O víkendu do Kutné Hory: Divadlo Minor na Kačině, Heroland a zrcadlové bludiště

O víkendu do Kutné Hory: Divadlo Minor na Kačině, Heroland a zrcadlové bludiště

Tipy rodičů 12. 6. 2018 Sdílet

S dětmi do divadla? Znáte divadlo Minor? Ne? Chyba!

A vy, kteří znáte, schválně kolikrát jste se už pokoušeli 15.den v měsíci vydržet do půlnoci, kdy začíná předprodej, a ukořistit lístky na některé z představení divadla? Chce to pevný nerv a úspěch nikdy není předem zaručený, protože tohle divadlo už je mezi rodiči známé a velmi oblíbené. Větší adrenalin zažijete snad jen při shánění lístků na Cimrmany 😀

Ale nedivte se! Najít totiž divadlo, které má v repertoáru i představení pro děti mladší 3 let, u kterých se ale zasmějí kromě malých diváků i ti velcí, není samozřejmé. Minor toto splňuje a navíc v Praze najdete v divadle i krásnou hernu a vůbec se tu na děti a rodiče myslí. Prostě palec nahoru.

A proč vám to tu říkáme? 

Protože v neděli 17.června ve 14.00 zahajuje divadlo Minor divadelní maraton na zámku Kačina svým představením Mami, už tam budem? A vy si můžete lístky koupit u nás!

Chci lístky na představení Mami, už tam budem?

„Převeze maminka děti svými pohádkami o patníku, stěračích a volantu, aby vydrželi cestu až do cíle? V hlavní roli Lenka Volfová. Pro velké autisty i malé nemotory.“ –  v roce 2015 inscenace obdržela cenu Erik za nejinspirativnější počin v oblasti loutkového a alternativního divadla a Cenu města Plzně pro Lenku Volfovou a Jiřího Jelínka za partnerské herectví a komunikaci s divákem.

Mami, už tam budeme? – Tuhle větu známe všichni, kdo jsme se někdy vydali s dětmi na výlet, že? 😀

Zámek Kačina v Kutné Hoře, muzeum českého venkova, je navíc prima cílem pro výlet s dětmi sám o sobě.

Zámecký park, stále expozice (co třeba Historické cukrárny, hmm? :-D) nebo prohlídka Za strašidlem Rudlou na zámek Kačina (netradiční interaktivní prohlídka s tajemnou postavou určená pro děti i dospělé v rámci projektu „Otevřete 13. komnatu“) – to si s dětmi určitě nenechte ujít. 

A my pro vás máme návrh? Z Kutné Hory nespěchejte a pořádně si to tu užijte! Věděli jste, kolik se toho tu s dětmi dá prožít a vidět? Že vy jste si mysleli, že tu kromě chrámu sv. Barbory a Kostnice nic moc není? Tak to se nechte vyvést z omylu! 

Dopoledne můžete strávit v zábavním parku Heroland, který je pouhých 8 kilometrů od Kutné Hory a nebojíme se jej nazvat herním rájem! V Herolandu najdete velké dětské hřiště, trampolíny, šlapokáry, vodní svět, obří pískoviště, prolézačky, skluzavky, houpačky, pirátský koráb a nespočet dalších atrakcí včetně jízd na koních ve vybraných hodinách. Nechybí ani ovečky, které si děti mohou pohladit. Výhodou je i kompaktnost parku, netrvá hodiny jej projít a přesto tu hodiny můžete příjemně strávit.

Rádi bychom do Herolandu

A co v Kutné Hoře doporučujeme dál?

Galerie GASK a místní interaktivní herna? –  Galerie Středočeského kraje sídlí v jezuitské koleji v Kutné Hoře a kromě nejrůznějších výstav výtvarných děl a umění 20. a 21.století tu můžete s dětmi navštívit i interaktivní herny a výtvarné dílny. V zahradách se konají divadelní představení a je odtud krásný výhled na Barboru.  

Zrcadlové bludiště kousek od Václavského náměstí – není to jako bludiště na Petříně, ale legraci určitě zažijete. A i když to není velké bludiště, zabloudit se tu dá 😀

A hned naproti bludišti najdete jednu z poboček muzea Lega, kde se před vámi na ploše více než 150 m2 rozprostře přes 1000 originálních modelů Lego. Nejvíc obdivu asi zaslouží velkolepý model sedlecké Kostnice,  která je postavená z více než 50 000 kostiček. Její předlohu ve skutečné velikosti můžete spatřit v Kutné Hoře. Po prohlídce muzea můžete s dětmi zajít  do dětského koutku. 

A když budete mít chození dost a děti budou bolet nožky, vyzkoušejte vyhlídkovou jízdu rikšou. 

Když nás budou bolet nohy, chceme jet rikšou

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.