Navštívili jsme nejlepší evropské zábavní parky

Navštívili jsme nejlepší evropské zábavní parky

Tipy rodičů 19. 7. 2018 Sdílet

Horská dráha, centrifuga, kolotoče, autíčka… Také milujete atrakce všeho druhu? Pak se vydejte po stopách mama ambasadorky Kláry a navštivte postupně ty nejlepší zábavní parky v Evropě. Které to jsou? To vám teď Klára prozradí.  

Ještě před dětmi jsme s manželem milovali zábavní parky a konečně se z nich těšíme i s dětmi. Starší pětiletá dcera Danielka tyhle parky už dokáže ocenit, mladší roční dcera do zážitků musí ještě dorůst.

— mama ambasadorka Klára

Ukažte mi zájezdy do zábavních parků

Europa Park: obří park pro celou rodinu  

V německém Europa Parku budou děti ve svém živlu. Je tu neskutečné množství atrakcí od horských drah, přes různé kolotoče až po autíčka a vláčky.

Nejlepší na atrakce je určitě Europa Park v Německu na hranici se Švýcarskem a Francií. Autem z Prahy to trvá přibližně 7 hodin a my jsme to měli při zpáteční cestě i se zastávkou v Legolandu.

— mama ambasadorka Klára

V opravdu velkém zábavním parku najdete atrakce podle zemí Evropy. Vyblbnou se tam děti již od 2 let, v každé části je dostatek stánků s jídlem, pitím, toalety a místa pro odpočinek. Jsou tam také skvělé atrakce pro dospělé, např. velká horská dráha.

— mama ambasadorka Klára

Adresa: Europa-Park-Straße 2, 77977 Rust, Zobrazit na mapě

Ohromte děti výletem do legendárního Legolandu v Německu

Svět barevných kostiček prostě nesmíte vynechat. Je postavený z více než 50 milionů kostek a na své si v něm přijdou fandové adrenalinu i mírnější zábavy.

Pokud s dětmi milujete tyhle kostičky, tak budete v sedmém nebi. V parku totiž nejsou jen atrakce jako horská dráha z lego kostiček, ale také městečka postavená z lega. Legoland je určitě menší než Europa Park, a tak ho zvládnete hravě projít za jeden den.

— mama ambasadorka Klára

Na každém rohu zde najdete také občerstvení a hlavně velké obchody s legem, které se u nás ani neprodává. V letních měsících s sebou vezměte plavky nebo věci na převlečení, je tam část s vodními prvky.

— mama ambasadorka Klára

Adresa: LEGOLAND Allee 1, 89312 Günzburg, Zobrazit na mapě

Jedem! Ukažte mi voucher

Plácněte si s Mickey Mousem v pařížském Disneylandu

Z tohohle výletu budou děti radostí bez sebe. Disneyland je prostě ráj. Ožívají tu pohádkové postavičky, jsou tu skvělé atrakce a sny se mění ve skutečnost.

Nejkrásnější park, který si zamilujete, ať jste malí, nebo velcí. Vše je tu Disney. Parkem každou chvilku prochází živá Minnie, Mickey nebo třeba Popelka. Park je hlavně pro menší děti tak do 8 let, ale radost z něj určitě budou mít i starší děti nebo rodiče.

— mama ambasadorka Klára

Určitě je to také nejdražší park, co se týká vstupného. Navíc jsou tu dva zábavní parky a do každého se platí vstup zvlášť, ale navštívit Disneyland je prostě povinnost a splnění snu každého malého dítěte. 🙂

— mama ambasadorka Klára

Adresa: 77777 Marne-la-Vallée, Francie, Zobrazit na mapě

Sem musím vzít děti! Ukažte mi voucher

Máte rádi adrenalin? Vyrazte do Heide Parku

V Německu rostou zábavní parky jako houby po dešti, a tak i další tip od Kláry směřuje právě sem. Tentokrát do Heide Parku, který je zhruba hodinu jízdy autem z Hamburku.

Menší zábavní park v Německu, ale za to s větším množstvím horských drah všeho druhu. Takže rozhodně doporučujeme se staršími dětmi, ale i bez dětí. 🙂

— mama ambasadorka Klára

Adresa: Heide Park 1, 29614 Soltau, Zobrazit na mapě

To je pro nás jak dělané! Ukažte mi voucher

Zažijte prima den ve vyhlášeném parku Gardaland

Další skvělý park najdete v Itálii. Jmenuje se Gardaland a právem patří mezi ty nejoblíbenější. Na ploše přes 700 000 m2 je více než 70 tematických atrakcí. Většina horských nebo vodních drah je spojena s pohádkovým nebo dobrodružným příběhem. Najdete tu třeba obří kolo, centrifugu, autíčka, housenkovou dráhu nebo projížďky deštným pralesem či Divokým západem.

Italský zábavní park má dokonalou atmosféru díky jezeru Lago di Garda. Na některých atrakcích je absolutně dechberoucí výhled na celé jezero. Nejvíce bude tento park bavit dospělé a starší děti, a to díky adrenalinovým atrakcím. Pro menší je připravena část s pohádkovým stromem. Je tam také hodně vodních atrakcí, takže s sebou doporučuji vzít náhradní oblečení. 🙂

— mama ambasadorka Klára

Adresa: Via Derna, 4, 37014 Castelnuovo del Garda VR, Zobrazit na mapě

To se mi líbí! Ukažte mi voucher

Atrakce i pro roční děti? Vyrazte do Bayern Parku

A ještě jednou za zábavou k německým sousedům. V Bayern Parku je spousta atrakcí pro celou rodinu a nejlepší je, že tady myslí i na úplně malé děti. I roční prcci se tady krásně zabaví.

Pokud chcete vzít do zábavního parku nejmenší členy rodiny, tak kousek od hranic najdete zábavní park, který je přímo pro ně. Park má hlavně atrakce pro menší děti už od 1 roku a najdete tam například nejmenší horskou dráhu úplně pro ty nejmenší. Do parku doporučujeme vzít svačinu, protože je celkem rozlehlý a není všude možné něco koupit.

— mama ambasadorka Klára

Adresa: Bayern-Park Freizeitparadies GmbH, Fellbach 1, 94419 Reisbach, Zobrazit na mapě

Lovit perly a stát se banditou? V německém Playmobilu

Rytíři, dinosauři, rýžování zlata, policejní stanice a pirátská loď na jednom místě, k tomu spousta prolézaček a vodní zóna. Kdo je rodič, ví, že to znamená jedině – sem musíme. Kam? Playmobil Funpark. Vypravila se sem i mama ambasadorka Katka s pětiletým synem Vojtou.

Vojtovi je pět a nejvíce si užil prolézání podzemních chodeb hradu a plavbu na vorech kolem pirátské lodi. K dinosaurům jsme museli asi třikrát, přestože těch je tu opravdu jen pár a nejsou moc interaktivní. Že svůj sen býti policistou hodí pan syn za hlavu, bylo jasné v momentě, kdy lezl po jeřábu, zkoušel sbíječku a přesypával „kamení“ na stavbě.  Jasný stavbyvedoucí.

— mama ambasadorka Katka

Adresa: Playmobil Funpark, Brandstätterstraße 2–10, 90513 Zirndorf, Zobrazit na mapě

Chceme do Playmobilu! Ukažte mi voucher

A testovali jsme i polský Inwald: dinosauři, lodičky a středověká pevnost

Spojit výlet se zábavou, kde si přijdou na své děti i dospělí, to se zdá být pro letní dovolené úplně tou nejlepší volbou. Zhruba 1,5 hodiny autem od Ostravy najdete v Polsku zábavní park Inwald. Takže milovníci dinosaurů, zvířátek, návratů do minulosti, obrovských trampolín a kvalitní zábavy, všichni sem! Mama blogerka roku MK life tu s rodinou strávila dva dny a jak sama říká:

Jestli vám to čas dovolí, doporučuju využít možnosti ubytování v Hotelu Lyson a park si užít ve dvou dnech, jako jsme to udělali my. Za jeden den by to byl asi šílený frmol a nevím, zda by si děti užily všeho bez hektického pobíhání „tady a ještě tady a ještě támhle“ 🙂

— mama blogerka MK life

Park je rozdělený do čtyř částí: Park Miniatur (kde najdete třeba nejznámější stavby nejen Polska, ale i ty světové, sklouznete se na obří klouzačce, děti se povozí na pouťových kolotočích nebo prolezou chachaboxy), Dinolandia (kde kromě dinosaurů najdete i spoustu lanových center a restauraci s výbornou pizzou a bazének s lodičkami), Středověká pevnost (tady na vás čekají draci, trochu ohně, ale možnost vyzkoušet si středověká řemesla) a pak Zoopark (Vláček vás od Parku miniatur doveze do zoo, kde je malé dopravní hřiště, můžete se povozit na koních a nakrmit místní zoo-mazlíky).

Adresa: Wadowicka 169, 34–120 Inwałd, Zobrazit na mapě

Chci vouchery na dva dny v Inwald Parku A rádi se ubytujeme v Park Hotel Łysoń

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.