Zpěvák Voxel testuje Chateau Hostačov: „Atmosféra byla skvělá!“

Zpěvák Voxel testuje Chateau Hostačov: „Atmosféra byla skvělá!“

Mirka Zámečníková 7. 2. 2020

Poslali jsme zpěváka Voxela s manželkou Maruškou otestovat pobyt na malebném panství Chateau Hostačov, které se ukrývá v lesích Vysočiny. Vaška Lebedu alias Voxela jsme po návratu vyzpovídali a zjistili, proč se tam bude zaručeně líbit vám! Těšit se můžete na neskutečný klid, kouzelnou a romantickou atmosféru a dokonalou péči.

Jaký byl pobyt?

Bylo to moc fajn! Hned po příjezdu nás přivítala extrémně milá paní a ten dojem z personálu nás provázel celým pobytem. Všichni pracovníci byli strašně milí, a to nestrojeným způsobem. Zkrátka nic křečovitého, i když by to jeden u takového exkluzivního místa mohl očekávat. Byli jsme opravdu mile překvapení.

Jak to v hotelu ve skutečnosti vypadá?

Musím říct, že i když je to zámecký hotel, působilo to rodinně a – myšleno v nejlepším smyslu slova – jako útulná krčma v horách. Za to jsme byli moc rádi, sami totiž bydlíme v chaloupce uprostřed přírody a líbí se nám to. Skoro všude byly klavíry, kamna, jemně to v zámku vonělo uzeným dřevem. O to víc jsme se cítili jako doma.

Atmosféra byla skvělá, mnohem lepší než v nějakém navoněném business hotelu. Cítili jsme se parádně.

Jaké byly snídaně? Pochutnali jste si?

Snídaně byly výborné. Já mám radši slané, manželka zase sladké, a oba jsme si našli to svoje. Já si dám jídlo klidně později a navíc se rád nacpu, takže musím vychválit, kolik jídla bylo na výběr i v pozdějších ranních hodinách. Byla tam grilovaná zelenina, slanina, klobásky, míchaná vajíčka, domácí moučníky, müsli a spousta dalšího. Navíc jakmile člověk vešel do restaurace, hned si ho všimli, šli za ním, nabízeli kávu, čaj a ptali se, co mají doplnit, aby měli všichni všechno. Opravdu skvělý servis.

Jednou jsem šel na snídani sám a pracovníci mi hned nabídli, ať vezmu manželce jídlo na pokoj, cokoliv budu chtít, že mi pro ni připraví i kafíčko. To bylo moc příjemné.

Co jste říkali na vinné párování, zdejší specialitku?

No tak to bylo něco. 4chodové menu k večeři bylo také vynikající, ale to vinné párování nemělo chybu. Normálně červená vína nepiju, ale tady jsem se úplně zamiloval, opravdu jsem si pošmákl. Ta vína mě dostala.

Jaké bylo ubytování?

Velmi pohodlné. Ale nejvíc musím vychválit, jak jsou místnosti vysoké. Výborně se tam dýchá! My jsme zvyklí na malý pokojíček, kde je přes noc rychle vydýcháno, pokud nemáme otevřené okno. To by se tady nestalo, ani kdyby nás tam spalo deset.

Využili jste soukromé kino?

Nakonec jsme to nestihli, je potřeba zamluvit si místo zavčas, třeba už ráno. Na dveřích jsou vypsané časy a vidíte, jak to má kdo naplánované. My jsme to trochu podcenili, ale nevadilo nám to, udělali jsme si kino na pokoji – vlezli jsme do vířivky, vzali si notebook, pustili si film a také jsme měli soukromé kino, navíc ve vířivce.

Měl jsem možnost si zahrát na klavír ve vestibulu. Skoro na všechny se dalo hrát, nebyla to jen dekorace, klavíry byly naladěné. To jsem ocenil.

Máte tip na aktivity, kterým se tu mohou páry nebo rodiny s dětmi věnovat?

Přiznám se, že my jsme si jeli odpočinout od aktivního života s dětmi, odpočinku totiž máme dost málo, je to pro nás vzácné. Ale jeli jsme do nedaleké Kutné Hory, kde jsme poseděli v čajovně, pak jsme prochodili Čáslav, to je taky moc pěkné historické městečko. Jo a v okolí hotelu je discgolfový park.

Jeli byste sem znovu?

Rozhodně ano. A ještě jednou děkujeme celému personálu za úžasnou péči.

Zámecký luxus s rodinnou atmosférou

Zabydlíte se buď v pokoji Classic, nebo Superior De Luxe. Všechny jsou osobité, vybavené starožitným nábytek a také setem na přípravu kávy nebo čaje. V pokoji Classic je stylová vana na nožkách, v pokoji Superior De Luxe dokonce vířivá vana, ve které si jednou během pobytu dopřejete bylinnou koupel.

Sezónní speciality k večeři

Jídlo je v Chateau Hostačov velkým tématem, kuchaři připravují sezónní pokrmy z kvalitních surovin převážně z vlastních zdrojů. V rámci 4chodového menu si pochutnáte na paštice z kuřecích jater s vlašskými ořechy a meruňkami, gratinovaném kozím sýru, grilovaném filetu z candáta s hráškovým pyré a holandskou omáčkou a vláčném karamelovém pudingu.

Masáže i únikovka

Na zámku je stále co dělat, ať už patříte mezi milovníky aktivního, nebo spíš pasivního odpočinku. Kromě hotelového kina můžete zajít na regenerační masáž, nebo zkusit Treasure Hunt, týmovou soutěž, která vás provede zákoutími parku, dokud nenajdete poklad, nebo únikovou místnost inspirovanou 2. světovou válkou.

Zahrajete si také discgolf na největším hřišti v České republice, přidat můžete tenis uprostřed zámeckého parku, kriket – hru gentlemanů – nebo kulečník, šipky či stolní tenis v zámecké herně.

Vašek Lebeda neboli Voxel je český folk-popový zpěvák a písničkář. Narodil se 22. července 1992 v Čeladné, dnes žije na Šumpersku s manželkou Maruškou a dvěma syny, Václavem a Jozuou. Většinu skladeb si píše sám, na textech se často podílí Xindl X nebo Pokáč. Hraje na kytaru, ukulele, klavír a mandolínu.

Mrkněte se na pobyty v České republice

Jak se vám článek líbil?

Mirka Zámečníková

Jsem holka z Moravy, která miluje svoji rodinu, zvířata (obzvlášť ta svoje) a knížky. Mám ráda zasněžené Vánoce s horkým kakaem v ruce a bouřky za teplého letního dne. Zbožňuju tanec a zpěv a kreslení i jiné tvůrčí práce a ve volných chvílích fakt moc ráda peču. (Ale musí to pak někdo fakt moc rád jíst.) A když nejsem líná psát a fotit, ráda bavím lidi na Instagramu právě jako Holka z Moravy.

Zaujal vás článek? Tohle se vám bude líbit!