S dětmi do Špindlu v létě? Neváhejte, zažijete tu plno zábavy

S dětmi do Špindlu v létě? Neváhejte, zažijete tu plno zábavy

Mama live 26. 6. 2019 Sdílet

Dovolenou na horách míváme automaticky spojenou s představou zasněžených vrcholků. Krásně je tady ale po celý rok. Vyslali jsme Katy z blogu Mama live otestovat, co pro děti nabízí Špindlerův Mlýn mimo lyžařskou sezónu. Vrátila se plná zážitků a hlásí: „Možností zábavy bez sněhu je tu vážně spousta,  nudit se opravdu nebudete.“ Přesvědčte se na vlastní oči.

Vyrazte do Špindlu se Slevomatem

Dostali jsme za úkol vytipovat a natočit nejlepší zážitky a aktivity pro rodiny s dětmi. Pro ty, kdo „český Aspen“ navštíví mimo zimní lyžařskou sezonu a nemají v plánu jen mnohakilometrové tůry, protože co si budeme…to pro děti zrovna program snů nebývá 😀

Tipů jsme natočili šest, ale to jen proto, že víme, jak dlouhé video je ukoukatelné 😀 Strávili jsme ve Špindlu s dětmi dva dny a nenudili bychom se tu týden.

Bobovka a Monkey Park

Zdejší bobová dráha je vyhlášená a leží hned vedle Monkey Parku, tak bylo jasno. Nejdřív děti zkusily lanový park. Věkem a výškou ještě nedosáhly na hlavní překážky (těch je 32), ale užily si část pro menší děti, která je zdarma a je to pecka. Desítka lanových překážek, které Barunka (6 let) zvládla a Honzíkovi (3 roky) jsme pomáhali.

Na Bobovce děti ještě nemohli jet samotné, tak jsme se rozdělili a užili si to i my velcí. Dobu jedete až na vrchol a pak svištíte dolů rychlostí, jakou chcete, můžete to valit jako závodníci nebo se kochat a brzdit provoz. 😀 Dospělý a dítě za jednu jízdu zaplatí 200 korun.

Mlynářovy vycházkové okruhy

Jestli něco děti nenadchne, tak procházka městem. Nudáááá. Ne ale ve Špindlu. Tady si totiž můžete vybrat jeden ze tří Mlynářových vycházkových okruhů, městečkem se projít a hledat cedule s informacemi a zajímavostmi. My zvolili kilometrový okruh, vyšli si to až na nádhernou vyhlídku a dozvěděli se poutavým způsobem o historii města. Najdete tu i Stezku pstruha a když zapátráte, tak i další naučné stezky.

Dětské šlapací buginy

Měli jsme štěstí, protože na Den dětí se otvíralo Buggy Centrum a to jsme hned využili. Děti spolu závodily na připraveném okruhu ve šlapacích buginách. Do jedné buginy se vejde jedno dítě, naše děti jsou profíci, mají tyhle stroje na chalupě. Odpoledne jsme v dráze viděli i rodiče připravené dětem pomoci roztlačit. A až přijedeme příště, mají slíbenou projížďku v ekologické čtyřkolce s elektrickým pohonem po Špindlerově Mlýně a okolí. Půjčovnu najdete na konci městského parku směrem k Medvědínu.

Muzeum kostek

Jeden z možných programů pro chvíle, kdy počasí nepřeje pobytu venku. Dalšími možnostmi, kam se schovat pod střechu, jsou různá wellness centra a aquapark, ale nám počasí přálo, takže jsme navštívili jen Muzeum kostek.

Je to prima 3 v 1 – obchůdek (ten je prima v očích dětí, nám rodičům pláče bankovní účet :-D),  muzeum (ve vitrínách a všude kolem jsou vystavené nejrůznější stavby a exponáty, abychom měli lepší představu, co vše z Lego kostek můžeme postavit – prakticky vše :-D) a pak herna (tady si děti můžou postavit, co se jim zlíbí, ať už z Dupla pro menší děti nebo klasického Lega pro ty větší). Kdo má zájem, může hodit šipku do bazénku s kostkami 😀 Muzeum najdete kousek od bugin u obchodní pasáže.

Lanovkou na Medvědín, letteringové hřiště a procházka podél slatin

Když jsme zjišťovali před odjezdem, co Špindlerův Mlýn a okolí nabízí, letteringové hřiště na Medvědíně nás zaujalo nejvíc. Roky toužím po fotce u ikonického „nápisu“ Medvědín a šance rostly, protože na vrcholu je i úplně skvělé Meďánkovo dětské hřiště a navíc každé z písmen je atrakcí samo o sobě. Do D si vlezl náš Daddy, na V šplhala Barunka a u M jsem se vyfotila já 😀

Lanovka jezdí co půl hodiny, děti mají cestu nahoru i dolů zdarma, rodiče si připlatí a dají za obousměrnou jízdenku 400 korun. Ale ty výhledy za to stojí a navíc se z Medvědína dá podniknout spousta krásných výšlapů. My se prošli kolem slatin a bylo to super.

Ukažte mi pobyty ve Špindlerově Mlýně

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.