Objevte Veldo: dokonalé výlety s dětmi naplánované od A do Z

Objevte Veldo: dokonalé výlety s dětmi naplánované od A do Z

MK Life 2. 8. 2018 Sdílet

Představte si tu pohodu, že za vás někdo naplánuje kompletně celý výlet. Nejen trasu, ale i instrukce, namaluje krásnou mapu, vytvoří dětem na výletě program a ještě vás provede místy, která byste sami ani nenašli. Ač to zní jako sci-fi, přesně to umí a dělá VELDO 🙂 Mama blogerka roku Míša z blogu MK life zkusila jedno pražské Veldo s rodinou (děti 5 a 2,5), ale v nabídce jsou jich desítky po celé republice a vybere si opravdu každý. 

Chceme zažít Veldo, ukažte mi nabídku

VELDO je zkratka od Velká dobrodružství. Naplánovali fůr

Doma jsem večer před startem vytiskla všechny instrukce, holkám přehlednou a dokonale vystajlovanou mapu,  kterou náš „navigátor Nela“ studoval už v tramvaji,  a doufala v hezké počasí.

Příprava tedy začala doma a byla minimální. Na webovce www.veldo.cz jsem si našla mapu s výlety a tam vybrala trasu Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín. Celý výlet je rozplánovaný s veškerými informacemi. Od možnosti hrát si a najíst se přes terén a sjízdnost pro kočárky a kola až po obtížnost, doporučení a jednotlivé úkoly.

Já si tak vybrala výlet, který zvládne ani ne tříletá Julinka, bude pro nás na celý den (s poobědním spaním někde hezky na dece) a obtížnost trasy bude schůdná pro nás všechny. 🙂 Po vybrání výletu se stačí obrátit na e‑mailovou adresu Velkých dobrodružství a veškeré podklady pro výlet vám budou zaslány na váš e‑mail.

Ten námi vybraný je sjízdný na odrážedlech, ale v jednom úseku je nutné dětem kola vzít. S kočárkem by tohle bylo horší, takže doporučím pěšo nebo odrážedla, kola. Délka trasy je 8 km, terén je středně fajnový. Julinku (2,5 r) to dosti zmohlo, nakonec to dala a dnes tvrdí, že to byla pohoda. 😀

Na každém zastavení, které máte vyznačené v mapě, si s dětmi podle instrukcí splníte úkol. Slovo, které je výsledkem úkolu či hádanky, pak zapíšete do křížovky, která je součástí veškerých podkladů k výletu. Po projití celé trasy se tak dovíte, co je vaší tajenkou k výletu. 😀

Díky výletu od Veldo jsme si projeli na kolech Prokopské údolí tak, jak by nás vůbec nenapadlo. Děti se nám podařilo báječně utahat, tajenku jsme zdolali a ty výhledy, které jsme po cestě měli… bájo. 🙂

Taky si vozíte poklady? Podél celé trasy budou všude. Krásné bílé ulity, se kterými se dá dál moc hezky hrát, takže holky si je sbíraly a zase vymýšlíme, co si z nich doma vyrobíme. Já to vidím na nějaké malování nebo závěs, tak schválně do čeho se bude chtít dětem.

Děkujeme za krásné rozplánování cesty, super mapu, zaujetí našich dětí, protažení po nových koutech Prahy a pro všechny to dávám jako super inspiraci, kde hledat výlety, které jsou dost dobře možná i u vás na druhém konci republiky.

Přes voucher vás navíc každý výlet vyjde výhodněji a můžete si vybrat z velkého množství různých lokalit. My už si plánujeme další. 🙂 Výlety od Veldo zabaví i nejmenší děti, které třeba nebude zajímat samotná křížovka, ale ocení výlet přizpůsobený právě jim.

Starší děti si rády vyluští tajenku a na spoustě výletů se tak i něco nového doví. Máte rádi hrady nebo zámky, přírodu nebo třeba jeskyně? Rozhodně najdete takový výlet, který bude ušitý na míru vám. 🙂 Přejeme krásné léto a co nejvíc vyluštěných tajenek. 🙂 

Chceme koupit voucher na Veldo

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.