Darujte naději a pomáhejte s námi

1931 přispělo

Je nám to líto, ale nabídka už vypršela. Její detail si můžete prohlédnout níže.

Podobné nabídky, ze kterých si určitě vyberete

Zobrazit více podobných nabídek

Zobrazit více podobných nabídek

Zobrazit původní nabídku
Varianty (3)
 • Koupí voucheru přispějete uvedenou částkou na jeden z charitativních projektů.
 • Voucherů můžete zakoupit i několik.
Přispějte 30 Kč
Přispějte 30 Kč
Ukončeno
 • Koupí voucheru přispějete uvedenou částkou na jeden z charitativních projektů.
 • Voucherů můžete zakoupit i několik.
Přispějte 30 Kč
Přispějte 30 Kč
Ukončeno
 • Koupí voucheru přispějete uvedenou částkou na jeden z charitativních projektů.
 • Voucherů můžete zakoupit i několik.
Přispějte 30 Kč
Přispějte 30 Kč
Ukončeno

Existuje spousta věcí, které si pod stromečkem asi představit neumíme, ale pro mnohé jsou dárkem opravdovým.

Pojďte s námi udělat na Vánoce radost nejen svým blízkým, ale i ostatním, kteří nás potřebují. Slevomat se zapojí také a částkou 70 000 Kč přispěje například na polohovací pomůcky pro pana Aloise nebo rehabilitační motorové šlapadlo pro paní Emílii.

Prostřednictvím tří prověřených nadací můžete pomoci konkrétním handicapovaným, seniorůmdětem v dětských domovech a pěstounské péči. Projekt předvánoční pomoci na Slevomatu zastřešuje portál pro darování neziskovým organizacím Daruj správně.

Spolu dětem

Jedenáctiletá Barborka má jasno – chce pokračovat v plaveckém kroužku, jezdit na závody a vyhrávat medaile. Díky plavání, jak sama říká, aspoň nevymýšlí lumpárny. Osmnáctiletá Gabriela by si při škole chtěla udělat barmanský kurz, aby lépe našla práci, až bude muset z domova odejít. Sedmnáctiletý Martin rád pomáhá strejdovi údržbářovi, a proto si myslí na nářadí a pracovní pomůcky, aby mohl pracovat jako zedník.

Čtrnáctiletá hudebně nadaná Gabriela vyrůstá od dvou let v pěstounské péči. Život jí komplikuje vrozená vada nohou, na kterou jí lékaři doporučili hipoterapii, jejím snem je proto členství v jezdeckém oddíle.

Organizace Spolu dětem se snaží pomoci konkrétním dětem z dětských domovů a pěstounských rodin postavit se na vlastní nohy. Své cíle realizuje v několika projektech:

 • prostřednictvím programu Dejme šanci dětem sbírá peníze na vzdělávací a zájmové kroužky dětí a pomůcky do školy
 • na workshopech Postav se na vlastní nohy připravuje starší a dospívající děti na vstup do vlastního života
 • projektem Bav se a pomáhej učí děti realizovat jejich nápady
 • na Jarmarcích učí děti prodávat to, co samy vytvoří
 • domovům přináší dojednané volňásky na kulturu všeho druhu
 • prostřednictvím projektu adopce.com informuje širokou veřejnost o náhradní rodinné péči

Dotek – senioři

Pana Aloise, který se celý život věnoval šití bot a paní Ludmilu, švadlenu, spojuje to, že občas přebývají v domě Ošetřovatelské a pečovatelské služby Dotek ve Vizovicích. Oba vyžadují náročnou nepřetržitou péči, a tak jednou za čas jezdívají od svých dětí na krátký pobyt do speciálního zařízení. Paní Ludmila by potřebovala nové vysoké chodítko, aby zůstala i ve svém krásném věku pohybově samostatná, pana Aloise by potěšily polohovací pomůcky proti nepříjemným proleženinám. Ostatně jako i pana Jaroslava, který celý svůj život zasvětil koňům.

O pana Jaroslava se stará synovec s rodinou, péče o vážně nemocného strýčka je však náročná, a tudíž je dočasně ve vizovické pečovatelské službě. Také paní Emílie má po zdravotnickém zákroku a momentálně přebývá v Doteku. Personál by pro ni rád objednal rehabilitační motorové šlapadlo pro procvičování končetin, které vedle paní Emílie ocení i ostatní klienti domova.

Nezisková organizace Dotek se snaží rozvíjet a zdokonalovat nabídku služeb ke zlepšení péče o seniory, chronicky nemocné a zdravotně postižené. V současné době poskytuje pečovatelskou službu, odlehčovací péči a domácí zdravotní péči. Jejím mottem je jednat s klienty lidsky, na profesionální úrovni a s respektem k právům každého jedince.

Kontakt bB – terapie pohybem pro handicapované

Devětadvacetiletá Míša přišla k vozíku po těžké autohavárii. Protože jí fungují jen některé svaly horních končetin, jediný volný pohyb bez jakékoliv pomůcky tak zažívá jen ve vodě. Plavání je pro ni rehabilitace i radost, zvlášť teď, když ji do bazénu doprovází její tříletá dcera Natálka, která se Míše narodila až v době po úrazu.

Osmatřicetiletá R. je ochrnutá již dvacet let. Když se v roce 1996 dozvěděla o plavání handicapovaných, znovu dostala chuť žít naplno. Jako plavkyně se zúčastnila ME v Braunschweigu a Stockholmu, také MS v Mar del Plata. Jak dnes říká: „Naplnilo se to, v co jsem už po úraze ani nedoufala.“ Třicetiletou J. potkal úraz v rumunských horách. I díky plavání, které ji udržuje v kondici, zůstala horám věrná a dodnes ráda spává ve spacáku, jezdí na kole a plánuje cesty po severských zemích a Pobaltí.

Občanské sdružení pro studium, rehabilitaci a sport bez bariér Kontakt bB, které má své centrum v Praze, Brně, Karlových Varech a Českých Budějovicích, se profiluje především terapií pohybem ve vodě pro tělesně postižené děti, mládež i dospělé osoby, a to v programech:

 • výuka plavání
 • pobytové akce
 • sport

Program plavání je realizován na všech úrovních, od rehabilitační po vrcholově sportovní.

Plavecká akademie bez bariér Kontaktu bB vznikla v roce 1992 na popud Martina Kováře – budoucího čtyřnásobného paralympijského vítěze – a jeho trenéra Jana Nevrkly, kteří uspořádali první týdenní pobytovou akci pro plavce na vozíku. Od té doby se díky speciální a velmi individuální terapii naučilo více než 1000 (někdy i velmi těžce) tělesně postižených jedinců plavat. Plavci z programu Kontakt bB získali v letech 1995–2012 na Letních paralympijských hrách, mistrovství světa a Evropy 80 medailí!

Anonym

Bezva počin. V dnešní uspěchané době je důležitá mít srdce na dlani… Senioři ho jistě ocení :-)

Anonym

Bezva počin. V dnešní uspěchané době je důležitá mít srdce na dlani… Senioři ho jistě ocení :-)

Jitka

To by mel delat kazdy

Fórum dárců
Štěpánská 704/61, Praha - Nové Město, 11000

Fórum dárců

Štěpánská 704/61, Praha - Nové Město

Zobrazit na mapě
Vybavení a služby
Oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky
Jak uplatnit

Chybí vám nějaké další informace?

2 Zeptejte se nás na cokoliv
O podniku
Fórum dárců
Štěpánská 704/61, Praha - Nové Město, 11000
Více o podniku