsem úspěšnou manažerkou ve velké firmě,  narození dcery ale myšlenky na brzký návrat odsunuly do pozadí . Po pár měsících se mi však po práci zastesklo. V tu dobu jsem náhodou objevila nádhernou roubenku z 18.století  na prodej ve Volarech na Šumavě, v které byl penzion. Roubenka je zároveň národní kulturní památkou,   jeden z volarských domů alpského typu. Jedná se v ČR o naprosto unikátní architekturu. Atmosféra této roubenky mě úplně uchvátila, navíc pokoje jsou koncipované pro rodiny s dětmi, tedy 2–6 lůžkové,   a nápad byl tady. S kamarádkou jsme si roubenku pořídily a začaly provozovat. Já se starám o finance, kamarádka o marketing, další kolegyně má na starosti rezervace a na místě je pan provozní a paní kuchařka, moc milý manželský pár.

Zanedlouho jsem znovu otěhotněla a bylo opravdu velkým překvapením, že nám příroda nadělila rovnou dva chlapečky. Celý ten kolotoč okolo dětí a penzionu byl a stále je opravdu náročný. Penzion mi ale umožňuje trávit čas s dětmi a zároveň pracovně, neboť si čas mohu organizovat dle našich potřeb a zároveň trávit volno-pracovní čas přímo na roubence. Děti jsou tam nadšené.

Malé město nabízí ideální zázemí a veškerou obslužnost, kde seženeme vše, co potřebujeme. Jsme na Šumavě, jsme ubytovaní v roubence, z které čiší historie, a podnikáme výlety. V létě k Lipnu, na houby na podzim, na lyže v zimě a  na jaře jen tak na kola nebo výlety po Šumavě. Šumava má v každém ročním období co nabídnout. Jsem ráda, že se mi takto daří skloubit podnikání s rodinou a navíc i děti si to naše podnikání mohou užívat. Nicméně je jasné, že se třemi dětmi do 3 let vše nejde tak rychle.  Máme v plánu ještě přejmenovat pokoje po zaniklých šumavských vesnicích a každý pokoj nadekorovat fotkami jedné z nich. Také na pokoje připravit knížky s příběhy z té dané vesnice. Snad už letos na zimu by tento projekt mohl být dokončen.

Co pro vás, Katko, znamená soutěž Maminka roku a co by vítězství v ni mohlo změnit?

Do soutěže Maminka roku mě přihlásila kamarádka. Vítězka této soutěže získá pro své podnikání inzertní prostory v časopisu Maminka. Toto by našemu podnikání velmi pomohlo. Jak jsem již zmiňovala, roubenka se hlavně orientuje na rodinnou klientelu. Máme 2–6 lůžkové pokoje s vlastním WC a koupelnou a kapacitu až 50 lůžek. Konají se tedy u nás běžně i rodinné oslavy, svatby, křty či setkání přátel s dětmi.

Hlasovat pro maminku podnikatelku Katku

Penzion Sněžná spolupracuje i se Slevomatem. V čem jsou pro vás výhody této spolupráce? 

Slevomat je pro nás jeden z největších prodejních kanálů.

Víme, že na Slevomatu hledají lidé nejen nabídky za zajímavé ceny, ale i inspiraci na zážitky, dárky, něco nového a unikátního, což pobyt v roubence z 18. století rozhodně nabízí. Na podzim plánujeme uspořádat dvě akce – svatomartinskou husu a zabijačkové hody. Věříme, že i tato nabídka zážitků spojených s pobytem v roubence na Šumavě klienty Slevomatu osloví. 

Slevomat

Slevomat

Tipy na výlety, pravidla k soutěžím a všechno, co by vás o Slevomatu mohlo zajímat.