Výlet do Rožnova: mama blogerka radí, co určitě nevynechat

Výlet do Rožnova: mama blogerka radí, co určitě nevynechat

MK Life 16. 3. 2018 Sdílet

Objevte s dětmi krásné Beskydy – ať už sem zamíříte ještě za zimním dobrodružstvím, nebo třeba na jarní výlet, vždy je tu spousta míst, která stojí za návštěvu. Prima dovolenou strávila v Rožnově pod Radhoštěm i mama blogerka MK Life s rodinou a přináší vám tipy na venkovní i vnitřní aktivity. Vzhůru za zážitky!

       Prozkoumejte baby friendly hotely v Beskydech

Co vše prozkoumala MK Life

Beskydy jsou překrásné místo a pro většinu z nás dost nepoznaný kraj.  To je veliká škoda. My měli štěstí alespoň na tři dny v Rožnově, tak jsme stihli, co se dalo. Dnes ode mě alespoň pár tipů na to, kam se vydat a co neminout :-).

Dřevěné městečko

Asi největší tradicí a častým turistickým cílem je Valašské muzeum v přírodě. Nedivím se ani trochu, protože až zamíříme do Rožnova příště, určitě si tady necháme další čas. 

S dětmi jsme navštívili Dřevěné městečko a díky nádhernému, i když neskutečně mrazivému počasí, to mělo pohádkové kouzlo. Dřevěné městečko prezentuje způsob života na malém městě v období od poloviny devatenáctého století až po první čtvrtinu století dvacátého.

V době hlavní sezóny v městečku  probíhají programy připomínající obřady, obyčeje a dovednosti tehdejších obyvatel. Můžete pak spatřit ruční výrobu tradičních kamenných brousků či dlabání drobných domácích výrobků ze dřeva. Spousta domečků nebo třeba kostel vás pustí do svých interiérů a krásně se můžete podívat do tehdejší doby a seznámit se s podmínkami, které už bychom dnes asi moc dobře nezvládali :-).

Pustevny

Součástí Valašského muzea je vzdálenější horská oblast – Pustevny. Dostanete se sem na kole, pěšo, autem nebo třeba lanovkou, což jsme zvolili s dětmi my. Ze stanice Ráztoka vyráží lanovka každých 30 minut a za hezkého počasí je to parádní zpestření výletu.

Pokud si necháte na výlet více času,  dejte si procházku necelé 2 km až k soše pohanského boha Radegasta. Cestou potkáte i krásné vyhlídky, unavíte děti i sebe a zpět se dostanete opět buď pešky, autem nebo si rovnou kupte zpáteční jízdenku na lanovku, která stojí pro dospělého 170 Kč.

Pohádkové lázně

Občas počasí neporučíme, tak přidávám i tip na program pro rodiny s dětmi. V srdci Rožnova jsou Pivní lázně s bohatou tradicí. Součástí objektu je ale i největší herna Beskyd – Pohádkové lázně. Děti se tu moc hezky zabaví, dáte si zdravé a moc chutné jídlo a to počasí už vás tolik trápit nebude.

Výstavy v Sušáku

Ty doporučuju určitě nevynechat. Pokud se na počasí nezadaří, najdete v rámci Valašského muzea v přírodě i doprovodné výstavy v hlavní budově jménem Sušák. Tady jsou i pokladny pro veškeré části muzea. Moc se nám líbila výstava tradičních krojů, kde jsme si prohlédli tehdejší oblečky od miminek, slavností až třeba po tehdejší pohřeb. Expozice je moc mile přizpůsobená dětem, takže se jim tu bude určitě líbit. 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.