Hodnocení podniku CA Orbit travel

4,5/5 (2 243 hodnocení)
Pouze ověřená hodnocení
Všechna hodnocení pochází od zákazníků, kteří zakoupili a využili službu podniku na Slevomat.cz
Marie

Zájezd se neuskutečnil, musela jsem zvolit jiný termím.

4. 3. 2019
Jana

Krásná adventní Vídeň – 1.12.2018

Nejhorší průvodkyně, jakou jsem kdy zažila. Byly to dostihy, kde nebyl ani prostor na toaletu a už vůbec si během přesunu udělat v klidu nějakou fotku. Na konci prohlidky bylo oznameno, ze se konci, coz byl pro neznajici Viden dalsi sok. Dale nechápu, proč jsme si dopláceli u c.kancelare sluchátka, která měla být součástí prohlídky. Tyto jsme nedostali a celkově jsme byli zklamání. Nekteri i prohlídku vzdali, protože se jim nelíbilo vrazedne tempo.

3. 12. 2018
Lena

průvodkyně byla velmi milá a místo krásné

autobus s malým prostorem pro nohy, příšerní řidiči, kteří neznali lokalitu ani místa vyzvednutí
nedodržení časového harmonogramu, odpolední část vypuštěna
absolutní nespokojenost s přístupem CA při zpětné reklamaci
NEDOPORUČUJI S TOUTO CA KAMKOLIV JEZDIT!

15. 10. 2018
Jozef

Vše

Průvodce!!!

9. 10. 2018
Valérie

Dnes jsme se vrátili z hodnoceného zájezdu. Kdyby byla možnost, nedala bych ani jednu hvězdičku. Nástup byl chaotický, čísla sedaček na rozpisu vůbec neseděla s reálnými čísly v autobusu. Delegáta tento fakt vůbec nezajímal, museli jsme se v té velké tlačenici nějak dohodnout mezi sebou. Těžko říci, co bylo důvodem opožděného odjezdu (minimálně o 20 minut). Cesta do hlavního města našich sousedů trvala 6 hodin (!), přitom v pokynech bylo jasně napsáno, že příjezd bude v dopoledních hodinách. Bohužel, kvůli kýžené akci bylo skoro celé centrum uzavřeno a nedalo se zde zaparkovat. I přes to, že to bylo neplánované, pan delegát situaci naprosto nezvládl. Přišli jsme o možnost jít mezi 17 – 18 hodinou do autobusu. Neměli jsme teplé oblečení, vodu ani sbalené jídlo. Pan delegát k situaci řekl: „Nebudu se omlouvat, protože to jsou stejně jenom slova“, což nás hluboce urazilo. Při cestě zpátky autobus odjel jedné paní, která se ještě nevrátila z toalety. Musel na to upozornit její velice roztřesený manžel. Pan delegát se ani jednou neobtěžoval zeptat, jestli jsou všichni na svých místech. Prostě se zavřeli dveře a jelo se. Velice by nás zajímalo, jaká část z našich peněz šla na takto kvalitní delegátské služby. Uvedla jsem pouze obrysy, zbytek dořeším s někým odpovědným. Zítra si budu stěžovat přímo v cestovce nebo na Slevomatu. Příště do Berlína radši vyrazím autem a nebudu dávat 3500,– za takto otřesný zážitek.

7. 10. 2018
Jan

Ze jsme dojeli v poradku.

Od zacatku vlastne vsechno spatne :(
Pruvodkyne ani ridic nevedi, kde jsou nastupni mista, takze netrefili ani Benesov ani Budejovice, kde jsme meli 20 minut zajizdku, protoze jsme dojeli az na konec Budejek a vraceli jsme se. Btw to same pri navratu, kdy to v CB chvili vypadalo, ze ridic hodla vylozit lidi v odbocovacim pruhu krizovatky.
To, ze je parkovani a vstupne zdarma a hlasovy pruvodce je mozno stahnout zdarma do telefonu a cele toto je prezentovano jako „vstup do KT“ je vice nezli usmevne, jelikoz nasledne se cely zajezd degraduje na pouhou cenu dopravy, ktera byla take dosti slaba.
To, ze ma autobus nejlepsi leta jiz za sebou jsme poznali hned pri nastupu, to ze vzduchotechnika dosti pokulhava jsme poznali po chvili. Smrad ze zachodu tu jiz take nekdo zminoval.
Ridicske umeni panu ridicu je kapitola sama pro sebe. Od nedodrzovani bezpecne vzdalenosti, pres jizdu brzda-plyn, kdy to do krizovatek posila takovou rychlosti, ze ji nasledne celou probrzdi, az po smazeni pomalejsich aut dalkovymi svetly, jen pro to ze nas brzdi.
To, ze nebylo dodrzeno deklarovane casovani je asi posledni kapka. Casovy rozsah navstevy KT mel byt 4 hodiny, ale my jsme prijeli tesne pred 12tou. Nerikam, ze KT je natolik velky, aby ta hodina zasadne chybela, ale pokud si nekdo chtel precist vsechny popisky atd, tak mel asi casovy problem.
Vysledny dojem tedy celkem neuspokojivy.

18. 9. 2018
Jiří

Vylet do zahranici… To je asi tak vse

Samotmy koncentracni tabor Mauthausen je dost zklamani. Na to abych videl omlacene zdi a vytrhane trubky ktere z nich trci, jsem mohl jet napriklad do byvaleho vojenskeho prostoru Ralsko. Jinak tam neni vpodstate nic. Takhle rozhodne muzeum nevypada.
Dalsi vec je samotna organizace. Pruvodkyne kecajici nesmysly (napriklad ze namesti v Linzi je nejvetsi ve stredni evrope, ze v Mauthausenu bylo malo cechu a par dalsich veci ktere si uz ani nepamatuji) ridic jedouci jako prase – brzda, plyn. Vzhledem k jeho „kapitanskemu“ vzhledu se ani nedivim. Ridit parnik na Vltave a patrovy autobus je docela rozdil.
Zaverecna perlicka byla ze jsme cestu z Budejovic stravili za zapachu vykalu, nebot se otevrelo wc, na kterem po celou dobu cesty nikdo nebyl a zrejme bylo od posledniho zajezdu tak plne ze pretekalo!

15. 9. 2018
Andrea

Voucher jsou koupila jako dárek rodičům. Termín jsme zarezervovali, na což máme i potvrzení. Přesto je dnes odmítala CK naložit, protože nejsou na seznamu…strašné

8. 9. 2018
Lucie

Začnu nejprve autobusem – první věc, která mě zarazila a udivuje mě stále, že jste ve 34st poslali plný autobus klientů bez klimatizace. V autobuse bylo opravdu často až nedýchatelno. Co se týče řidičů, první okamžik, kdy jsem začala pochybovat o bezpečnosti bylo, když jsme s autobusem vjeli na kruhový objezd a zleva k nám VIDITELNĚ přijížděl osobní automobil, který naštěstí včas zabrzdil. Vrcholem překročení bezpečnosti považuji otáčení autobusu na čtyřproudové silnici přes dvojitou plnou čáru.

V ceně zájezdu byly také služby profesionálního průvodce. Věřte mi, že profesionální průvodce vypadá jinak. Nejprve jsme přijeli na památník Gusen, kde nám paní průvodkyně řekla, že bude audio prohlídka. Po cca 10 minutách nám řekla, že žádná prohlídka zde nebude, ale že nám to vynahradí tak, že nám sama něco řekne… Šli jsme do samého středu památníku, kde je tedy pietní místo (předtím jsme samozřejmě byli upozorněni, jak se v na takovém pietním místě chovat- nemluvit, nejíst, nepít aj.). Paní průvodkyně nás tedy zavedla k památným deskám, kde za ní vysela deska z Československa a jediná věc, kterou nám řekla bylo: Zde můžete vidět pamětní desky a je tu i ta naše. V tomto případě by bylo opravdu lepší na pietním místě nic neříkat, protože číst umíme každý.

Po této „prohlídce“ jsme tedy vyrazili do hlavního cíle zájezd a to do Mauthausenu. Zde k tomu, nic nemám, jelikož jsme měli audio prohlídku a paní průvodkyni viděli až v autobuse. Sraz v autobusu byl v 15.00. Průvodkyně dorazila o pár minutek dříve, s tím, že nejsou ještě vráceny všechny přístroje a ať je vrátíme, že tam má pas. Toto nám několikrát zdůraznila a pak si všimla, že vlastně v autobuse ještě nejsme všichni. Situaci beru jako neprofesionální, kdy nás paní průvodkyně „obvinila“, že si snad chceme přístroje odnést domu, aniž by si přepočítala účastníky.

Následoval přejezd do města Linz, kde měla následovat prohlídka, kterou jsme zvlášť platily. Již znechuceny po celém dni, jsme prohlídku raději ze začátku opustily a šly si prohlédnout město samy s tím, že pak zamíříme, do obchodu Primark, o kterém jste také informovali v zájezdu. Po dlouhém hledání jsme zjistily, že onen obchod se nachází 8 km od centra. Vážně?

Co se týče celé organizace. Před zájezdem přišly pokyny, kde na každé stránce je uveden jiný čas odjezdu zpět to ČR. Když jsme zájezd kupovaly, byl uveden odjezd v 19.00h. Poté jsme však zjistily, že vlastně budeme odjíždět již v 18.30h.

Organizaci celého zájezdu považuji za dost neprofesionální a i hazard na hraně bezpečnosti.

29. 8. 2018
Kateřina

Navštívené místo bylo krásné, ale organizace zájezdu přinejmenším hodně špatná.
Paní průvodkyně byla milá, usměvavá, nebyla její vina, že byla vyslána na záskok za průvodce, který nemohl jet. Myslím ale, že si měla lépe zjistit a ověřit časy navštěvovaných míst a měla nás lépe o nich informovat. Tím spíš, že se zájezdu zúčastnilo 60 lidí, jež je obtížné současně informovat venku, zásadní informace o době prohlídek jeskyní a jak se dostat na vyhlídku Pět prstů (že se nenachází hned u lanovky, ale je třeba jít ještě 30 min pěšky k ní) měly být poskytnuty ještě v autobusu, zatímco nám nebyly sděleny vůbec.
Informace byly nepřesné (že prohlídka 2.jeskyně se uskuteční ve 12 hod.) spousta lidí pochopila jako dobu setkání, která byla v 11.35; sraz před odjezdem byl stanoven na 14.50 pod lanovkou (někteří se domnívali, že u lanovky, jiní, že na parkovišti).
Jako jedna z mála jsem byla na místě opravdu ve 14.50, takže jsem nestihla dojít na vyhlídku Pět prstů, kvůli které jsem na výlet jela. Většina lidí přišla o 30–50 minut později, proto byla vynechána i prohlídka města Hallstatt.
Upozorňuji, že CA Orbit-travel nabízí služby cestovního připojištění do zahraničí za 50 Kč/den s pojistným plněním do 1,5 milionu, ač jednotlivce stejné připojištění vyjde na 12–15 Kč a navíc účtuje za provázení po městě, které je v programu, ačkoli v ceně zájezdu jsou průvodcovské služby již započteny.
Průvodkyně vybrala na vstupné po 45 eurech na osobu, ačkoli dle webových stránek skupinové vstupné je 42,80 eur. Rozdíl 2,20 eur na osobu nám vrácen nebyl.
Ani autobus, s velmi malým prostorem na nohy a plně obsazený včetně posledních 5 sedadel nebyl vhodný pro typ zájezdu, kde ze 21 hodin cestující stráví 12 hodin v autobusu.

Vyjádření partnera
CA Orbit travel Před 10 měsíci

Dobrý den,
děkuji za zpětnou vazbu k sobotnímu výletu. Průvodkyně jela skutečně na poslední chvíli jako náhrada za průvodce, který bohužel nemohl jet, to jsou situace pro nás nepříjemné, naštěstí se dějí jen výjimečně. To, že lanovky nezastavují přímo před vchodem do jeskyní nebo u vyhlídky "Pět prstů", ale musí se chodit, to příště zmíníme, nicméně dá se to u tohoto typu akce očekávat, přece jenom je to výlet do hor. Program byl lehce narušen cestujícími, kteří se permanentně nedostavovali včas na místa srazů. Průvodkyně příště bude program vést přesně dle harmonogramu a cestující, kteří se na místo srazu nedostaví ani po několika minutách zpoždění, budou zbytek programu absolvovat individuálně a pak se pouze dostaví k odjezdu autobusu na parkoviště, vše je intuitivní a dobře značeno, nelze se tam ztratit.
Co se týče pojištění, tak v ceně je zahrnuto pojištění léčebných výloh do výše 1.500.000 Kč, pojištění asistenčních služeb. Pokud si u nás pojištění sjednáte, kompletně ho pro Vás zajistíme a nemusíte se již o nic starat. Pokud máte možnost si zakoupit jinde pojištění ve stejné kvalitě za nižší cenu, můžete, pojištění si u nás kupovat nemusíte, je to pouze příplatková služba pro ty, kteří o ni mají zájem. Prohlídka u tohoto typu výletu byla zdarma, nic se za ni neplatilo, nic se nevybíralo. Ve formuláři na našich stránkách, prostřednictvím kterého si můžete objednat prohlídku nebo pojištění, tak z důvodu chyby, nebylo uvedeno, že se tato prohlídka nevztahuje na výlet do Dachsteinu, ale pouze na Drážďany, Norimberk a Vídeň a klienti kteří mají zakoupen výlet na Dachstein ji nemají kupovat. Klienti, kteří si ji objednali na Dachstein byly obratem kontaktování emailem, že prohlídka je na jejich výlet zdarma a peníze jim byly obratem vráceny zpět na účet. Ve formuláři na našem webu je toto již opraveno a je tam uvedeno, že klienti na výlet na Dachstein prohlídku kupovat nemají. Na toto upozorňovala i průvodkyně v autobuse, že prohlídka je zdarma a ti, co si ji koupili, tak jim částka byla obratem zaslána na účet zpět v plné výši. Pokud Vám částka nedorazila, prosím kontaktujte mě na emailu info@orbit-travel.cz a situaci prověřím a případně peníze obratem vrátíme zpět na účet, ze kterého bylo placeno.
Co se týče vstupného, tak to je možno si zakoupit přímo u nás, za ceny, které jsou uvedené u nabídky. Tyto ceny jsou se slevou a jsou výhodnější, než když si cestující zakoupí individuálně na pokladně. Vámi uváděné ceny 42,8 € nelze v autobuse vybírat, průvodkyně s sebou z bezpečnostních důvodů nenosí vysokou hotovost a nelze každému cestujícímu vracet drobné centy zpět při počtu 60ti osob v autobuse a vstupné je tedy zaokrouhleno tak, aby bylo možné vstupné vypořádat pouze v papírových bankovkách s minimálním množstvím mincí. Z pochopitelných důvodů ale nemůžeme vstupné zaokrouhlovat dolů. Pokud si vstupné zakoupíte přímo u nás, máte ho stále levnější, než pokud si ho koupíte individuálně. Děkuji za Vaši zpětnou vazbu a Vaše podněty vezmeme v úvahu a pokusíme se nedostatky na příštích akcích napravit. Hezký den.

7. 8. 2018
Luboš

Určitě příroda a hory ale to bylo bez vlivu C.K.

Naprosto organizačně nezvládnuto (čekání celého atobusu 75min.na 4cestující a nic se neděje pak se nestihne prohlídka která je v programu a opět se nic neděje-neskutečné!!.

Vyjádření partnera
CA Orbit travel Před 10 měsíci

Dobrý den, čekání na 4 cestující více než hodinu skutečně nebylo šťastné rozhodnutí. Příště budou všichni upozorněni, že v případě nedostavení se na místo srazu včas, si mohou klienti udělat individuální program a dostavit se pak pouze k autobusu na parkoviště. Vše je v komplexu intuitivní a dobře značeno, nelze se tam tedy ztratit. Děkuji.

7. 8. 2018
Hip002

Urcite by stacilo mene casu, ale hodnotime to kladne, protoze celkove bylo mozne bez shonu nakoupit i projit mesto a trhy. Clovek nemusel spechat a nemusel si vybirat, cemu da prednost.

Behem cesty do Drazdan nam bylo pruvodcem minimalne petkrat prisne zdurazneno, ze odjezd bude v 19h. a ze neni mozne na nikoho cekat dele jak pet minut. Pro jistotu nas vetsina na bus cekala na smluvenem miste jiz v 18:50. Vzhledem k tomu, ze v 19:20 autobus stale neprijel, zavolali jsme pruvodci, ktery pusobil, ze ho prave budime a jen stroze rekl, ze ridic je v kolone. Bus prijel o dalsich 10 min pozdeji. Cekat na autobus pres 35 min navic po 10h na nohou a v minus 5 stupnich je opravdu silenost. Chapu, ze kolonu ridic neovlivni. Ale v dnesni dobe navigaci je to smutne. A co je k nepochopeni nejvice, ze agentura mela nase telefonni cisla a odeslat info sms o zpozdeni kvuli kolone klidne mohla. Ovsem neucinila. Posleze nam pruvodce jen rychle rekl „sorry“. S ohledem na tyto zkusenosti s Vasi spolecnosti uz do budoucna nepojedeme. A radeji pojedem autem nebo vlakem. Pro nas a i vetsinu ostatnich cestujicich to byl opravdu sileny zazitek. Nachlazeni jsme si privezli jako bonus, zrejme.

3. 12. 2017
Některá hodnocení jsme vynechali, protože neobsahují slovní hodnocení.