11 zábavných her, kterými oživíte každou párty

11 zábavných her, kterými oživíte každou párty

Sandra Soukupová Sdílet

Pohoštění připravené, pití se chladí, hosté už jsou na cestě. Párty může začít. Počkat! Jak ale zařídit, aby zábava během večera nevázla? Snadno. Zahrajte si některou z následujících her. Nic zvláštního k nim nepotřebujete, stačí tužka, papír, mobil nebo třeba šátek. Navíc mezi nimi najdete pro každého něco – můžete zpívat, kreslit, dabovat i trénovat paměť. Hodně se nasmějete a vsadím se, že vymyslíte nejednu vtipnou hlášku, které ve vaší partě bude nějaký čas s oblibou kolovat.

Zkuste ostatní rozesmát

Vyberte si člověka, kterého chcete rozesmát. Ten se musí napít vody, ale nespolkne ji. Zatímco se snaží zachovat kamennou tvář a udržet vodu v puse, vy ho rozesmíváte. Použít můžete všechno možné od vtipů přes grimasy až po pantomimu a různé scénky. Dejte si nějaký časový limit. Pokud se vám v daném čase nepovede soupeře rozesmát, vyměníte se. Vzhledem k množství vyprsknuté vody nedoporučuju hrát hru na koberci. 

Tip: Hru můžete hrát i tak, že se napijete oba a pokoušíte se rozesmát navzájem. Prohrává ten, kdo vyprskne jako první.

Kdo, s kým, proč

Tohle je taková blbost, až je to skvělý. Hráli jsme s kolegy na teambuildingu a výborně se u toho bavili. Potřebujete jen tužku a papír. Každý hráč napíše na svůj papírek jedno slovo nebo slovní spojení, pak papírek přeloží a předá ho dalšímu hráči. Takhle si papírky několikrát vyměníte a postupujete podle předem stanoveného pořadí. My nejdřív psali přídavné jméno, pak podstatné, potom jsme uvedli, co podstatné jméno dělá, následovalo z jakého důvodu, s čím a proč. Nikdy nevidíte, co napsal člověk před vámi, proto popusťte uzdu fantazii. Vznikne tak naprosto střelený příběh, který si pak nahlas přečtete.  

Tip: Stejným způsobem můžete psát třeba inzeráty. Pořadí je následující – kdo, co dělá, předmět, za účelem, značka.

Poznejte, co je to za písničku

Jednoduchá hra, ke které vám stačí jen mobil. Pustíte nějakou hudbu a ostatní hádají, co to je za písničku. Říct můžou název i interpreta nebo jen jedno z toho, záleží, na čem se domluvíte. Kdo uhádne jako první, vybírá další písničku. 

Tip: Stejně tak můžete hádat hlášky z filmů.

Dejte si tichý slovní fotbal

Vykopnete první slovo, např. sklenička. Další hráč vymýšlí nové na poslední dvě písmena, v tomto případě na KA. Slovo ale neřekne nahlas. Popíše ho pomocí hesel, třeba “přítel, do deště.” Ten, kdo ví, o jaké slovo jde, vykřikne, že ví, ale neřekne slovo nahlas. Jen si z něj zase vezme poslední dvě písmena a popisuje nové slovo. Pokud je dvojice písmen příliš těžká, můžete se domluvit, že je prohodíte. V našem případě bylo hádané slovo kamarád. Slovo na ÁD se hledá těžko, proto písmenka prohodíte a vymýšlíte slovo na DÁ. Až vás hra přestane bavit, začnete postupně slova rozplétat. Schválně jestli se doberete začátku.

Hádejte, co to je

Na tuhle hru potřebujete jen šátek, abyste si zavázali oči. A pak ještě trochu odvahy, pokud máte zákeřné kamarády. Ti vám totiž budou dávat do ruky všechno možné a vy budete hádat, co to je. Připravte se i na záludnosti. Je dost dobře možné, že zaboříte ruce do vajíčka. 

Tip: Odvážnější z vás můžou věci poznávat podle chuti, ale počítejte s tím, že ne každý vám bude dávat karamelky.

Zahrajte si na dabéry

Předabujte své oblíbené filmy nebo pohádky. Díky vám už třeba Baby nepřinese na večírek meloun, lžičky se neroztají chybou soudruhů z NDR a Popelka si nebude přát oříšky. Nemusíte mít žádné profi vybavení, stačí pustit DVD, vypnout zvuk a je to. Zábava může začít.

Staňte se imitátorem

Dokážete napodobit francouzský akcent, ucházející balonek nebo třeba krákající vránu? Napište si na lístečky jména známých osobností, zvířata i předměty vydávající nějaký zvuk a zkuste je napodobit. Začít můžete zlehka, nicméně postupem času si začnete psát hodně svérázné úkoly. 

Nemáte deskové Activity? Vymyslete si vlastní

O slavné hře Activity jste už nejspíš slyšeli. Hraje se v týmech, jeden člen vždy popisuje, kreslí nebo pantomimicky předvádí nějaké slovo či rčení a druhý se ho snaží v časovém limitu uhodnout. Activity si ale můžete zahrát i bez originální herní desky. Napište si na papírky různá slova, hoďte je do misky a nějaké si vylosujte. Ještě než se na slovo podíváte, měli byste se domluvit na tom, zda ho budete kreslit, předvádět nebo popisovat slovně.

 

Tip: Běžná slova můžete nahradit slovními spojeními jako oko za oko, zub za zub, názvy filmů nebo třeba písniček.

Potrénujte paměť

Zabalte tetičku do Ameriky a zapamatujte si, co všechno si vzala. První hráč začne větou “Moje tetička jela do Ameriky a vzala si s sebou…” Pak doplní libovolný předmět. Další hráč musí celou větu zopakovat a připojit další předmět. Takto pokračujete tak dlouho, dokud to jde. 

Tip: Pokud by vás nebavila tetička, zkuste uvařit dobrou nebo naopak hnusnou polívku. Princip hry je úplně stejný, jen říkáte: “Vařím hnusnou polívku a přidávám do ní jednu husí hlavu, dračí pařáty…”

Probuďte v sobě básníka

Super hra, i když nemáte úplně básnické střevo. Zadáte si 3–5 libovolných slov a napíšete krátkou básničku, která je bude obsahovat. Čím prdlejší příběh vymyslíte, tím lepší. S kamarádkou jsme se u této hry několikrát nasmály tak, že nám tekly slzy. Tady na ukázku dvě básničky na slova: optimismus, raketa, konvalinky, hřebík.

Když optimismus ztrácíš
a vedro je jak sviň,
pak do rakety sedni
jak mistr Gagarin.
Nech konvalinky zvadnout
a uleť ke hvězdám,
jen na hřebík nesednout!
A stoupat výš jak pán.
Padá hřebík z rakety,
zapíchne se do tety.
Optimismus neztrácí,
i když velmi krvácí.
Zažívá teď perné chvilky,
donesu jí konvalinky.

Zpívejte z plných plic

Karaoke má zpravidla největší úspěch, když už je večer pořádně rozjetý a hladina alkoholu v krvi vzrostla. Pak totiž opadne stud a začnou zpívat i stydlíni. Stačí mít jen připravený počítač s oblíbenými písničkami a můžete to rozjet.

Sandra Soukupová

Sandra Soukupová

Co bych vám na sebe tak práskla? :) Mám ráda zmrzlinu, cestování, hory, jízdu na kole a lego. Jako malá jsem chtěla být zpěvačkou, právničkou, doktorkou, majitelkou restaurace nebo třeba popelářkou. Nakonec vyhrálo psaní a nelituji, protože mně i čtenářům rozšiřuje obzory, což je skvělé.