2hodinová výprava po stopách architekta Santiniho – výběr ze 4 termínů

Tuto nabídku již nelze koupit.

V ceně:

vstupenka na exkurzi Santiniho tajemství

 • trvání: 2 hodiny
 • termín dle výběru, začátek vždy ve 14.30 
  • 9. října, neděle
  • 20. listopadu, neděle
  • 26. listopadu, sobota
 • sraz: před restaurací Lví dvůr, poblíž tramvajové stanice Pražský hrad, průvodce čeká s nápisem „SANTINI“ 

Platí do:

30. 11. 2016

Podmínky uplatnění:

 • Rezervace: Předem na mailu info@strasidelnapraha.cz nebo přes web. Uvádějte termín, kód voucheru a počet osob vč. počtu dětí do 15 let a neplatících dětí do 5,99 let. Do předmětu mailu piště heslo "Slevomat - Santini".  
 • Více informací na tel. 603 215 324. U skupin nad 20 osob lze domluvit individuální termín.
 • Trasu zvládnete i s kočárkem nebo s pejskem na vodítku.
Více informací jak uplatnit voucher

Kde uplatnit:

Tajemství vaší babičky na ty nejlepší buchty s mákem jste možná už odhalili, ale co takhle nakouknout pod pokličku Santiniho řemesla?

Vydejte se na vzrušující 2hodinovou exkurzi po stopách Jana Blažeje Santiniho-Aichela – architekta, který se proslavil stylem označovaným jako barokní gotika. Pod taktovkou Strašidelné Prahy si prohlédnete ta nejkrásnější zákoutí města a průvodce vás zasvětí do tajů života tohoto nadaného génia. 

Stačí si vybrat ze 4 termínů a vyrazit. S průvodcem se setkáte u restaurace Lví dvůr, poblíž tramvajové zastávky Pražský hrad. Společně budete putovat přes Jelení příkop ke Svatovítské katedrále. Poté Nerudovou ulicí sestoupíte na Malou Stranu a přejdete Karlův most. 

Tajů, kolem kterých se bude prohlídka točit, je mnoho. Jak je možné, že na část těla ochrnutý člověk vybudoval tak neskutečnou kariéru? Spojil se s ďáblem? A jak velkou roli hrála v jeho tvorbě hluboká znalost matematiky, geometrie a numerologie? Těšit se můžete nejen na tato témata, ale také za průlet ostatními architektonickými styly – průvodce vám vysvětlí třeba pojmy pilastr, kladí a rizalit.

Výklad je podáván poutavou přístupnou formou a tempo procházky je mírné, takže si ji užijí všichni. 

Kalkulace ceny

Další informace

 • Rezervace: Předem na mailu info@strasidelnapraha.cz nebo přes web. Uvádějte termín, kód voucheru a počet osob vč. počtu dětí do 15 let a neplatících dětí do 5,99 let. Do předmětu mailu piště heslo „Slevomat – Santini“.  
 • Více informací na tel. 603 215 324. U skupin nad 20 osob lze domluvit individuální termín.
 • Trasu zvládnete i s kočárkem nebo s pejskem na vodítku. 
Děti

Exkurzi si užijí děti od 10 let.

Storno podmínky

Rezervovaný termín můžete změnit nebo zrušit nejpozději 24 hodin předem prostřednictvím mailu, jinak voucher bez náhrady a v plné výši propadá.

Hodnocení podniku

Lsnoblova

výborná organizace, obsáhlé znalosti tématu a velmi vstřícný přístup paní průvodkyně k dětem

1. 8. 2016
Dobroslava

Vše bylo prima a průvodkyně úžasná. Doplnili a připomněli jsme si znalosti z dějin. Navštívili místa, která né vždy jsou přístupná veřejnosti, nebo si na ně né vždy uděláme čas.

13. 9. 2016
Eva

Výborná paní průvodkyně, bavili se dospělí i děti. Samotná procházka po Praze by nás nikoho tak nezaujala. Rozhodně doporučujeme a příště využijeme znovu!!

24. 8. 2016
Jarka

Příjemná procházka v malé skupince.

28. 7. 2016

Všechna hodnocení